gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruijl over alliantie FC Dordrecht en Feyenoord: 'Gaat erom dat je elkaar kunt versterken'

5ff01097aca98f01091bc74ec8fbcee0

Mark Ruijl is sinds deze zomer een belangrijke spil in de alliantie tussen FC Dordrecht en Feyenoord. In gesprek met RTV Dordrecht vertelt de geboren Hagenaar over zijn precieze rol, het nut van de samenwerking en de - inmiddels achter de rug - drukke transferperiode. "Ik vind die hectiek ook wel iets moois."

Corrado Francke | Marjolein Vos |  | Aangepast op
De basis voor de samenwerking werd ongeveer een jaar geleden gelegd, toen Ruijl met Feyenoord-directeur Dennis te Kloese en diens Dordtse evenknie Hans de Zeeuw 'intensieve gesprekken' voerde. "Het is fijn dat het enigszins in de buurt is, niet alleen voor mijzelf maar ook voor de spelers. Ook ken ik De Zeeuw al wat langer, dus daar hadden we al snel goede gesprekken mee."

"In ons netwerk gingen we op zoek naar spelers die binnen de Nederlandse speelstijl goed passen", legt Ruijl uit. Dat netwerk maakte het mogelijk dat FC Dordrecht met de 19-jarige Adrian Segecic zelfs uit Australië een speler haalde. "In dit geval is dat een verdienste van Schuiteman, die de technisch directeur van Sydney FC goed kent."

Waar FC Dordrecht profijt heeft van het 'scoutingapparaat', inclusief de huurlingen die dit seizoen aan de Krommedijk spelen, wil Feyenoord middels de alliantie spelers aan volwassen voetbal laten ruiken. "De 'holy grail' zou zijn dat één of twee van die jongens op een duur terugstromen naar Feyenoord 1. Dat zou heel mooi zijn en daar zit ook voor Feyenoord het voordeel van de samenwerking."

De Dordtenaren, die in de competitie voorlopig vijf punten in vier duels verzamelden, beschikken dit seizoen over een opvallend jonge selectie. "Ik heb niet zo veel met het woord 'ervaring', het gaat voornamelijk om kwaliteit", is Ruijl duidelijk. Hij noemt Feyenoord-huurling

Antef Tsoungui als een voorbeeld van een jonge speler met ervaring "en leiderschap snel op kan pakken". Ook is er volgens Ruijl een groot voordeel voor jonge spelers in Nederland. "Jongens die aanvallend veel brengen, maar tactisch en technisch nog veel moeten leren, kunnen zich hier goed ontwikkelen. Waarom? Omdat wij niet direct bij een eerste fout de hakbijl zullen hanteren, maar met zo'n jongen verder gaan in zijn ontwikkeling", constateert Ruijl.

Waar sommige supporters bang waren dat FC Dordrecht haar identiteit kwijt zou raken, wil ook Ruijl die twijfel wegnemen. "Ik denk dat het van groot belang is dat Dordrecht zijn dna behoudt en dat is ook hoe Feyenoord dat ziet. Het gaat er voor mij voornamelijk om dat je elkaar kunt versterken."

Bekijk hieronder
ons interview met Mark Ruijl.

Lees meer over:

|

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.