Dordrecht, Netherlands

Hangt jouw kunstwerk straks in een museum in Varna?

De stichting Dordrecht-Varna is op zoek naar Dordtse kunstenaars die hun werk willen tonen in Bulgarije. In totaal is er plek voor zes artistieke Dordtenaren op een expositie in de stad waar Dordrecht een stedenband mee onderhoudt.
Redactie RTV Dordrecht | 25 april 2024 13:00 | Aangepast op 25 april 2024 10:59
De expositie wordt gehouden in de Boris Georgiev Art Gallery, het gemeentelijk museum voor moderne en contemporary art in Varna. De expositie, die van 19 juni tot 10 juli te zien zal zijn, is een ontmoeting tussen kunstenaars uit Dordrecht en Varna. De zes uit Varna zijn al geselecteerd.

Alle vormen van kunst zijn welkom. Van de kunstenaars wordt wel verwacht dat ze meereizen naar Varna van maandag 17 t/m vrijdag 21 juni en dat ze actief betrokken zijn bij de voorbereiding en de inrichting van de expositie.

Kunstenaars die geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden via jpeters@dordrechtvarna.nl. Dat kan tot uiterlijk 30 april. De selectie vindt plaats in de dezelfde week. Uiterlijk 3 mei is bekend of je geselecteerd bent. Stuur met je mail een korte motivatie, een biografie en foto van jezelf en van tien van je werken mee.

Stedenbanden
Een stedenband is een soort vriendschap tussen gemeenten. Doel is kennis en cultuur met elkaar uit te wisselen. Regelmatig gaan delegaties bij elkaar op bezoek. Varna is niet de enige stad waarmee Dordrecht een stedenband heeft. Dordt is ook verbonden met Bamenda (in Kameroen), Dordrecht (in Zuid-Afrika), Recklinghausen (in Duitsland) en Hastings (in Engeland).

Lees meer over:

expositie|Kunst|Varna|stedenband|

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...

Meer dan 175 buitenkunstwerken: binnenstad telt er vijftig, Crabbehof maar één

Hoe kan kunst in de buitenruimte de komende jaren beter verdeeld worden over Dordrecht? Met die vraa...

Van vluchteling tot vernieuwer: kunstenaars verbeelden veerkracht in Dordrechts Museum

De Galatea Kunstprijs voor kunstenaars met een vluchtverleden wordt dit jaar weer uitgereikt. De pri...

Dit 'vergeten' voetbalaquarel is na decennia terug in Dordrecht

Een wethouder, twee voorzitters van DFC en een KNVB-functionaris onthulden dinsdag een lang verloren...

Toekomst Zwijndrechtse Watertoren: horeca, kunst en cultuur

Recentelijk was de Zwijndrechtse watertoren alleen publiekelijk toegankelijk tijdens speciale gelege...

Bart wilde schilderij ophangen, maar ontdekt dat het een half miljoen waard is: 'Dan verkopen we het maar!'

Echt rouwig is Bart de Roo, antiquair uit Zwijndrecht er niet om dat het portret van admiraal Michie...