gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Exotische vogels en alles voor de hond: Ridderkerks begrip ontvangt een prijs

ef728b3bf7e25eb894127111b8a19ff1

Een nietsvermoedende bezoeker van de Ringdijk in Ridderkerk zal zich een hoedje schrikken, als er ter hoogte van nummer 22 en 24 uit het niets keihard wordt gelachen. Het ietwat vreemde lachje komt niet een mens, maar van een Australische ijsvogel (Kookaburra). Bekenden in de omgeving weten juist gelijk waar ze zijn: Henk van Os, een vogelopvang, dierenwinkel en outdoorzaak in één. Voor hun lange bestaan hebben ze een ondernemerspenning ontvangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Ze zitten er al zo’n 60 jaar. Ooit opgericht door Henk van Os, hobbyfokker en vogelverkoper, en tegenwoordig gerund door zijn kinderen Harry, Robert en Suzan. Het familiebedrijf doet het nog altijd goed. Ophouden? Daar denkt de familie Van Os dan ook nog lang niet aan. Ook niet als oprichter Henk er zelf mee stopt en in 2009 overlijdt. "Wij vinden het ook allemaal leuk om te werken en we zijn blij met het bedrijf. Iedereen gaat naar zijn werk met het gevoel van ‘Oh, wat leuk’ en niet met tegenzin", vertelt Suzan van Os, dochter van Henk en mede-eigenaar.

"Mijn vader is zo’n 66 of 67 jaar geleden begonnen met vogels kweken. Die verkocht hij ook. Daarna ging hij wat producten erbij verkopen. Dat is alleen maar gegroeid", aldus Suzan. Tegenwoordig vind je er van alles: dierenvoeding, manden, kooien, speeltjes. En outdoorkleding, schoenen, gereedschap, knuffels en andere accessoires. De winkel bestaat vandaag de dag uit drie delen. De vogelkwekerij, dierenspeciaalzaak en een outdoorshop.

Eigenlijk wordt de hobby van vader Henk door zijn kinderen verder gedragen. Zijn kinderen zetten met de kwekerij het houden van vogels voort. Schoolklassen en gezinnen komen regelmatig even een kijkje nemen in de tuin. De Van Os-familieleden kunnen allemaal veel vertellen over vogels. Maar de vogels zijn er ook om gewoon naar te kijken.
4e8f0476e34347524be69521e452fd64
De dierenambulance en de vogelbescherming staan regelmatig aan de deur voor advies, of om gevederde patiëntjes te laten oplappen. Voor de familie Van Os heel normaal, want 'pa deed dat ook altijd'.

Ondernemerspenning
De ondernemerspenning is volgens de gemeente in het leven geroepen om bedrijven te onderscheiden die langer dan 25 jaar (zilveren penning) en langer dan 50 jaar (gouden penning) onafgebroken gevestigd zijn in Ridderkerk. En de eer van gouden penning is nu dus voor de Henk van Os-winkel.

Die werd penning werd uitgereikt door wethouder Henk van Os. En nee, dat is geen tikfout. Zijn eerste kleinzoon is naar oprichter Henk van Os vernoemd, en is wethouder geworden. Toevallig nét op het moment dat de penning zou worden uitgereikt. Iets met een slager die zijn eigen vlees keurt?

"Nee, zo moet je het helemaal niet zien. Het is toevallig deel van zijn portefeuille. Lag die portefeuille bij een andere wethouder, dan had die het uiteraard uitgereikt. Wel leuk dat het nu een speciaal tintje krijgt", aldus Suzan. De penning, oorkonde en een foto van wijlen Henk van Os prijken op een plank, vlak achter de kassa.

De streekomroep ging bij het familiebedrijf in Ridderkerk langs en maakte er een sfeerportretje. Bekijk die hieronder.

Lees ook

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.