gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PVV met afstand de grootste: zo denken Dordtenaren over de verkiezingsuitslag

cbfcee06996d7bc3a82b5085a6c0bb15

'Een sein dat mensen niet meer tevreden zijn', maar voor de ander 'een ramp'. De PVV boekte woensdag een overtuigende verkiezingsoverwinning en de ene Dordtenaar heeft daar begrip voor, terwijl de ander met stomheid geslagen is.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De partij van Geert Wilders kreeg in Dordrecht bijna een kwart van de stemmen. "Ik stem altijd rechts, maar niet zo extreem", vertelt een vrouw in de Dordtse binnenstad. Een andere vrouw is in haar nopjes met de PVV-winst: "Ik denk dat heel Nederland wel toe was aan wat anders." Conclusie: de meningen verschillen over de verkiezingsuitslag.

Twee inwoners van de Drechtsteden, SGP'er André Flach en PVV'er Henk de Vree, kunnen zich opmaken voor een plekje in de Tweede Kamer. Dat geldt niet voor Dordtenaren Pieter Groenewege (Partij voor de Dieren), Ruby Pichel (Forum voor Democratie) en DENK-kandidaten Abdul Maroof en Mehmet Safranti.

Partij voor de Dieren en DENK geschrokken
De kans dat een Dordtenaar een zetel zou bemachtigen, was vanwege hun plek op de kieslijst sowieso al klein. Groenewege had op de tiende plek een paar maanden terug nog een sprankeltje hoop, maar de uitslag is duidelijk: de Partij voor de Dieren halveert en moet het met slechts drie zetels doen.

"Toen we de uitslag zagen van de PVV reageerde iedereen in shock, toen we de uitslag van onze eigen partij zagen was dat ook een shock. Een dubbele klap, het was geen fijne avond", vat Groenewege samen.

Ook Safranti is geschrokken van de enorme zege van Wilders. "Het baart toch wel zorgen en dat gaf ons het gevoel dat DENK er moet zijn", reageert de fractievoorzitter van de lokale DENK-afdeling.

'Keihard gestreden'
Landelijk houdt de partij evenveel zetels en dat is 'okay', volgens Safranti. "We hebben een nieuwe lijsttrekker (Rotterdammer Stephan van Baarle, red.) dus dat geeft even impact richting de achterban. We hebben wel keihard gestreden om er een mooie campagne van te maken en ons verhaal duidelijk te maken. Mijn Dordtse medekandidaat Abdul Maroof is bijvoorbeeld heel sterk met sociale media, zo brengen we onze boodschap ook goed over bij de jeugd."

Groenewege denkt dat de Partij voor de Dieren 'vooral is leeggezogen door GroenLinks/PvdA' en strategische stemmers. "Uiteindelijk denk ik dat ze zichzelf daarmee in de vingers hebben gesneden, want als je wil dat onze idealen gerealiseerd worden heb je zo veel mogelijk onderhandelingsmacht nodig", benadrukt hij.

Dit zeggen Dordtenaren over de verkiezingsuitslag:

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.