gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge schrijfster Maria (14) schrijft een boek over Tweede Wereldoorlog: 'Lezen kan heel leuk zijn'

b7843bbd672bc37fc1dcdc79178a3aaa

De kinderboekenweek staat voor de deur en daar ontstond het idee van Maria Molenaar om een boek te schrijven. Zij vroeg aan haar tante Rina of het moeilijk was om een kinderboek te schrijven. "Toen zei ik dat ik wel denk dat zij dat ook zou kunnen," vertelt tante Rina. En zo gingen ze samen aan de slag, met hulp van een professionele schrijfster.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het boek 'Ontdekking in Krakau' is een verhaal over Lynn. Ze gaat met haar oma naar Krakau en ontdekt daar het verhaal van een Joods meisje dat daar tijdens de Tweede Wereldoorlog in de stad woonde. De verhalen zijn ondermeer gebaseerd op de vakantie van Maria en haar tante. "Zo hebben wij een rondje door de stad gedaan en dat zit nu ook in het boek," vertelt de jonge schrijfster. "Je zet er misschien ook wel dingen in die jezelf doet, zodat je het beter kan vertellen."

Volgens Maria lijkt het hoofdpersonage dan ook een beetje op haar." Het was een leuke ervaring, maar een boek schrijven is ook best een topsport, zegt tante Rina. "Een verhaal ontstaat in je hoofd en probeer twee verhalen maar eens goed samen te voegen. Alle saaie dingen hebben we er ook uitgehaald." Ze doelt op het stukje wanneer een meisje verliefd wordt; “Maria houdt niet van verliefdheden in boeken, dus dat is robuust geschrapt." Voor Maria gaat het om haar leeftijdsgenoten aan het lezen te krijgen.

"Het is belangrijk om te leren hoe het tijdens de Tweede Wereldoorlog ging, maar het is vooral leuk om te weten dat lezen leuk is!"

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.