gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge schrijfster Maria (14) schrijft een boek over Tweede Wereldoorlog: 'Lezen kan heel leuk zijn'

b7843bbd672bc37fc1dcdc79178a3aaa

De kinderboekenweek staat voor de deur en daar ontstond het idee van Maria Molenaar om een boek te schrijven. Zij vroeg aan haar tante Rina of het moeilijk was om een kinderboek te schrijven. "Toen zei ik dat ik wel denk dat zij dat ook zou kunnen," vertelt tante Rina. En zo gingen ze samen aan de slag, met hulp van een professionele schrijfster.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het boek 'Ontdekking in Krakau' is een verhaal over Lynn. Ze gaat met haar oma naar Krakau en ontdekt daar het verhaal van een Joods meisje dat daar tijdens de Tweede Wereldoorlog in de stad woonde. De verhalen zijn ondermeer gebaseerd op de vakantie van Maria en haar tante. "Zo hebben wij een rondje door de stad gedaan en dat zit nu ook in het boek," vertelt de jonge schrijfster. "Je zet er misschien ook wel dingen in die jezelf doet, zodat je het beter kan vertellen."

Volgens Maria lijkt het hoofdpersonage dan ook een beetje op haar." Het was een leuke ervaring, maar een boek schrijven is ook best een topsport, zegt tante Rina. "Een verhaal ontstaat in je hoofd en probeer twee verhalen maar eens goed samen te voegen. Alle saaie dingen hebben we er ook uitgehaald." Ze doelt op het stukje wanneer een meisje verliefd wordt; “Maria houdt niet van verliefdheden in boeken, dus dat is robuust geschrapt." Voor Maria gaat het om haar leeftijdsgenoten aan het lezen te krijgen.

"Het is belangrijk om te leren hoe het tijdens de Tweede Wereldoorlog ging, maar het is vooral leuk om te weten dat lezen leuk is!"

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”