gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge schrijfster Maria (14) schrijft een boek over Tweede Wereldoorlog: 'Lezen kan heel leuk zijn'

b7843bbd672bc37fc1dcdc79178a3aaa

De kinderboekenweek staat voor de deur en daar ontstond het idee van Maria Molenaar om een boek te schrijven. Zij vroeg aan haar tante Rina of het moeilijk was om een kinderboek te schrijven. "Toen zei ik dat ik wel denk dat zij dat ook zou kunnen," vertelt tante Rina. En zo gingen ze samen aan de slag, met hulp van een professionele schrijfster.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het boek 'Ontdekking in Krakau' is een verhaal over Lynn. Ze gaat met haar oma naar Krakau en ontdekt daar het verhaal van een Joods meisje dat daar tijdens de Tweede Wereldoorlog in de stad woonde. De verhalen zijn ondermeer gebaseerd op de vakantie van Maria en haar tante. "Zo hebben wij een rondje door de stad gedaan en dat zit nu ook in het boek," vertelt de jonge schrijfster. "Je zet er misschien ook wel dingen in die jezelf doet, zodat je het beter kan vertellen."

Volgens Maria lijkt het hoofdpersonage dan ook een beetje op haar." Het was een leuke ervaring, maar een boek schrijven is ook best een topsport, zegt tante Rina. "Een verhaal ontstaat in je hoofd en probeer twee verhalen maar eens goed samen te voegen. Alle saaie dingen hebben we er ook uitgehaald." Ze doelt op het stukje wanneer een meisje verliefd wordt; “Maria houdt niet van verliefdheden in boeken, dus dat is robuust geschrapt." Voor Maria gaat het om haar leeftijdsgenoten aan het lezen te krijgen.

"Het is belangrijk om te leren hoe het tijdens de Tweede Wereldoorlog ging, maar het is vooral leuk om te weten dat lezen leuk is!"

Lees ook

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.