Dordrecht, Netherlands

Klokken Grote Kerk luiden zondag voor bijeenkomst voor aardbevingsslachtoffers

Turkije en Syrië werden op 6 februari getroffen door een zware aardbeving. Net na de verwoestende natuurramp besloten het Platform Turkse Dordtenaren, het Platform Dordtse Kerken en medewerkers van de Grote Kerk de handen ineen te slaan en een benefietbijeenkomst te organiseren. Aanstaande zondag is het zover. Voorafgaande aan de bijeekomst zal klokgelui klinken.
Marjolein Vos | 16 maart 2023 11:40 | Aangepast op 16 maart 2023 11:08
De organisatoren vinden het luiden van de klokken heel symbolisch en ook emoties rakend op weg naar het samenzijn van dat begint om 14.00 uur. Zij organiseren het programma in de kerk om enerzijds ruimte te geven aan verdriet en rouw en ook hoop.
Anderzijds is het de opzet om de aandacht te vestigen op het gironummer 555. Dat staat nog steeds open om geld bijeen te brengen voor (nood) hulp voor de getrokken slachtoffers in de twee landen.

Het Platform Turkse Dordtenaren liet al eerder weten dat er aandacht voor de getroffen mensen moet blijven, zeker na alle aandacht voor de noodzakelijke grote hulpacties. “De gevolgen zullen tientallen jaren en meerdere generaties merkbaar en voelbaar blijven. We mogen het niet vergeten. Het verhaal dat doorgaat hoort beslist ook bij onze gemeenschap Dordrecht. Hier wonen zevenduizend mensen met Turkse wortels. We hebben gemerkt en gevoeld, dat de harten van veel betrokken Dordtenaren nog huilen. Dat geldt ook voor het grote leed net over de grens van Turkije in Noord-Syrië.”

Meerdere religies
Opvallend aan de bijeekomst is dat vertegenwoordigers van verschillende godsdiensten het woord zullen nemen. “De veelkleurigheid van het programma blijft op zondagmiddag 19 maart uit de opbouw in twee delen”, vertelt Hans Berrevoets van het Platform Dordtse Kerken. “In de eerste helft zal vooral een inter religieus karakter voorop staan.” Voorganger van de Grote Kerk, ds. Paul Wansink, hoopt dat door de aandacht voor vier wereldreligies de solidariteitsbijeenkomst nog meer een teken mag zijn van verbondenheid in voor- en tegenspoed tussen Dordtenaren. Imam Ali Turk, rabbijn Albert Ringer, RK-pastor Sander Verschuur, Alevitisch voorganger, dede genoemd, Davut Sever en ds. Paul Wansink spreken een gebed uit.

Ds. Wansink: “We bidden elke week in onze Grote kerk voor vrede in de wereld en vrede in de eigen stad Dordrecht. Aan het einde van elke dienst spreken we uit, dat we daarvoor een opdracht in de wereld hebben. Daarom is het goed dat we ons extra bewust zijn dat er zevenduizend Dordtenaren zijn, die directe banden hebben met Turkije. Met het volk van Syrië zijn er ook emotionele banden. Op zondag 19 maart willen we in solidariteit delen in hun en ons verdriet en rouw en we blijven denken in hoop en ieder ook vanuit zijn of haar eigen innerlijke kracht en geloof."

Livestream
De Grote Kerk is niet verwarmd en daarom is het advies om warme kleding aan te treden. Voor wie het te kou blijft: de bijeenkomst is ook te zien via een livestream op het YouTube kanaal van de Grote Kerk.

Meest gelezen

Verwachte verkeersdrukte na afsluiting Drechttunnel blijft uit

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 17 feb 2025 12:53

Lees ook

Anna (19) overleed na ongeluk, vader Hans organiseert benefietconcert

Hans de Bruin organiseert op 8 maart een benefietconcert in de Grote Kerk, ter nagedachtenis aan zij...

Ton (66) heeft 'fantastisch veel gedaan' voor Grote Kerk en ontvangt erespeld

De Johan de Wittspeld is dit weekend uitgereikt. Voormalig kerkrentmeester Ton Bok ontving de onders...

Nasleep incident Grote Kerk: geen aanpassingen nodig, wel gesloten toren

De gemeente Dordrecht hoeft de veiligheid van de toren van de Grote Kerk niet te verbeteren. Tot die...

Staat de mooiste kerktoren van ons land in Dordrecht?

De toren van de Grote Kerk van Dordrecht, die door veel schilders is vereeuwigd, is geselecteerd voo...

Politici in Dordrecht verdeeld over veiligheidsmaatregelen Grote Kerk

Moeten er veiligheidsmaatregelen worden getroffen om zelfdodingspogingen van de Grote Kerk te voorko...

Nu te zien: hoe zestig jaar geleden Turkse arbeidsmigranten naar Dordt kwamen

In het stadskantoor van Dordrecht is een fototentoonstelling te bewonderen over zestig jaar Turkse D...