gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste seniorenverkeersbeurs om te zorgen voor minder verkeersslachtoffers

86b98c8410fd6c391041e72e379abfe3.jpg

Jaarlijks vinden er in de regio Drechtsteden-Alblasserwaard zo'n 850 verkeersongevallen waarbij 50-plussers bij betrokken zijn. 130 daarvan zijn ernstig. Om die cijfers terug te dringen organiseerden verschillende verkeersveiligheidorganisaties vrijdag een seniorenbeurs in Sliedrecht. Daar kon je alle informatie vinden om je veilig door het verkeer te bewegen op zowel de fiets, in de auto als op een scootmobiel.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
"Ik ben op zoek naar een fietshelm", zegt een vrouw, wachtend op haar bakje koffie. "Die hoop ik hier te vinden. Ik fiets veel en ik hoor dat een helm je extra beschermd. Dat vind ik belangrijk." Een meneer uit Nieuwpoort zit nog veel in de auto: "Ik ben nog voor 90% goed", zegt hij lachend. "Maar het autorijden gaat nog prima."

Naast het geven van informatie over hoe je je veilig door het verkeer kan bewegen, zijn er ook controles of je nog veilig kunt autorijden. Bijvoorbeeld je gehoor of je zicht. "Natuurlijk moet er ook gekeken worden naar hoe iemand rijdt", zegt de Dordtse wethouder Rik van der Linden. "Maar dat gebeurt hier nu niet. Dat kan wellicht nog wel beter."

Op de beurs, die voor het eerst gehouden werd in de provincie Zuid-Holland, kon je een parcours afleggen met een scootmobiel en tips krijgen over hoe je veilig over de weg gaat. Ook stonden er 45-kilometer voertuigen en fietsen met zijwieltjes voor volwassenen onder de noemer 'maak van je tweewieler een driewieler'.

De organisatie is van plan de beurs jaarlijks te organiseren, ieder jaar in een andere regio. Volgend jaar is het evemenent mogelijk in Heerjansdam.

Lees ook

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.