gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV met afstand de grootste: zo denken Dordtenaren over de verkiezingsuitslag

cbfcee06996d7bc3a82b5085a6c0bb15

'Een sein dat mensen niet meer tevreden zijn', maar voor de ander 'een ramp'. De PVV boekte woensdag een overtuigende verkiezingsoverwinning en de ene Dordtenaar heeft daar begrip voor, terwijl de ander met stomheid geslagen is.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De partij van Geert Wilders kreeg in Dordrecht bijna een kwart van de stemmen. "Ik stem altijd rechts, maar niet zo extreem", vertelt een vrouw in de Dordtse binnenstad. Een andere vrouw is in haar nopjes met de PVV-winst: "Ik denk dat heel Nederland wel toe was aan wat anders." Conclusie: de meningen verschillen over de verkiezingsuitslag.

Twee inwoners van de Drechtsteden, SGP'er André Flach en PVV'er Henk de Vree, kunnen zich opmaken voor een plekje in de Tweede Kamer. Dat geldt niet voor Dordtenaren Pieter Groenewege (Partij voor de Dieren), Ruby Pichel (Forum voor Democratie) en DENK-kandidaten Abdul Maroof en Mehmet Safranti.

Partij voor de Dieren en DENK geschrokken
De kans dat een Dordtenaar een zetel zou bemachtigen, was vanwege hun plek op de kieslijst sowieso al klein. Groenewege had op de tiende plek een paar maanden terug nog een sprankeltje hoop, maar de uitslag is duidelijk: de Partij voor de Dieren halveert en moet het met slechts drie zetels doen.

"Toen we de uitslag zagen van de PVV reageerde iedereen in shock, toen we de uitslag van onze eigen partij zagen was dat ook een shock. Een dubbele klap, het was geen fijne avond", vat Groenewege samen.

Ook Safranti is geschrokken van de enorme zege van Wilders. "Het baart toch wel zorgen en dat gaf ons het gevoel dat DENK er moet zijn", reageert de fractievoorzitter van de lokale DENK-afdeling.

'Keihard gestreden'
Landelijk houdt de partij evenveel zetels en dat is 'okay', volgens Safranti. "We hebben een nieuwe lijsttrekker (Rotterdammer Stephan van Baarle, red.) dus dat geeft even impact richting de achterban. We hebben wel keihard gestreden om er een mooie campagne van te maken en ons verhaal duidelijk te maken. Mijn Dordtse medekandidaat Abdul Maroof is bijvoorbeeld heel sterk met sociale media, zo brengen we onze boodschap ook goed over bij de jeugd."

Groenewege denkt dat de Partij voor de Dieren 'vooral is leeggezogen door GroenLinks/PvdA' en strategische stemmers. "Uiteindelijk denk ik dat ze zichzelf daarmee in de vingers hebben gesneden, want als je wil dat onze idealen gerealiseerd worden heb je zo veel mogelijk onderhandelingsmacht nodig", benadrukt hij.

Dit zeggen Dordtenaren over de verkiezingsuitslag:

Lees ook

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.