gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht tien duels ongeslagen na zege op TOP Oss

625d86fa8a84372a7f5fbc550e9d0f22.jpg

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de ongeslagen reeks verlengd naar tien wedstrijden. Thuis tegen TOP Oss werd het een kwartier voor tijd nog onnodig spannend, maar gewonnen werd er wel: 3-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basisopstelling één opvallende afwezige. Spits Rene Kriwak, die een week eerder bij NAC Breda zijn tiende seizoenstreffer maakte, werd gespaard vanwege een lichte blessure. Rocco Robert Shein was zijn vervanger, waardoor Shiloh 't Zand in de punt van de aanval begon.

Sterke start
Waar TOP Oss op eigen helft afwachtte en op een snelle tegenaanval loerde, startte de thuisclub sterk. Kansen waren er ook, maar Dylan Mbayo (tweemaal in de eerste helft) en Léo Seydoux schoten te wild in kansrijke positie.

Toch bleef FC Dordrecht aandringen en dat leidde na bijna een kwart wedstrijd tot de verdiende voorsprong. Een aanval via 't Zand en Shein en Mbayo werd door de opgestoomde Seydoux, die alleen nog maar binnen hoefde te tikken, tot openingstreffer gepromoveerd: 1-0.

Weinig Brabants gevaar
Dordt-goalie Luca Plogmann beleefde lange tijd een minder spannende avond. De van Go Ahead Eagles gehuurde Duitser hoefde weinig in actie te komen, ook omdat een van de weinige schoten van de Brabanders voor rust op een Dordts been strandde. Het zorgde ervoor dat Plogmann zich in eigen doelgebied regelmatig moest vermaken met wat rek- en strekoefeningen.

De tweede helft begon met een poging van Oss-aanvaller Karim Loukili die net naast het doel van Plogmann ging. Maar daarna was FC Dordrecht weer aan zet om, ditmaal succesvol, het klasseverschil te benadrukken. Aanvoerder Mathis Suray zette zelf de aanval op en was na een perfect één-tweetje met 't Zand ook de afmaker: 2-0. Voor de Belg, die komende zomer een stap hogerop hoopt te maken, betekende het alweer zijn dertiende seizoenstreffer.

Tóch weer spannend
Daarna móest TOP Oss wel. Waar Roshon van Eijma nog in de handen van Plogmann kopte, was Delano Ladan een kwartier voor tijd wel trefzeker. De ingevallen aanvaller verschalkte Plogmann in de rechteronderhoek en bracht zo de spanning ineens terug in de wedstrijd.

In een poging aan die onzekerheid een einde te maken, was de lat opnieuw de vriend van TOP Oss deze avond. Ditmaal nadat een vrije trap van 't Zand van richting werd veranderd. Even later was het alsnog raak: invaller Korede Osundina kreeg twee keer de kans, en schoot zijn laatste poging kiezelhard raak: 3-1. Dat was tevens de eindstand.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Seydoux, Kluivert, Van der Avert (Smolarczyk/70), Hilton; Receveur, Shein (Osundina/58), Suray; Mbayo, 't Zand, Sebaoui

Lees meer over:

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.