gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruijl over alliantie FC Dordrecht en Feyenoord: 'Gaat erom dat je elkaar kunt versterken'

5ff01097aca98f01091bc74ec8fbcee0.jpg

Mark Ruijl is sinds deze zomer een belangrijke spil in de alliantie tussen FC Dordrecht en Feyenoord. In gesprek met RTV Dordrecht vertelt de geboren Hagenaar over zijn precieze rol, het nut van de samenwerking en de - inmiddels achter de rug - drukke transferperiode. "Ik vind die hectiek ook wel iets moois."

Corrado Francke | Marjolein Vos |  | Aangepast op
De basis voor de samenwerking werd ongeveer een jaar geleden gelegd, toen Ruijl met Feyenoord-directeur Dennis te Kloese en diens Dordtse evenknie Hans de Zeeuw 'intensieve gesprekken' voerde. "Het is fijn dat het enigszins in de buurt is, niet alleen voor mijzelf maar ook voor de spelers. Ook ken ik De Zeeuw al wat langer, dus daar hadden we al snel goede gesprekken mee."

"In ons netwerk gingen we op zoek naar spelers die binnen de Nederlandse speelstijl goed passen", legt Ruijl uit. Dat netwerk maakte het mogelijk dat FC Dordrecht met de 19-jarige Adrian Segecic zelfs uit Australië een speler haalde. "In dit geval is dat een verdienste van Schuiteman, die de technisch directeur van Sydney FC goed kent."

Waar FC Dordrecht profijt heeft van het 'scoutingapparaat', inclusief de huurlingen die dit seizoen aan de Krommedijk spelen, wil Feyenoord middels de alliantie spelers aan volwassen voetbal laten ruiken. "De 'holy grail' zou zijn dat één of twee van die jongens op een duur terugstromen naar Feyenoord 1. Dat zou heel mooi zijn en daar zit ook voor Feyenoord het voordeel van de samenwerking."

De Dordtenaren, die in de competitie voorlopig vijf punten in vier duels verzamelden, beschikken dit seizoen over een opvallend jonge selectie. "Ik heb niet zo veel met het woord 'ervaring', het gaat voornamelijk om kwaliteit", is Ruijl duidelijk. Hij noemt Feyenoord-huurling

Antef Tsoungui als een voorbeeld van een jonge speler met ervaring "en leiderschap snel op kan pakken". Ook is er volgens Ruijl een groot voordeel voor jonge spelers in Nederland. "Jongens die aanvallend veel brengen, maar tactisch en technisch nog veel moeten leren, kunnen zich hier goed ontwikkelen. Waarom? Omdat wij niet direct bij een eerste fout de hakbijl zullen hanteren, maar met zo'n jongen verder gaan in zijn ontwikkeling", constateert Ruijl.

Waar sommige supporters bang waren dat FC Dordrecht haar identiteit kwijt zou raken, wil ook Ruijl die twijfel wegnemen. "Ik denk dat het van groot belang is dat Dordrecht zijn dna behoudt en dat is ook hoe Feyenoord dat ziet. Het gaat er voor mij voornamelijk om dat je elkaar kunt versterken."

Bekijk hieronder
ons interview met Mark Ruijl.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.