gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Exotische vogels en alles voor de hond: Ridderkerks begrip ontvangt een prijs

ef728b3bf7e25eb894127111b8a19ff1.jpg

Een nietsvermoedende bezoeker van de Ringdijk in Ridderkerk zal zich een hoedje schrikken, als er ter hoogte van nummer 22 en 24 uit het niets keihard wordt gelachen. Het ietwat vreemde lachje komt niet een mens, maar van een Australische ijsvogel (Kookaburra). Bekenden in de omgeving weten juist gelijk waar ze zijn: Henk van Os, een vogelopvang, dierenwinkel en outdoorzaak in één. Voor hun lange bestaan hebben ze een ondernemerspenning ontvangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Ze zitten er al zo’n 60 jaar. Ooit opgericht door Henk van Os, hobbyfokker en vogelverkoper, en tegenwoordig gerund door zijn kinderen Harry, Robert en Suzan. Het familiebedrijf doet het nog altijd goed. Ophouden? Daar denkt de familie Van Os dan ook nog lang niet aan. Ook niet als oprichter Henk er zelf mee stopt en in 2009 overlijdt. "Wij vinden het ook allemaal leuk om te werken en we zijn blij met het bedrijf. Iedereen gaat naar zijn werk met het gevoel van ‘Oh, wat leuk’ en niet met tegenzin", vertelt Suzan van Os, dochter van Henk en mede-eigenaar.

"Mijn vader is zo’n 66 of 67 jaar geleden begonnen met vogels kweken. Die verkocht hij ook. Daarna ging hij wat producten erbij verkopen. Dat is alleen maar gegroeid", aldus Suzan. Tegenwoordig vind je er van alles: dierenvoeding, manden, kooien, speeltjes. En outdoorkleding, schoenen, gereedschap, knuffels en andere accessoires. De winkel bestaat vandaag de dag uit drie delen. De vogelkwekerij, dierenspeciaalzaak en een outdoorshop.

Eigenlijk wordt de hobby van vader Henk door zijn kinderen verder gedragen. Zijn kinderen zetten met de kwekerij het houden van vogels voort. Schoolklassen en gezinnen komen regelmatig even een kijkje nemen in de tuin. De Van Os-familieleden kunnen allemaal veel vertellen over vogels. Maar de vogels zijn er ook om gewoon naar te kijken.
4e8f0476e34347524be69521e452fd64.jpg
De dierenambulance en de vogelbescherming staan regelmatig aan de deur voor advies, of om gevederde patiëntjes te laten oplappen. Voor de familie Van Os heel normaal, want 'pa deed dat ook altijd'.

Ondernemerspenning
De ondernemerspenning is volgens de gemeente in het leven geroepen om bedrijven te onderscheiden die langer dan 25 jaar (zilveren penning) en langer dan 50 jaar (gouden penning) onafgebroken gevestigd zijn in Ridderkerk. En de eer van gouden penning is nu dus voor de Henk van Os-winkel.

Die werd penning werd uitgereikt door wethouder Henk van Os. En nee, dat is geen tikfout. Zijn eerste kleinzoon is naar oprichter Henk van Os vernoemd, en is wethouder geworden. Toevallig nét op het moment dat de penning zou worden uitgereikt. Iets met een slager die zijn eigen vlees keurt?

"Nee, zo moet je het helemaal niet zien. Het is toevallig deel van zijn portefeuille. Lag die portefeuille bij een andere wethouder, dan had die het uiteraard uitgereikt. Wel leuk dat het nu een speciaal tintje krijgt", aldus Suzan. De penning, oorkonde en een foto van wijlen Henk van Os prijken op een plank, vlak achter de kassa.

De streekomroep ging bij het familiebedrijf in Ridderkerk langs en maakte er een sfeerportretje. Bekijk die hieronder.

Lees ook

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.