gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het was een warme, maar geslaagde editie van Wantijpop 2023

5cc9c3b9a5017de4aa37aa81236c5c24

Het was warm, maar vooral gezellig in het Dordtse Wantijpark tijdens Wantijpop. De zesentwintigste editie bestond uit veel water drinken, goed insmeren en muziek van onder andere Jaap Reesema, Antoon, Froukje en Waylon. Het jaarlijkse ons-kent-ons evenement was volgens de vele bezoekers weer geslaagd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Bij binnenkomst in het park waan je jezelf meteen in de drukte. Veel mensen met blije gezichten die zoveel mogelijk een plekje in de schaduw proberen te zoeken. “We zitten hier prima. We zien iedereen voorbij komen,” vertelt een van de bezoekers. Een ander vult aan: “We komen ieder jaar. Zolang het mogelijk is gaan we.”

Een ander zit in de buurt van een paar eetkraampjes in de schaduw zich in te smeren. “Ik wil niet verbranden. Het is erg warm. Verder moet je vandaag goed water drinken en zo veel mogelijk in de schaduw blijven zitten. Zeker hier en dan hoor je de muziek ook nog.”

Froukje
Tegen 20.30 uur vinden we vooraan bij het hoofdpodium echte Froukje fans. “Ze is gewoon een vibe”, vertelt er een. “Ik verwacht een hele leuke sfeer.” Een ander heeft al een aantal optredens van Froukje gezien. “Er hangt vandaag een leuke sfeer met leuke mensen en dan ook nog Froukje!”

Als het gedurende de avond langzaam donker begint te worden daalt de temperatuur ook. De EHBO had een drukke dag. Zij stonden regelmatig met sponsen het publiek te verkoelen. Ook bij de extra watertappunten was het druk. Tot slot staat Waylon op het hoofdpodium. Als hij zijn versie doet van ‘Blauw’ – origineel van The Scene – gaat het veld nog een keer los.

Om 23.00 uur klinken de laatste tonen en keert de rust weer terug in het Wantijpark. Wantijpop 2023 herbeleven? Kijk dan hier naar onze reportage of kijk donderdag vanaf 18.00 uur naar EilandLeven op TV Dordrecht.

Lees meer over:

|

Lees ook

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.