gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV met afstand de grootste: zo denken Dordtenaren over de verkiezingsuitslag

cbfcee06996d7bc3a82b5085a6c0bb15

'Een sein dat mensen niet meer tevreden zijn', maar voor de ander 'een ramp'. De PVV boekte woensdag een overtuigende verkiezingsoverwinning en de ene Dordtenaar heeft daar begrip voor, terwijl de ander met stomheid geslagen is.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De partij van Geert Wilders kreeg in Dordrecht bijna een kwart van de stemmen. "Ik stem altijd rechts, maar niet zo extreem", vertelt een vrouw in de Dordtse binnenstad. Een andere vrouw is in haar nopjes met de PVV-winst: "Ik denk dat heel Nederland wel toe was aan wat anders." Conclusie: de meningen verschillen over de verkiezingsuitslag.

Twee inwoners van de Drechtsteden, SGP'er André Flach en PVV'er Henk de Vree, kunnen zich opmaken voor een plekje in de Tweede Kamer. Dat geldt niet voor Dordtenaren Pieter Groenewege (Partij voor de Dieren), Ruby Pichel (Forum voor Democratie) en DENK-kandidaten Abdul Maroof en Mehmet Safranti.

Partij voor de Dieren en DENK geschrokken
De kans dat een Dordtenaar een zetel zou bemachtigen, was vanwege hun plek op de kieslijst sowieso al klein. Groenewege had op de tiende plek een paar maanden terug nog een sprankeltje hoop, maar de uitslag is duidelijk: de Partij voor de Dieren halveert en moet het met slechts drie zetels doen.

"Toen we de uitslag zagen van de PVV reageerde iedereen in shock, toen we de uitslag van onze eigen partij zagen was dat ook een shock. Een dubbele klap, het was geen fijne avond", vat Groenewege samen.

Ook Safranti is geschrokken van de enorme zege van Wilders. "Het baart toch wel zorgen en dat gaf ons het gevoel dat DENK er moet zijn", reageert de fractievoorzitter van de lokale DENK-afdeling.

'Keihard gestreden'
Landelijk houdt de partij evenveel zetels en dat is 'okay', volgens Safranti. "We hebben een nieuwe lijsttrekker (Rotterdammer Stephan van Baarle, red.) dus dat geeft even impact richting de achterban. We hebben wel keihard gestreden om er een mooie campagne van te maken en ons verhaal duidelijk te maken. Mijn Dordtse medekandidaat Abdul Maroof is bijvoorbeeld heel sterk met sociale media, zo brengen we onze boodschap ook goed over bij de jeugd."

Groenewege denkt dat de Partij voor de Dieren 'vooral is leeggezogen door GroenLinks/PvdA' en strategische stemmers. "Uiteindelijk denk ik dat ze zichzelf daarmee in de vingers hebben gesneden, want als je wil dat onze idealen gerealiseerd worden heb je zo veel mogelijk onderhandelingsmacht nodig", benadrukt hij.

Dit zeggen Dordtenaren over de verkiezingsuitslag:

Lees ook

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

OPMA Simone van der Kraan foto artikel

Op Pad Met Ad: Simone van der Kraan brengt mensen samen met liefde voor koken

Simone van der Kraan kookt maandelijks vrijwillig voor en met mensen die te maken hebben met eenzaamheid of armoede. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad, gaat Ad met haar naar de keuken waar ze elke maand kookt voor de mensen.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.