gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV met afstand de grootste: zo denken Dordtenaren over de verkiezingsuitslag

cbfcee06996d7bc3a82b5085a6c0bb15

'Een sein dat mensen niet meer tevreden zijn', maar voor de ander 'een ramp'. De PVV boekte woensdag een overtuigende verkiezingsoverwinning en de ene Dordtenaar heeft daar begrip voor, terwijl de ander met stomheid geslagen is.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De partij van Geert Wilders kreeg in Dordrecht bijna een kwart van de stemmen. "Ik stem altijd rechts, maar niet zo extreem", vertelt een vrouw in de Dordtse binnenstad. Een andere vrouw is in haar nopjes met de PVV-winst: "Ik denk dat heel Nederland wel toe was aan wat anders." Conclusie: de meningen verschillen over de verkiezingsuitslag.

Twee inwoners van de Drechtsteden, SGP'er André Flach en PVV'er Henk de Vree, kunnen zich opmaken voor een plekje in de Tweede Kamer. Dat geldt niet voor Dordtenaren Pieter Groenewege (Partij voor de Dieren), Ruby Pichel (Forum voor Democratie) en DENK-kandidaten Abdul Maroof en Mehmet Safranti.

Partij voor de Dieren en DENK geschrokken
De kans dat een Dordtenaar een zetel zou bemachtigen, was vanwege hun plek op de kieslijst sowieso al klein. Groenewege had op de tiende plek een paar maanden terug nog een sprankeltje hoop, maar de uitslag is duidelijk: de Partij voor de Dieren halveert en moet het met slechts drie zetels doen.

"Toen we de uitslag zagen van de PVV reageerde iedereen in shock, toen we de uitslag van onze eigen partij zagen was dat ook een shock. Een dubbele klap, het was geen fijne avond", vat Groenewege samen.

Ook Safranti is geschrokken van de enorme zege van Wilders. "Het baart toch wel zorgen en dat gaf ons het gevoel dat DENK er moet zijn", reageert de fractievoorzitter van de lokale DENK-afdeling.

'Keihard gestreden'
Landelijk houdt de partij evenveel zetels en dat is 'okay', volgens Safranti. "We hebben een nieuwe lijsttrekker (Rotterdammer Stephan van Baarle, red.) dus dat geeft even impact richting de achterban. We hebben wel keihard gestreden om er een mooie campagne van te maken en ons verhaal duidelijk te maken. Mijn Dordtse medekandidaat Abdul Maroof is bijvoorbeeld heel sterk met sociale media, zo brengen we onze boodschap ook goed over bij de jeugd."

Groenewege denkt dat de Partij voor de Dieren 'vooral is leeggezogen door GroenLinks/PvdA' en strategische stemmers. "Uiteindelijk denk ik dat ze zichzelf daarmee in de vingers hebben gesneden, want als je wil dat onze idealen gerealiseerd worden heb je zo veel mogelijk onderhandelingsmacht nodig", benadrukt hij.

Dit zeggen Dordtenaren over de verkiezingsuitslag:

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.