gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieren kinderboederij Kiboe-hoeve veilig aangekomen in buurgemeente Dordrecht

efd2be0b26cbdcdb9b456b7464d2744f.jpg

Vorige week was het zo ver. Nadat de trouwe bezoekers van de Kiboe-hoeve nog één keer konden knuffelen met hun favoriete dieren ging de verhuizing dan daadwerkelijk van start. Inmiddels zijn alle dieren veilig aangekomen op zorgboerderij 'De Nieuwe Beer' in Dordrecht waar ze de komende zes maanden zullen verblijven. De volksverhuizing was nodig om de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht te renoveren.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De koeien, herten, konijnen, eenden, ganzen en cavia's waren vorige week als eerste aan de beurt om de overstap te maken. Deze week volgden de schapen en herten. Volgens beheerder Quirijn van den Bosch hadden de dieren enige tijd nodig om zich aan passen. "Ze waren wel vreemd hier en ze moesten even wennen, maar inmiddels zijn ze al aardig gewend."

Drechtwerk beheert de kinderboerderij en hun verzorgers waren nauw betrokken bij de verhuizing. Op deze manier konden de dieren rustig en veilig verplaatst worden en waren ze ook nog eens op hun gemak. De medewerkers van Drechtwerk zullen de dieren ook dagelijks blijven verzorgen op hun nieuwe locatie.

Nu de dieren veilig de oversteek hebben gemaakt, kan de verbouwing volgende week beginnen. Projectleider Melle van Dijk legt uit wat de eerste verbouwingswerkzaamheden zijn. "We beginnen met de sloop van een aantal zieke bomen en een aantal bomen die op de plek staan waar de nieuwe gebouwen komen. Vervolgens zullen de oude gebouwen die weggaan gedemonteerd en gesloopt worden."

Naar verwachting wordt de Kiboe-hoeve eind september weer heropend. De verbouwing van de kinderboerderij zal ten goede komen voor zowel de dieren als de bezoekers volgens wethouder Jacqueline van Dongen.“Het is niet toegankelijk voor mensen in een rolstoel. Dus we gaan hier gigantische ‘vernieuwbouw’ plegen: alles inrichten en ook zorgen dat al onze hokken en verblijven weer voldoen aan de wet Dieren houden in het belang van het dierenwelzijn.”

Updates van de dieren en de verbouwing worden gepubliceerd op de Facebookpaga 'Kinderboerderij De Kiboe-hoeve Zwijndrecht'.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..