gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Exotische vogels en alles voor de hond: Ridderkerks begrip ontvangt een prijs

ef728b3bf7e25eb894127111b8a19ff1

Een nietsvermoedende bezoeker van de Ringdijk in Ridderkerk zal zich een hoedje schrikken, als er ter hoogte van nummer 22 en 24 uit het niets keihard wordt gelachen. Het ietwat vreemde lachje komt niet een mens, maar van een Australische ijsvogel (Kookaburra). Bekenden in de omgeving weten juist gelijk waar ze zijn: Henk van Os, een vogelopvang, dierenwinkel en outdoorzaak in één. Voor hun lange bestaan hebben ze een ondernemerspenning ontvangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Ze zitten er al zo’n 60 jaar. Ooit opgericht door Henk van Os, hobbyfokker en vogelverkoper, en tegenwoordig gerund door zijn kinderen Harry, Robert en Suzan. Het familiebedrijf doet het nog altijd goed. Ophouden? Daar denkt de familie Van Os dan ook nog lang niet aan. Ook niet als oprichter Henk er zelf mee stopt en in 2009 overlijdt. "Wij vinden het ook allemaal leuk om te werken en we zijn blij met het bedrijf. Iedereen gaat naar zijn werk met het gevoel van ‘Oh, wat leuk’ en niet met tegenzin", vertelt Suzan van Os, dochter van Henk en mede-eigenaar.

"Mijn vader is zo’n 66 of 67 jaar geleden begonnen met vogels kweken. Die verkocht hij ook. Daarna ging hij wat producten erbij verkopen. Dat is alleen maar gegroeid", aldus Suzan. Tegenwoordig vind je er van alles: dierenvoeding, manden, kooien, speeltjes. En outdoorkleding, schoenen, gereedschap, knuffels en andere accessoires. De winkel bestaat vandaag de dag uit drie delen. De vogelkwekerij, dierenspeciaalzaak en een outdoorshop.

Eigenlijk wordt de hobby van vader Henk door zijn kinderen verder gedragen. Zijn kinderen zetten met de kwekerij het houden van vogels voort. Schoolklassen en gezinnen komen regelmatig even een kijkje nemen in de tuin. De Van Os-familieleden kunnen allemaal veel vertellen over vogels. Maar de vogels zijn er ook om gewoon naar te kijken.
4e8f0476e34347524be69521e452fd64
De dierenambulance en de vogelbescherming staan regelmatig aan de deur voor advies, of om gevederde patiëntjes te laten oplappen. Voor de familie Van Os heel normaal, want 'pa deed dat ook altijd'.

Ondernemerspenning
De ondernemerspenning is volgens de gemeente in het leven geroepen om bedrijven te onderscheiden die langer dan 25 jaar (zilveren penning) en langer dan 50 jaar (gouden penning) onafgebroken gevestigd zijn in Ridderkerk. En de eer van gouden penning is nu dus voor de Henk van Os-winkel.

Die werd penning werd uitgereikt door wethouder Henk van Os. En nee, dat is geen tikfout. Zijn eerste kleinzoon is naar oprichter Henk van Os vernoemd, en is wethouder geworden. Toevallig nét op het moment dat de penning zou worden uitgereikt. Iets met een slager die zijn eigen vlees keurt?

"Nee, zo moet je het helemaal niet zien. Het is toevallig deel van zijn portefeuille. Lag die portefeuille bij een andere wethouder, dan had die het uiteraard uitgereikt. Wel leuk dat het nu een speciaal tintje krijgt", aldus Suzan. De penning, oorkonde en een foto van wijlen Henk van Os prijken op een plank, vlak achter de kassa.

De streekomroep ging bij het familiebedrijf in Ridderkerk langs en maakte er een sfeerportretje. Bekijk die hieronder.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.