Dordrecht, Netherlands

Komst azc de druppel voor bewoners van Rijksstraatweg en Wieldrechtse Zeedijk

De komst van een asielzoekerscentrum blijft de gemoederen bezig houden. Dat bleek dinsdagavond toen bewoners rond de Rijksstraatweg en Wieldrechtse Zeedijk opnieuw protesteerden tegen de komst van een azc waar in de toekomst 580 mensen opgevangen kunnen worden.
Ron van de Rhee | 21 maart 2024 17:26 | Aangepast op 21 maart 2024 17:26
Tijdens een bijeenkomst met de gemeenteraad bleken bewoners moe te zijn van alle plannen voor het gebied: de geluidsoverlast, de windmolens, de nabijgelegen A16 en nu ook nog eens een azc. Een aantal bewoners is van plan te vertrekken. Enkele woningen staan al te koop.

Raadsleden in debat
Hoewel een gemeenteraad niet gaat over de komst van een azc wil de Dordtse gemeenteraad in detail op de hoogte gehouden worden en ontstonden ook dinsdagavond weer korte debatten over de hele gang van zaken.

De betrokken bestuurders, burgemeester Kolff en wethouder Chris van Benschop, kregen niet de gelegenheid een toelichting te geven over hun handelen tot nu toe in dit dossier. Deze avond was bedoeld om de bewoners in te laat spreken, de bestuurders komen in een later overleg aan het woord. Aan het einde van de avond werd besloten binnenkort opnieuw de kwestie op de agenda te zetten en dan in debat te gaan met het college.

Geen racistische motieven
Een aantal bewoners liet weten niets tegen asielzoekers te hebben en dat er helemaal geen racistische motieven achter hun standpunt zitten. Er werd zelfs gezegd dat als het er geen 580 maar 150 waren geweest, er geen problemen zouden zijn gekomen. Uit alles bleek dinsdagavond dat het de bewoners lang niet altijd om een azc te doen was, maar dat het buurtschap na decennia lang geteisterd te zijn door bestemmingsplannen en overlast door bedrijven en verkeer maar één ding wil en dat is rust. Bewoners kondigden aan dat als er definitief besloten wordt dat het azc op deze plek komt, een gang naar de rechter onvermijdelijk wordt. En als dat gebeurt, kan het nog wel even duren voordat daadwerkelijk met de opvang gestart kan worden.

In onderstaande reportage reageren de buurtbewoners, de VVD en de VSP op de plannen.

Lees meer over:

Wieldrechtse Zeedijk|azc|

Meest gelezen

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 21 okt 2025 17:21

Lees ook

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

Sliedrecht bereidt zich voor op azc-protest: 2000 mensen verwacht

In Sliedrecht wordt alles in gereedheid gebracht voor de azc-demonstratie. Hekken zijn geplaatst en ...

Bezwaren tegen azc opnieuw de prullenbak in, bouw gaat verder

De bezwaren die acht Dordtenaren hebben ingediend bij de gemeente tegen de komst van een asielzoeker...

Hardinxveld-Giessendam gaat tóch meebetalen aan gezamenlijk zwembad

Het leek even of de plannen voor een gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam in...

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...