gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metershoge netten geplaatst om drugssmokkel naar gevangenis te voorkomen

1020cbfbeef8ce75635bf22159b5cf02

Het over de hekken gooien van pakketjes met drugs of telefoons gebeurt regelmatig bij De Dordtse Poorten. De gevangenis heeft vorige maand metershoge netten om de inrichting geplaatst om smokkel lastiger te maken.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De beveiliging bestond hiervoor uit een laag en hoog hek, gevolgd door een muur. “Op het lage hek is nu een hoog net gespannen”, vertelt Jeroen van Hooijdonk, hoofd Veiligheid van de gevangenis. “Dit voorkomt dat je makkelijk een pakketje over de hekken gooit dat binnen de muren van de inrichting terecht komt.”

Toen het smokkelen daadwerkelijk strafbaar werd, stopte het aantal pogingen voor even. “Maar een periode later is er weer sprake van een toename”, geeft Van Hooijdonk toe. “Dus we moeten constant op zoek naar nieuwe maatregelen.”

En ook een hoog net sluit niet uit dat op een andere manier wordt geprobeerd om te smokkelen. Eind juni werd nog geprobeerd om met een drone telefoons te ‘droppen’ binnen de muren. Een probleem waar al langere tijd een oplossing voor wordt gezocht, volgens de gevangenis.

Wel heeft de PI Dordrecht een goede samenwerking met de politie. “Elke poging die wij zien, alarmeren wij. En omdat wij goede beelden kunnen laten zien, zijn er al meerdere mensen aangehouden.”

De telefoons die zijn onderschept, worden allemaal gecontroleerd. In de verklaring wordt soms aangegeven dat de toestellen vanwege ‘een gebrek aan contact met de buitenwereld’ zijn gesmokkeld.

Van Hooijdonk geeft aan dat mobiele telefoons binnen de inrichting verboden zijn in verband met het mogelijke voortzetten van crimineel handelen.

Medewerkers van De Dordtse Poorten houden volgens hem de situatie nauwlettend in de gaten. “Zij hebben de scherpte in zich: alles in en rond de gevangenis wordt gecontroleerd en telefoonverkeer opgenomen.”

Voorwerpen zoals telefoons zijn namelijk strafbaar in justitiële inrichtingen, net als spullen die in de openbare ruimte ook niet zijn toegestaan bijvoorbeeld drugs en wapens. Ook voorwerpen die buiten de inrichtingen legaal zijn, zoals telefoons, alcohol en geld, zijn verboden.

Lees ook

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.