Dordrecht, Netherlands

GGD: ook in Drechtsteden meisjes depressiever dan jongens

Ook in de regio Drechtsteden komt het beeld naar voren dat met name meisjes last hebben gehad van de coronapandemie en hoge verwachtingen. Het beeld van verschillen in mentale gezondheid tussen jongens en meisjes komt ook naar voren uit de landelijke Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 (13- en 15 jarigen) waaraan ook GGD ZHZ heeft deelgenomen.
Ruud Elmendorp | 16 september 2022 11:25 | Aangepast op 16 september 2022 11:25
Uit de Corona Gezondheidsmonitor Jeugd 2021 blijkt dat meisjes in de regio ZHZ op veel vlakken van mentale gezondheid ongunstig scoren ten opzichte van jongens. Zo voelen meisjes zich minder vaak gelukkig dan jongens (82% vs. 76%), hebben meisjes vaker psychische klachten (33% vs. 15%) en voelen meisjes zich vaker gestresst over één of meer factoren dan jongens (53% vs. 26%).

Weerbaar
Opvallend is wel dat weerbaarheid bij zowel jongens als meisjes tussen 2019 en 2021 stabiel is gebleven. Zowel in 2019 als in 2021 was 94% van de jongens in de regio ZHZ voldoende weerbaar, tegenover 87% van de meisjes. Daarnaast zien we regionaal wel een lichte stijging van ervaren stress bij meisjes tussen 2019 en 2021 (51% naar 53%), tegenover een daling van ervaren stress bij jongens (32% naar 26%).

GGD ZHZ wil mentale gezondheid bespreekbaar maken
Het team gezondheidsbevordering van de GGD ZHZ heeft de opdracht om te ondersteunen in het bevorderen van de Mentale Gezondheid en adviseert de gemeenten. Ontwikkelingen, signalen en behoeften staan hierin centraal. Op 10 oktober, op de Landelijke Dag Psychische Gezondheid, organiseert de GGD ZHZ daarom voor ambtenaren volksgezondheid, jeugd &, onderwijs uit de regio de bijeenkomst Mentale Gezondheid. Hier worden de recente cijfers besproken en gaan we vanuit onze expertise in gesprek met de gemeenten om tot een effectieve aanpak te komen.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...