gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landelijk register goed nieuws voor Dordtse reparateur

a4803dc8b72d822a4324b569f1958b31

Bij het lukraak weggooien van kapotte spullen gaan jaarlijks jaarlijks 30 miljoen ton aan waardevolle grondstoffen verloren in Europa. Er is echter hoop: mensen die hun kapotte elektronica willen laten maken in plaats van weggooien, kunnen sinds deze week een landelijk register van erkende reparateurs raadplegen.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
CE Services Group B.V. is een reparatiebedrijf uit Dordrecht wat sinds een week op dit register staat. De directeur van het bedijf is Paul Veth. Hij vat kort en bondig samen waarom het niet alleen voor de portomonnee beter is dat we elektronische laten repareren, in plaats van nieuwe producten kopen: "Elektronische apparaten bevatten duurzame materialen als nikkel, cadmium, goud en kobalt. Die materialen raken nu op, dus we zullen naar een systeem toe moeten waarbij we dit soort grondstoffen kunnen terugwinnen uit producten."

Het register is volgens Veth een goed begin. "Het in kaart brengen van reparateurs in Nederland zorgt voor overzicht en je kan hiermee het kaf van het koren scheiden. Je hebt nog genoeg bedrijven die producten nog klakkeloos weggooien in plaats van het te recyclen, zoals het hoort."

Als Nederland in 2050 volledig circulair wil zijn, zoals de plannen van het kabinet voorschrijven, is reparatie van elektronica erg belangrijk. In een circulaire economie worden materialen zo lang mogelijk gebruikt en gerepareerd, zodat er minder van nodig zijn. Dat scheelt grondstoffen, uitstoot en elektronisch afval, beter bekend als e-waste.
E-waste is de snelst groeiende afvalsoort ter wereld. In 2019 belandde er bijvoorbeeld wereldwijd bijna 54 miljoen ton aan elektrische apparaten bij het afval, wat neerkomt op meer dan zeven kilo per persoon. Hierdoor ging in dat jaar voor maar liefst 57 miljard dollar aan grondstoffen als nikkel, koper en ijzer verloren.

Uit een onderzoek van het Financiële Dagblad, die een koptelefoon voorzagen van een traceerchip en terugstuurden voor reparatie, bleek dat sommige producten een uitzonderlijk lange weg afleggen voordat ze uiteindelijk bij een reparateur terecht komen. Als ze dat al doen. De koptelefoon kwam na een reis van meer dan 200 kilometer namelijk terecht in de shredder van een recyclebedrijf in Nijmegen.

En het Dordtse Services Group? Die kunnen, nu ze in het register staan, waarschijnlijk een stuk meer klanten tegemoet zien.

Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.