Dordrecht, Netherlands

FC Dordt steunt Sparta: stadion niet openen voor een derde capaciteit

Alle voetbalstadions in Nederland zijn vanwege de coronamaatregelen al vanaf 12 november gesloten voor publiek. Bronnen uit Den Haag bevestigen nu aan de NOS dat het kabinet met de aanstaande versoepelingen in eerste instantie slechts een derde van de stadions weer wil openen voor supporters. Dinsdagavond om 19:00 uur houden premier Rutte en minister Kuipers van Volksgezondheid een persconferentie en volgt het definitieve besluit.
Marjolein Vos | 25 januari 2022 16:23 | Aangepast op 25 januari 2022 16:23
De Rotterdamse voetbalclub Sparta ziet dat niet zitten en laat aan Rijnmond weten dat als de voetbalstadions straks weer voor een derde gevuld mogen zijn, de club de deuren alsnog dicht houdt. Algemeen directeur Manfred Laros vindt het onacceptabel dat er niet meer fans kunnen worden toegelaten en noemt het voorstel 'juist een extra kostenpost van enkele honderdduizenden euro's'.

Ook Feyenoord en Excelsior zijn niet te spreken over de nieuwe maatregelen. FC Dordrecht wil solidair zijn aan alle andere clubs. Volgens algemeen directeur Hans de Zeeuw zijn er veel meer clubs dan Sparta die overwegen hun stadion dicht te houden, mocht er maar een derde van de capaciteit worden benut. "Op dit moment zou je gekscherend kunnen zeggen dat wij geen last hebben van dit voorstel. Maar stel dat wij mee blijven doen in de strijd om de periodetitel zouden ook wij veel meer fans kunnen toelaten aan de Krommedijk en lijden we dus schade", zegt De Zeeuw.

"Wij hebben het statement ook ondersteund want dit voorstel is onuitvoerbaar. Clubs moeten een keuze maken welke supporters ze toelaten. Er komen ongetwijfeld alsnog supporters naar het stadion, die dan buiten de hekken blijven. Bovendien kost het zeker de grote clubs alleen maar geld als er slechts een derde van het stadion kan worden gevuld", aldus De Zeeuw, die er eigenlijk op rekent dat het kabinet tot inkeer komt en alsnog per direct meer fans toelaat.

Woensdag zullen de KNVB en alle clubs online bij elkaar komen, om te praten over het definitieve besluit van het kabinet.

Lees op Rijnmond meer over de reacties van de andere voetbalclubs.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

7-0 nederlaag valt zwaar bij FC Dordrecht: 'Het was een horroravond'

De schade bij FC Dordrecht is groot na de wanprestatie in Tilburg donderdag. Talloze fouten, veel fr...