gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge schrijfster Maria (14) schrijft een boek over Tweede Wereldoorlog: 'Lezen kan heel leuk zijn'

b7843bbd672bc37fc1dcdc79178a3aaa.jpg

De kinderboekenweek staat voor de deur en daar ontstond het idee van Maria Molenaar om een boek te schrijven. Zij vroeg aan haar tante Rina of het moeilijk was om een kinderboek te schrijven. "Toen zei ik dat ik wel denk dat zij dat ook zou kunnen," vertelt tante Rina. En zo gingen ze samen aan de slag, met hulp van een professionele schrijfster.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het boek 'Ontdekking in Krakau' is een verhaal over Lynn. Ze gaat met haar oma naar Krakau en ontdekt daar het verhaal van een Joods meisje dat daar tijdens de Tweede Wereldoorlog in de stad woonde. De verhalen zijn ondermeer gebaseerd op de vakantie van Maria en haar tante. "Zo hebben wij een rondje door de stad gedaan en dat zit nu ook in het boek," vertelt de jonge schrijfster. "Je zet er misschien ook wel dingen in die jezelf doet, zodat je het beter kan vertellen."

Volgens Maria lijkt het hoofdpersonage dan ook een beetje op haar." Het was een leuke ervaring, maar een boek schrijven is ook best een topsport, zegt tante Rina. "Een verhaal ontstaat in je hoofd en probeer twee verhalen maar eens goed samen te voegen. Alle saaie dingen hebben we er ook uitgehaald." Ze doelt op het stukje wanneer een meisje verliefd wordt; “Maria houdt niet van verliefdheden in boeken, dus dat is robuust geschrapt." Voor Maria gaat het om haar leeftijdsgenoten aan het lezen te krijgen.

"Het is belangrijk om te leren hoe het tijdens de Tweede Wereldoorlog ging, maar het is vooral leuk om te weten dat lezen leuk is!"

Lees ook

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.