Dordrecht, Netherlands

GGD: ook in Drechtsteden meisjes depressiever dan jongens

Ook in de regio Drechtsteden komt het beeld naar voren dat met name meisjes last hebben gehad van de coronapandemie en hoge verwachtingen. Het beeld van verschillen in mentale gezondheid tussen jongens en meisjes komt ook naar voren uit de landelijke Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 (13- en 15 jarigen) waaraan ook GGD ZHZ heeft deelgenomen.
Ruud Elmendorp | 16 september 2022 11:25 | Aangepast op 16 september 2022 11:25
Uit de Corona Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 blijkt dat meisjes in de regio ZHZ op veel vlakken van mentale gezondheid ongunstig scoren ten opzichte van jongens. Zo voelen meisjes zich minder vaak gelukkig dan jongens (82% vs. 76%), hebben meisjes vaker psychische klachten (33% vs. 15%) en voelen meisjes zich vaker gestresst over één of meer factoren dan jongens (53% vs. 26%).

Weerbaar
Opvallend is wel dat weerbaarheid bij zowel jongens als meisjes tussen 2019 en 2021 stabiel is gebleven. Zowel in 2019 als in 2021 was 94% van de jongens in de regio ZHZ voldoende weerbaar, tegenover 87% van de meisjes. Daarnaast zien we regionaal wel een lichte stijging van ervaren stress bij meisjes tussen 2019 en 2021 (51% naar 53%), tegenover een daling van ervaren stress bij jongens (32% naar 26%).

GGD ZHZ wil mentale gezondheid bespreekbaar maken
Het team gezondheidsbevordering van de GGD ZHZ heeft de opdracht om te ondersteunen in het bevorderen van de Mentale Gezondheid en adviseert de gemeenten. Ontwikkelingen, signalen en behoeften staan hierin centraal. Op 10 oktober, op de Landelijke Dag Psychische Gezondheid, organiseert de GGD ZHZ daarom voor ambtenaren volksgezondheid, jeugd &, onderwijs uit de regio de bijeenkomst Mentale Gezondheid. Hier worden de recente cijfers besproken en gaan we vanuit onze expertise in gesprek met de gemeenten om tot een effectieve aanpak te komen.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...