gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het was een warme, maar geslaagde editie van Wantijpop 2023

5cc9c3b9a5017de4aa37aa81236c5c24.jpg

Het was warm, maar vooral gezellig in het Dordtse Wantijpark tijdens Wantijpop. De zesentwintigste editie bestond uit veel water drinken, goed insmeren en muziek van onder andere Jaap Reesema, Antoon, Froukje en Waylon. Het jaarlijkse ons-kent-ons evenement was volgens de vele bezoekers weer geslaagd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Bij binnenkomst in het park waan je jezelf meteen in de drukte. Veel mensen met blije gezichten die zoveel mogelijk een plekje in de schaduw proberen te zoeken. “We zitten hier prima. We zien iedereen voorbij komen,” vertelt een van de bezoekers. Een ander vult aan: “We komen ieder jaar. Zolang het mogelijk is gaan we.”

Een ander zit in de buurt van een paar eetkraampjes in de schaduw zich in te smeren. “Ik wil niet verbranden. Het is erg warm. Verder moet je vandaag goed water drinken en zo veel mogelijk in de schaduw blijven zitten. Zeker hier en dan hoor je de muziek ook nog.”

Froukje
Tegen 20.30 uur vinden we vooraan bij het hoofdpodium echte Froukje fans. “Ze is gewoon een vibe”, vertelt er een. “Ik verwacht een hele leuke sfeer.” Een ander heeft al een aantal optredens van Froukje gezien. “Er hangt vandaag een leuke sfeer met leuke mensen en dan ook nog Froukje!”

Als het gedurende de avond langzaam donker begint te worden daalt de temperatuur ook. De EHBO had een drukke dag. Zij stonden regelmatig met sponsen het publiek te verkoelen. Ook bij de extra watertappunten was het druk. Tot slot staat Waylon op het hoofdpodium. Als hij zijn versie doet van ‘Blauw’ – origineel van The Scene – gaat het veld nog een keer los.

Om 23.00 uur klinken de laatste tonen en keert de rust weer terug in het Wantijpark. Wantijpop 2023 herbeleven? Kijk dan hier naar onze reportage of kijk donderdag vanaf 18.00 uur naar EilandLeven op TV Dordrecht.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”