gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieren kinderboederij Kiboe-hoeve veilig aangekomen in buurgemeente Dordrecht

efd2be0b26cbdcdb9b456b7464d2744f

Vorige week was het zo ver. Nadat de trouwe bezoekers van de Kiboe-hoeve nog één keer konden knuffelen met hun favoriete dieren ging de verhuizing dan daadwerkelijk van start. Inmiddels zijn alle dieren veilig aangekomen op zorgboerderij 'De Nieuwe Beer' in Dordrecht waar ze de komende zes maanden zullen verblijven. De volksverhuizing was nodig om de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht te renoveren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De koeien, herten, konijnen, eenden, ganzen en cavia's waren vorige week als eerste aan de beurt om de overstap te maken. Deze week volgden de schapen en herten. Volgens beheerder Quirijn van den Bosch hadden de dieren enige tijd nodig om zich aan passen. "Ze waren wel vreemd hier en ze moesten even wennen, maar inmiddels zijn ze al aardig gewend."

Drechtwerk beheert de kinderboerderij en hun verzorgers waren nauw betrokken bij de verhuizing. Op deze manier konden de dieren rustig en veilig verplaatst worden en waren ze ook nog eens op hun gemak. De medewerkers van Drechtwerk zullen de dieren ook dagelijks blijven verzorgen op hun nieuwe locatie.

Nu de dieren veilig de oversteek hebben gemaakt, kan de verbouwing volgende week beginnen. Projectleider Melle van Dijk legt uit wat de eerste verbouwingswerkzaamheden zijn. "We beginnen met de sloop van een aantal zieke bomen en een aantal bomen die op de plek staan waar de nieuwe gebouwen komen. Vervolgens zullen de oude gebouwen die weggaan gedemonteerd en gesloopt worden."

Naar verwachting wordt de Kiboe-hoeve eind september weer heropend. De verbouwing van de kinderboerderij zal ten goede komen voor zowel de dieren als de bezoekers volgens wethouder Jacqueline van Dongen.“Het is niet toegankelijk voor mensen in een rolstoel. Dus we gaan hier gigantische ‘vernieuwbouw’ plegen: alles inrichten en ook zorgen dat al onze hokken en verblijven weer voldoen aan de wet Dieren houden in het belang van het dierenwelzijn.”

Updates van de dieren en de verbouwing worden gepubliceerd op de Facebookpaga 'Kinderboerderij De Kiboe-hoeve Zwijndrecht'.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.