gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extreem lange file in Hoeksche Waard door afgesloten Heinenoordtunnel

c09957b42cce671658737c6a48d7afa4

Op de N217 in de Hoeksche Waard staat een lange file richting de Kiltunnel. Het verkeer rijdt deze ochtendspits op de provinciale weg vanaf de A29 tot aan 's-Gravendeel stapvoets. Oorzaak: de afgesloten Heinenoordtunnel richting Rotterdam. Ook op de A16 bij Dordt staat inmiddels een file, van mensen die de uitsluiting proberen te ontwijken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Heinenoordtunnel in de A29 wordt regelmatig in beide richtingen afgesloten vanwege renovatiewerkzaamheden, maar meestal is dat van vrijdagavond tot maandagochtend vroeg. Nu is de tunnel maandag de hele dag dicht. Pas dinsdagochtend vanaf 05:00 uur mag het verkeer er weer doorheen.

Er geldt dan wel een snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur. Volgens Rijkswaterstaat is dat gedaan om het wegverkeer te laten wennen aan de overgang van het buitenlicht naar een donkerder tunnel: de lichtroosters zijn afgelopen weekend weggehaald.

De Kiltunnel is deze maandag tolvrij richting de A16 en Dordrecht; verkeer dat de Hoeksche Waard inrijdt, moet wel betalen. Ook bij de geopende tolpoortjes is de vertraging aanzienlijk. Het opgestroopte verkeer doet er circa 20 minuten over om er doorheen te rijden.
Een alternatief om de Hoeksche Waard te verlaten, is het veer Nieuw-Beijerland-Hekelingen. Die is deze maandag gratis voor fietsers, motoren en brommers. Maar ook hier is het druk. De wachttijd is al meer dan een half uur, waardoor sommige automobilisten omkeren, en het toch maar via de weg proberen.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.