Dordrecht, Netherlands

FC Dordt steunt Sparta: stadion niet openen voor een derde capaciteit

Alle voetbalstadions in Nederland zijn vanwege de coronamaatregelen al vanaf 12 november gesloten voor publiek. Bronnen uit Den Haag bevestigen nu aan de NOS dat het kabinet met de aanstaande versoepelingen in eerste instantie slechts een derde van de stadions weer wil openen voor supporters. Dinsdagavond om 19:00 uur houden premier Rutte en minister Kuipers van Volksgezondheid een persconferentie en volgt het definitieve besluit.
Marjolein Vos | 25 januari 2022 16:23 | Aangepast op 25 januari 2022 16:23
De Rotterdamse voetbalclub Sparta ziet dat niet zitten en laat aan Rijnmond weten dat als de voetbalstadions straks weer voor een derde gevuld mogen zijn, de club de deuren alsnog dicht houdt. Algemeen directeur Manfred Laros vindt het onacceptabel dat er niet meer fans kunnen worden toegelaten en noemt het voorstel 'juist een extra kostenpost van enkele honderdduizenden euro's'.

Ook Feyenoord en Excelsior zijn niet te spreken over de nieuwe maatregelen. FC Dordrecht wil solidair zijn aan alle andere clubs. Volgens algemeen directeur Hans de Zeeuw zijn er veel meer clubs dan Sparta die overwegen hun stadion dicht te houden, mocht er maar een derde van de capaciteit worden benut. "Op dit moment zou je gekscherend kunnen zeggen dat wij geen last hebben van dit voorstel. Maar stel dat wij mee blijven doen in de strijd om de periodetitel zouden ook wij veel meer fans kunnen toelaten aan de Krommedijk en lijden we dus schade", zegt De Zeeuw.

"Wij hebben het statement ook ondersteund want dit voorstel is onuitvoerbaar. Clubs moeten een keuze maken welke supporters ze toelaten. Er komen ongetwijfeld alsnog supporters naar het stadion, die dan buiten de hekken blijven. Bovendien kost het zeker de grote clubs alleen maar geld als er slechts een derde van het stadion kan worden gevuld", aldus De Zeeuw, die er eigenlijk op rekent dat het kabinet tot inkeer komt en alsnog per direct meer fans toelaat.

Woensdag zullen de KNVB en alle clubs online bij elkaar komen, om te praten over het definitieve besluit van het kabinet.

Lees op Rijnmond meer over de reacties van de andere voetbalclubs.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...