gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Glaucoom? Zakkende oogleden? Ziekenhuis besteedt een week lang aandacht aan oogaandoeningen

79f8ff7bfd73bebe51e033c1d3288aa9

Wie meer wil weten over uiteenlopende oogaandoeningen, kan terecht bij een reeks bijeenkomsten in het Albert Schweitzer ziekenhuis in de week van 10 oktober. De afdeling Oogheelkunde geeft dan verschillende presentaties over oogproblemen waar veel mensen mee te maken krijgen, zoals glaucoom, maculadegeneratie en zakkende oogleden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De bijeenkomsten zijn bedoeld voor patiënten die al kampen met ongemakken, maar ook voor mensen bij wie oogziekten in de familie voorkomen of algemeen belangstellenden. De week speelt zich af rondom ‘World sight day’ op 13 oktober, een bewustwordingsdag van het wereldwijde genootschap ter voorkoming van blindheid. “Goede voorlichting kan in veel situaties de verslechtering van de ogen afremmen. En er zijn steeds meer methoden en technieken waarmee aandoeningen vroegtijdig te herkennen en te bestrijden zijn”, laat een woordvoerder van het ziekenhuis weten.

Op maandag 10 oktober begint de week met een ochtend van 08.30 tot 11.00 uur over staar. Op dinsdagochtend 11 oktober van 8.45 tot 11.00 uur wordt informatie gegeven over de verschillende soorten ooglidcorrecties. Op woensdagochtend 12 oktober van 8.45 tot 12.00 uur staat glaucoom op het programma, gevolgd door druppelinstructies, voor wie zelf met deze aandoening te maken heeft. Maculadegeneratie – de achteruitgang van het netvlies, waardoor vlekken en vervormingen in het gezichtsveld optreden – wordt besproken op donderdag 13 oktober van 8.30 tot 11.30 uur. De themaweek wordt op vrijdagochtend 14 oktober van 10.00 tot 11.30 uur afgesloten met een presentatie over blefaritis, een chronische ontsteking van de ooglidranden.

De bijeenkomsten vinden verspreid plaats over twee locaties (Dordwijk en Zwijndrecht). Na de benodigde aanmelding volgt informatie waarin ook de locatie staat. Aanmelden kan met een e-mail naar oogevenementen@asz.nl onder vermelding van de naam, aantal bezoekers en het onderwerp van de presentatie die men wil bijwonen. De bijeenkomsten zijn algemeen voorlichtend van aard, wie een consult wil in verband met oogklachten heeft een verwijzing van de huisarts nodig.

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.