gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metershoge netten geplaatst om drugssmokkel naar gevangenis te voorkomen

1020cbfbeef8ce75635bf22159b5cf02

Het over de hekken gooien van pakketjes met drugs of telefoons gebeurt regelmatig bij De Dordtse Poorten. De gevangenis heeft vorige maand metershoge netten om de inrichting geplaatst om smokkel lastiger te maken.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De beveiliging bestond hiervoor uit een laag en hoog hek, gevolgd door een muur. “Op het lage hek is nu een hoog net gespannen”, vertelt Jeroen van Hooijdonk, hoofd Veiligheid van de gevangenis. “Dit voorkomt dat je makkelijk een pakketje over de hekken gooit dat binnen de muren van de inrichting terecht komt.”

Toen het smokkelen daadwerkelijk strafbaar werd, stopte het aantal pogingen voor even. “Maar een periode later is er weer sprake van een toename”, geeft Van Hooijdonk toe. “Dus we moeten constant op zoek naar nieuwe maatregelen.”

En ook een hoog net sluit niet uit dat op een andere manier wordt geprobeerd om te smokkelen. Eind juni werd nog geprobeerd om met een drone telefoons te ‘droppen’ binnen de muren. Een probleem waar al langere tijd een oplossing voor wordt gezocht, volgens de gevangenis.

Wel heeft de PI Dordrecht een goede samenwerking met de politie. “Elke poging die wij zien, alarmeren wij. En omdat wij goede beelden kunnen laten zien, zijn er al meerdere mensen aangehouden.”

De telefoons die zijn onderschept, worden allemaal gecontroleerd. In de verklaring wordt soms aangegeven dat de toestellen vanwege ‘een gebrek aan contact met de buitenwereld’ zijn gesmokkeld.

Van Hooijdonk geeft aan dat mobiele telefoons binnen de inrichting verboden zijn in verband met het mogelijke voortzetten van crimineel handelen.

Medewerkers van De Dordtse Poorten houden volgens hem de situatie nauwlettend in de gaten. “Zij hebben de scherpte in zich: alles in en rond de gevangenis wordt gecontroleerd en telefoonverkeer opgenomen.”

Voorwerpen zoals telefoons zijn namelijk strafbaar in justitiële inrichtingen, net als spullen die in de openbare ruimte ook niet zijn toegestaan bijvoorbeeld drugs en wapens. Ook voorwerpen die buiten de inrichtingen legaal zijn, zoals telefoons, alcohol en geld, zijn verboden.

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.