gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge schrijfster Maria (14) schrijft een boek over Tweede Wereldoorlog: 'Lezen kan heel leuk zijn'

b7843bbd672bc37fc1dcdc79178a3aaa

De kinderboekenweek staat voor de deur en daar ontstond het idee van Maria Molenaar om een boek te schrijven. Zij vroeg aan haar tante Rina of het moeilijk was om een kinderboek te schrijven. "Toen zei ik dat ik wel denk dat zij dat ook zou kunnen," vertelt tante Rina. En zo gingen ze samen aan de slag, met hulp van een professionele schrijfster.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het boek 'Ontdekking in Krakau' is een verhaal over Lynn. Ze gaat met haar oma naar Krakau en ontdekt daar het verhaal van een Joods meisje dat daar tijdens de Tweede Wereldoorlog in de stad woonde. De verhalen zijn ondermeer gebaseerd op de vakantie van Maria en haar tante. "Zo hebben wij een rondje door de stad gedaan en dat zit nu ook in het boek," vertelt de jonge schrijfster. "Je zet er misschien ook wel dingen in die jezelf doet, zodat je het beter kan vertellen."

Volgens Maria lijkt het hoofdpersonage dan ook een beetje op haar." Het was een leuke ervaring, maar een boek schrijven is ook best een topsport, zegt tante Rina. "Een verhaal ontstaat in je hoofd en probeer twee verhalen maar eens goed samen te voegen. Alle saaie dingen hebben we er ook uitgehaald." Ze doelt op het stukje wanneer een meisje verliefd wordt; “Maria houdt niet van verliefdheden in boeken, dus dat is robuust geschrapt." Voor Maria gaat het om haar leeftijdsgenoten aan het lezen te krijgen.

"Het is belangrijk om te leren hoe het tijdens de Tweede Wereldoorlog ging, maar het is vooral leuk om te weten dat lezen leuk is!"

Lees ook

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.