gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Na kwijtschelden parkeerboete, staat trucker Jan toch weer voor de rechter: 'Dit is een politiek probleem'

4a8a30a3059387c2828c7aee8de0f576

Als de Dordtse vrachtwagenchauffeur Jan Slotboom eerder dit jaar een boete van 500 euro voor foutparkeren niet hoeft te betalen, besluit hij toch in hoger te gaan. Hij wil namelijk een onderliggend probleem aan de kaart stellen. Maar dat hij dinsdag weer voor de rechter staat is niet zonder risico.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het begint allemaal in op een dag in maart 2023. Jan lost een lading zoutzuur in de haven. Niet lang daarna krijgt hij vermoeide ogen. Voor zijn eigen veiligheid en die van andere weggebruikers, gaat hij op zoek naar een slaapplek.
Boete voor gevaarlijke stoffen

Maar Jan kan met geen mogelijkheid een passende parkeerplek vinden. Op een bedrijventerrein in de Rotterdamse Waalhaven lukt het uiteindelijk. Omdat zijn tank nog niet is schoongemaakt van het zoutzuur, rijdt hij formeel nog met een gevaarlijke stof rond.

Daarmee mag je niet binnen de bebouwde kom parkeren. Later komt Jan erachter dat zijn parkeerplek binnen de bebouwde kom blijkt te liggen. Een dag later wordt hij door de politie gebeld dat hij een boete heeft gekregen van 500 euro voor illegaal parkeren.

Hij accepteert het niet en vecht dit eerder dit jaar aan bij de rechter. Jan krijgt een voorwaardelijke boete, hij hoeft 'm alleen te betalen als hij nog een keer in de fout gaat. Jan is daar blij mee, maar hij gaat wel in hoger beroep. Hij wil namelijk een groter, politiek probleem aankaarten. Dat dient dinsdag in Den Haag.

Aandacht
Zijn eerste rechtszaak leidde tot veel reacties. "Ik heb honderden, duizenden berichten van mensen en collega-chauffeurs gehad, die mijn situatie heel goed begrepen. Ik had dat nooit verwacht."

Om de kosten voor zijn advocaat te betalen voor het hoger beroep, hebben collega's ook een crowdfundingsactie opgestart. Deze heeft meer dan 8.500 euro opgeleverd.

"Ik had niet verwacht dat het zoveel los zou maken. Ik heb blijkbaar een open zenuw geraakt." Zelfs Caroline van der Plas van de BBB heeft hem een mailtje gestuurd uit steun.

Om nog meer aandacht in het kabinet te krijgen voor het parkeerplekkentekort, gaat hij door met de rechtszaak. "Ik voel mij gesteund, er komen dinsdag naar verluid minimaal vijftig man mee. Ik hoop dat er plek genoeg is."

Te weinig plek, te veel chauffeurs
Jan gaat zelf binnenkort met pensioen, maar hij wil voor de chauffeurs die nog rijden zorgen dat het probleem aangekaart of opgelost wordt. "Het zou te makkelijk zijn als ik zou zeggen: 'Jongens, jullie hebben ook zaken voor mij geregeld, maar ik laat jullie nu achter'. Zo zit ik niet in elkaar."

Hij wijt het tekort aan parkeerplekken voor trucks aan het aantal plekken dat niet meestijgt met het aantal chauffeurs op de weg. "Er verdwijnen bij tankstations zelfs parkeerplaatsen omdat er bijvoorbeeld oplaadplekken voor elektrische auto's worden gemaakt. Het kan echt niet langer zo. We worden gedwongen tot verkeersonveilig rijgedrag."
b3e636df7c1b277257896ee55750602c
Jan hoopt dat gemeenten meer plekken voor vrachtwagens gaan creëren en dat de regels voor parkeren versoepeld worden.

Strafblad
En dat terwijl er best een risico voor hem aanzit. De kans is namelijk best aanwezig dat hij aan het eind van het liedje een strafblad heeft. Als in hoger beroep opnieuw een voorwaardelijke boete wordt uitgedeeld, heeft hij een strafblad.
"Dat vind ik wel lastig dat strafblad. Ik had liever 5 duizend euro betaald, dan was ik er gelijk vanaf geweest. Dat strafblad, dat blijft. Dat doet best pijn." Overigens is het zo dat als de rechter hem vrijspreekt, dat hij uiteraard geen strafblad krijgt. Jan zelf heeft hoop in een goede afloop.

Maar waarom krijgt Jan een strafblad voor foutparkeren, terwijl een 'gewone' burger die niet krijgt? De vrachtwagenchauffeur beging de overtreding tijdens het vervoer van gevaarlijke stoffen en dat wordt je zwaarder aangerekend.

Ondanks dat strafblad, blijft hij vechten voor zijn recht. "Ik had een lintje moeten krijgen dat ik mezelf en mensen op de weg niet in gevaar heb gebracht. En dat terwijl er andere partijen, waaronder de overheid, ook schuldig zijn. Het is fijn dat de boetes de staatskas spekken, maar de overheid moet zorgen dat er genoeg parkeerplekken zijn, zodat dit wat mij is overkomen niet meer bij een ander hoeft te gebeuren."

Bekijk hieronder ook de video die wij maakten over Jan Slotboom.

Lees meer over:

|

Lees ook

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.