gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Exotische vogels en alles voor de hond: Ridderkerks begrip ontvangt een prijs

ef728b3bf7e25eb894127111b8a19ff1

Een nietsvermoedende bezoeker van de Ringdijk in Ridderkerk zal zich een hoedje schrikken, als er ter hoogte van nummer 22 en 24 uit het niets keihard wordt gelachen. Het ietwat vreemde lachje komt niet een mens, maar van een Australische ijsvogel (Kookaburra). Bekenden in de omgeving weten juist gelijk waar ze zijn: Henk van Os, een vogelopvang, dierenwinkel en outdoorzaak in één. Voor hun lange bestaan hebben ze een ondernemerspenning ontvangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Ze zitten er al zo’n 60 jaar. Ooit opgericht door Henk van Os, hobbyfokker en vogelverkoper, en tegenwoordig gerund door zijn kinderen Harry, Robert en Suzan. Het familiebedrijf doet het nog altijd goed. Ophouden? Daar denkt de familie Van Os dan ook nog lang niet aan. Ook niet als oprichter Henk er zelf mee stopt en in 2009 overlijdt. "Wij vinden het ook allemaal leuk om te werken en we zijn blij met het bedrijf. Iedereen gaat naar zijn werk met het gevoel van ‘Oh, wat leuk’ en niet met tegenzin", vertelt Suzan van Os, dochter van Henk en mede-eigenaar.

"Mijn vader is zo’n 66 of 67 jaar geleden begonnen met vogels kweken. Die verkocht hij ook. Daarna ging hij wat producten erbij verkopen. Dat is alleen maar gegroeid", aldus Suzan. Tegenwoordig vind je er van alles: dierenvoeding, manden, kooien, speeltjes. En outdoorkleding, schoenen, gereedschap, knuffels en andere accessoires. De winkel bestaat vandaag de dag uit drie delen. De vogelkwekerij, dierenspeciaalzaak en een outdoorshop.

Eigenlijk wordt de hobby van vader Henk door zijn kinderen verder gedragen. Zijn kinderen zetten met de kwekerij het houden van vogels voort. Schoolklassen en gezinnen komen regelmatig even een kijkje nemen in de tuin. De Van Os-familieleden kunnen allemaal veel vertellen over vogels. Maar de vogels zijn er ook om gewoon naar te kijken.
4e8f0476e34347524be69521e452fd64
De dierenambulance en de vogelbescherming staan regelmatig aan de deur voor advies, of om gevederde patiëntjes te laten oplappen. Voor de familie Van Os heel normaal, want 'pa deed dat ook altijd'.

Ondernemerspenning
De ondernemerspenning is volgens de gemeente in het leven geroepen om bedrijven te onderscheiden die langer dan 25 jaar (zilveren penning) en langer dan 50 jaar (gouden penning) onafgebroken gevestigd zijn in Ridderkerk. En de eer van gouden penning is nu dus voor de Henk van Os-winkel.

Die werd penning werd uitgereikt door wethouder Henk van Os. En nee, dat is geen tikfout. Zijn eerste kleinzoon is naar oprichter Henk van Os vernoemd, en is wethouder geworden. Toevallig nét op het moment dat de penning zou worden uitgereikt. Iets met een slager die zijn eigen vlees keurt?

"Nee, zo moet je het helemaal niet zien. Het is toevallig deel van zijn portefeuille. Lag die portefeuille bij een andere wethouder, dan had die het uiteraard uitgereikt. Wel leuk dat het nu een speciaal tintje krijgt", aldus Suzan. De penning, oorkonde en een foto van wijlen Henk van Os prijken op een plank, vlak achter de kassa.

De streekomroep ging bij het familiebedrijf in Ridderkerk langs en maakte er een sfeerportretje. Bekijk die hieronder.

Lees ook

PSX_20261106_213951

Fietser geschept door busje, bestuurder aangehouden

Bij een aanrijding op de Pontonniersweg in Papendrecht is vrijdagavond een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer werd geschept door een bestelbus. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.