Dordrecht, Netherlands

Hoe is het mogelijk, die 0-0 tegen Eindhoven? Bij FC Dordrecht weet niemand het

Mathis Suray in balbezit namens FC Dordrecht René Kamps
Wat FC Dordrecht ook probeerde tegen FC Eindhoven, de bal wilde er maar niet in. En dus overheerste na afloop van de 0-0 deling vooral frustratie bij het team. "Wij hebben er alles aan gedaan, wat kun je nog meer doen? Ik weet het niet", reageert aanvoerder Mathis Suray verbijsterd.
Corrado Francke | 16 maart 2024 10:00 | Aangepast op 16 maart 2024 01:10
26 schoten, 13 corners, 66 procent balbezit, schoten op de lat én op de paal, een doelman die een wereldgoal voorkomt en een speler die een bal van de lijn haalt. De thuisclub schreef in eigen stadion een prachtige brief, maar geen enkele speler wilde hem op de post doen.

Eindhoven op eigen helft
"Na tien minuten bleven ze met elf man op eigen helft staan", aldus Suray, die constateerde dat de Brabanders een gelijkspel wel prima vonden. "Het is heel moeilijk om tegen zo'n tegenstander spelen en ook het veld hielp niet om mooi voetbal te spelen."

Trainer Michele Santoni baalt ook, maar verwijt zijn spelers niets. "Ze hebben inzet getoond, ze hebben kansen gecreërd, gevochten, gestreden en verdedigd, alleen de bal wilde er niet in", vat hij samen.

'Ze vinden ons heel gevaarlijk'
Hij complimenteert FC Eindhoven ("die van alles heeft gedaan om geen goal tegen te krijgen"), maar ziet ook dat Dordt steeds meer respect afdwingt bij tegenstanders. "Als je alleen maar komt om te verdedigen en ons dwars te zitten, zegt wel dat ze ons heel gevaarlijk vinden."

Komende week komt FC Dordrecht niet in actie in de Keuken Kampioen Divisie, waarin het momenteel op de vijfde plek bivakkeert. De spelers zijn eerst vier dagen vrij, waarna in de voorbereiding op FC Den Bosch-uit (29 maart) nog een oefenduel bij KV Oostende op de planning staat.

Vier internationals
Vier spelers waaien uit vanwege interlandverplichtingen: Trevor Doornbusch (Curacao), Bartek Smolarczyk (Polen onder 20), Adrian Segecic (Jong Australië) en Antef Tsoungui (Jong België). De Est Rocco Robert Shein blijft na overleg met de bond in Dordrecht en dat geldt ook voor huurlingen Antef Tsoungui en Ilias Sebaoui, die vanwege het drukke schema deze periode niet in actie komen op trainingen of in oefenwedstrijden van Feyenoord.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...