gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieren kinderboederij Kiboe-hoeve veilig aangekomen in buurgemeente Dordrecht

efd2be0b26cbdcdb9b456b7464d2744f

Vorige week was het zo ver. Nadat de trouwe bezoekers van de Kiboe-hoeve nog één keer konden knuffelen met hun favoriete dieren ging de verhuizing dan daadwerkelijk van start. Inmiddels zijn alle dieren veilig aangekomen op zorgboerderij 'De Nieuwe Beer' in Dordrecht waar ze de komende zes maanden zullen verblijven. De volksverhuizing was nodig om de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht te renoveren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De koeien, herten, konijnen, eenden, ganzen en cavia's waren vorige week als eerste aan de beurt om de overstap te maken. Deze week volgden de schapen en herten. Volgens beheerder Quirijn van den Bosch hadden de dieren enige tijd nodig om zich aan passen. "Ze waren wel vreemd hier en ze moesten even wennen, maar inmiddels zijn ze al aardig gewend."

Drechtwerk beheert de kinderboerderij en hun verzorgers waren nauw betrokken bij de verhuizing. Op deze manier konden de dieren rustig en veilig verplaatst worden en waren ze ook nog eens op hun gemak. De medewerkers van Drechtwerk zullen de dieren ook dagelijks blijven verzorgen op hun nieuwe locatie.

Nu de dieren veilig de oversteek hebben gemaakt, kan de verbouwing volgende week beginnen. Projectleider Melle van Dijk legt uit wat de eerste verbouwingswerkzaamheden zijn. "We beginnen met de sloop van een aantal zieke bomen en een aantal bomen die op de plek staan waar de nieuwe gebouwen komen. Vervolgens zullen de oude gebouwen die weggaan gedemonteerd en gesloopt worden."

Naar verwachting wordt de Kiboe-hoeve eind september weer heropend. De verbouwing van de kinderboerderij zal ten goede komen voor zowel de dieren als de bezoekers volgens wethouder Jacqueline van Dongen.“Het is niet toegankelijk voor mensen in een rolstoel. Dus we gaan hier gigantische ‘vernieuwbouw’ plegen: alles inrichten en ook zorgen dat al onze hokken en verblijven weer voldoen aan de wet Dieren houden in het belang van het dierenwelzijn.”

Updates van de dieren en de verbouwing worden gepubliceerd op de Facebookpaga 'Kinderboerderij De Kiboe-hoeve Zwijndrecht'.

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.