Dordrecht, Netherlands

Eerste seniorenverkeersbeurs om te zorgen voor minder verkeersslachtoffers

Jaarlijks vinden er in de regio Drechtsteden-Alblasserwaard zo'n 850 verkeersongevallen waarbij 50-plussers bij betrokken zijn. 130 daarvan zijn ernstig. Om die cijfers terug te dringen organiseerden verschillende verkeersveiligheidorganisaties vrijdag een seniorenbeurs in Sliedrecht. Daar kon je alle informatie vinden om je veilig door het verkeer te bewegen op zowel de fiets, in de auto als op een scootmobiel.
Alexander Eleveld | 10 juni 2022 16:35 | Aangepast op 10 juni 2022 16:35
"Ik ben op zoek naar een fietshelm", zegt een vrouw, wachtend op haar bakje koffie. "Die hoop ik hier te vinden. Ik fiets veel en ik hoor dat een helm je extra beschermd. Dat vind ik belangrijk." Een meneer uit Nieuwpoort zit nog veel in de auto: "Ik ben nog voor 90% goed", zegt hij lachend. "Maar het autorijden gaat nog prima."

Naast het geven van informatie over hoe je je veilig door het verkeer kan bewegen, zijn er ook controles of je nog veilig kunt autorijden. Bijvoorbeeld je gehoor of je zicht. "Natuurlijk moet er ook gekeken worden naar hoe iemand rijdt", zegt de Dordtse wethouder Rik van der Linden. "Maar dat gebeurt hier nu niet. Dat kan wellicht nog wel beter."

Op de beurs, die voor het eerst gehouden werd in de provincie Zuid-Holland, kon je een parcours afleggen met een scootmobiel en tips krijgen over hoe je veilig over de weg gaat. Ook stonden er 45-kilometer voertuigen en fietsen met zijwieltjes voor volwassenen onder de noemer 'maak van je tweewieler een driewieler'.

De organisatie is van plan de beurs jaarlijks te organiseren, ieder jaar in een andere regio. Volgend jaar is het evemenent mogelijk in Heerjansdam.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...