gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieren kinderboederij Kiboe-hoeve veilig aangekomen in buurgemeente Dordrecht

efd2be0b26cbdcdb9b456b7464d2744f

Vorige week was het zo ver. Nadat de trouwe bezoekers van de Kiboe-hoeve nog één keer konden knuffelen met hun favoriete dieren ging de verhuizing dan daadwerkelijk van start. Inmiddels zijn alle dieren veilig aangekomen op zorgboerderij 'De Nieuwe Beer' in Dordrecht waar ze de komende zes maanden zullen verblijven. De volksverhuizing was nodig om de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht te renoveren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De koeien, herten, konijnen, eenden, ganzen en cavia's waren vorige week als eerste aan de beurt om de overstap te maken. Deze week volgden de schapen en herten. Volgens beheerder Quirijn van den Bosch hadden de dieren enige tijd nodig om zich aan passen. "Ze waren wel vreemd hier en ze moesten even wennen, maar inmiddels zijn ze al aardig gewend."

Drechtwerk beheert de kinderboerderij en hun verzorgers waren nauw betrokken bij de verhuizing. Op deze manier konden de dieren rustig en veilig verplaatst worden en waren ze ook nog eens op hun gemak. De medewerkers van Drechtwerk zullen de dieren ook dagelijks blijven verzorgen op hun nieuwe locatie.

Nu de dieren veilig de oversteek hebben gemaakt, kan de verbouwing volgende week beginnen. Projectleider Melle van Dijk legt uit wat de eerste verbouwingswerkzaamheden zijn. "We beginnen met de sloop van een aantal zieke bomen en een aantal bomen die op de plek staan waar de nieuwe gebouwen komen. Vervolgens zullen de oude gebouwen die weggaan gedemonteerd en gesloopt worden."

Naar verwachting wordt de Kiboe-hoeve eind september weer heropend. De verbouwing van de kinderboerderij zal ten goede komen voor zowel de dieren als de bezoekers volgens wethouder Jacqueline van Dongen.“Het is niet toegankelijk voor mensen in een rolstoel. Dus we gaan hier gigantische ‘vernieuwbouw’ plegen: alles inrichten en ook zorgen dat al onze hokken en verblijven weer voldoen aan de wet Dieren houden in het belang van het dierenwelzijn.”

Updates van de dieren en de verbouwing worden gepubliceerd op de Facebookpaga 'Kinderboerderij De Kiboe-hoeve Zwijndrecht'.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.