gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht tien duels ongeslagen na zege op TOP Oss

625d86fa8a84372a7f5fbc550e9d0f22

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de ongeslagen reeks verlengd naar tien wedstrijden. Thuis tegen TOP Oss werd het een kwartier voor tijd nog onnodig spannend, maar gewonnen werd er wel: 3-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basisopstelling één opvallende afwezige. Spits Rene Kriwak, die een week eerder bij NAC Breda zijn tiende seizoenstreffer maakte, werd gespaard vanwege een lichte blessure. Rocco Robert Shein was zijn vervanger, waardoor Shiloh 't Zand in de punt van de aanval begon.

Sterke start
Waar TOP Oss op eigen helft afwachtte en op een snelle tegenaanval loerde, startte de thuisclub sterk. Kansen waren er ook, maar Dylan Mbayo (tweemaal in de eerste helft) en Léo Seydoux schoten te wild in kansrijke positie.

Toch bleef FC Dordrecht aandringen en dat leidde na bijna een kwart wedstrijd tot de verdiende voorsprong. Een aanval via 't Zand en Shein en Mbayo werd door de opgestoomde Seydoux, die alleen nog maar binnen hoefde te tikken, tot openingstreffer gepromoveerd: 1-0.

Weinig Brabants gevaar
Dordt-goalie Luca Plogmann beleefde lange tijd een minder spannende avond. De van Go Ahead Eagles gehuurde Duitser hoefde weinig in actie te komen, ook omdat een van de weinige schoten van de Brabanders voor rust op een Dordts been strandde. Het zorgde ervoor dat Plogmann zich in eigen doelgebied regelmatig moest vermaken met wat rek- en strekoefeningen.

De tweede helft begon met een poging van Oss-aanvaller Karim Loukili die net naast het doel van Plogmann ging. Maar daarna was FC Dordrecht weer aan zet om, ditmaal succesvol, het klasseverschil te benadrukken. Aanvoerder Mathis Suray zette zelf de aanval op en was na een perfect één-tweetje met 't Zand ook de afmaker: 2-0. Voor de Belg, die komende zomer een stap hogerop hoopt te maken, betekende het alweer zijn dertiende seizoenstreffer.

Tóch weer spannend
Daarna móest TOP Oss wel. Waar Roshon van Eijma nog in de handen van Plogmann kopte, was Delano Ladan een kwartier voor tijd wel trefzeker. De ingevallen aanvaller verschalkte Plogmann in de rechteronderhoek en bracht zo de spanning ineens terug in de wedstrijd.

In een poging aan die onzekerheid een einde te maken, was de lat opnieuw de vriend van TOP Oss deze avond. Ditmaal nadat een vrije trap van 't Zand van richting werd veranderd. Even later was het alsnog raak: invaller Korede Osundina kreeg twee keer de kans, en schoot zijn laatste poging kiezelhard raak: 3-1. Dat was tevens de eindstand.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Seydoux, Kluivert, Van der Avert (Smolarczyk/70), Hilton; Receveur, Shein (Osundina/58), Suray; Mbayo, 't Zand, Sebaoui

Lees meer over:

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.