Dordrecht, Netherlands

Dordtpas van 25 euro voor kinderen uit minima-gezinnen

Sinterklaas en wethouder Peter Heijkoop tonen de Dordtpas RTV Dordrecht
De maand december is voor veel Dordtenaren een dure maand, dat is voor veel gezinnen die nu in de financiële problemen zitten niet anders. Daarom hebben de gemeente en de Sint de handen inéén geslagen om kinderen uit gezinnen met een minimuminkomen te helpen. Een kindervariant van de Dordtpas met daarop 25 euro om uit te geven aan kado’s naar keuze.
Corrado Francke | 5 december 2022 14:48 | Aangepast op 5 december 2022 14:48
Het extraatje is bedoeld om ook kinderen die door de financïele situatie van hun ouders normaal geen sinterklaaskado zouden hebben gehad, toch een kado te kunnen laten uitzoeken. “In Dordrecht gaat het om 3650 kinderen die aanspraak kunnen maken op het extraatje.” zegt wethouder Peter Heijkoop, die als eerste deze speciale Dordtpas overhandigd kreeg van Sinterklaas.
De pas is alleen te gebruiken bij aangesloten winkels in Dordrecht RTV Dordrecht
Den Haag
De Dordtse wethouder is blij dat de gemeente zo haar steentje bij kan dragen voor ouders die anders geen kadootjes voor hun kinderen kunnen kopen. Wel benadrukt Heijkoop dat dit extraatje vanuit de gemeente komt, terwijl het aan de overheid in Den Haag is om ervoor te zorgen dat iedereen er op financïeel gebied op vooruit gaat. “Er ligt nu een heel pakket, maar ik vrees dat daarmee de oplossing er nog niet helemaal is.”

Iedereen met een bijstandsuitkering kan sinds 1 december een Dordtpas krijgen. Mensen zonder uitkering maar met een laag inkomen kunnen de pas aanvragen bij de gemeente. De 25 euro zijn heel de maand december uit te geven in Dordtse winkels, zo komt het geld dat is vrijgemaakt ook weer in de Dordtse economie terecht.

Lees meer over:

Sinterklaas|Dordtpas|minima|

Meest gelezen

RTV Dordrecht vanaf januari in nieuw onderkomen op De Staart

Fokko van der Straaten | Trevyn van Houwelingen | 1 dec 2023 18:07

Vijftien Dordtse ambtenaren berispt wegens wangedrag

Trevyn van Houwelingen | 28 nov 2023 19:30

Lees ook

Deze hulpsinterklazen helpen elk jaar de goedheiligman een handje: 'ik leef 49 weken per jaar om 3 weken Sinterklaas te zijn'

De Sint kan maar op één plek tegelijk zijn. Daarom maakt hij ieder jaar gebruik van een aantal trouw...

Inbrekers gaan ervandoor met dagomzet Nobel’s na Sinterklaasfeest

Een triest einde van een feestelijke dag. Zondagochtend ontdekten de eigenaren van Nobel’s in de Gro...

Judith zet al meer dan 10 jaar kansarme kinderen in het zonnetje

Ze is de drijvende kracht achter de High Five Foundation in Dordrecht. Een stichting die kinderen va...

Sinterklaas is aangekomen, stoomboot ingeruild voor elektrisch schip

De regen kwam met bakken uit de hemel maar dat mocht de pret niet drukken dit weekend. Sinterklaas z...

Zaterdag in Studio De Witt: bellen met Sinterklaas, schrijver Pieter van Wijngaarden en de Zwijndrechtse burgemeester

Van de intocht van Sinterklaas tot aan het nieuwste boek van Pieter van Wijngaarden en van politiek ...

Assistent van Sinterklaas doet boekje open over intocht van goedheiligman

Morgen is het weer zo ver: Sinterklaas en zijn pieten zullen hun opwachting maken in Dordrecht. De ...