gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste seniorenverkeersbeurs om te zorgen voor minder verkeersslachtoffers

86b98c8410fd6c391041e72e379abfe3

Jaarlijks vinden er in de regio Drechtsteden-Alblasserwaard zo'n 850 verkeersongevallen waarbij 50-plussers bij betrokken zijn. 130 daarvan zijn ernstig. Om die cijfers terug te dringen organiseerden verschillende verkeersveiligheidorganisaties vrijdag een seniorenbeurs in Sliedrecht. Daar kon je alle informatie vinden om je veilig door het verkeer te bewegen op zowel de fiets, in de auto als op een scootmobiel.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
"Ik ben op zoek naar een fietshelm", zegt een vrouw, wachtend op haar bakje koffie. "Die hoop ik hier te vinden. Ik fiets veel en ik hoor dat een helm je extra beschermd. Dat vind ik belangrijk." Een meneer uit Nieuwpoort zit nog veel in de auto: "Ik ben nog voor 90% goed", zegt hij lachend. "Maar het autorijden gaat nog prima."

Naast het geven van informatie over hoe je je veilig door het verkeer kan bewegen, zijn er ook controles of je nog veilig kunt autorijden. Bijvoorbeeld je gehoor of je zicht. "Natuurlijk moet er ook gekeken worden naar hoe iemand rijdt", zegt de Dordtse wethouder Rik van der Linden. "Maar dat gebeurt hier nu niet. Dat kan wellicht nog wel beter."

Op de beurs, die voor het eerst gehouden werd in de provincie Zuid-Holland, kon je een parcours afleggen met een scootmobiel en tips krijgen over hoe je veilig over de weg gaat. Ook stonden er 45-kilometer voertuigen en fietsen met zijwieltjes voor volwassenen onder de noemer 'maak van je tweewieler een driewieler'.

De organisatie is van plan de beurs jaarlijks te organiseren, ieder jaar in een andere regio. Volgend jaar is het evemenent mogelijk in Heerjansdam.

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".