Dordrecht, Netherlands

Tankpiraat rijdt bij 19 benzinestations brutaal weg zonder te betalen

Hij gooit eerst de tank van de bestelbus vol en daarna zijn jerrycans. Een 38-jarige Rotterdammer tankt maar liefst 19 keer zonder te betalen. De tankpiraat loopt tegen de lamp omdat hij in het volle zicht van de bewakingscamera’s opereert.
Rijnmond | 22 augustus 2024 10:00 | Aangepast op 22 augustus 2024 09:45
Van Argos in Strijen tot De Haan in Ridderkerk, bij Shell in Papendrecht en bij maar liefst vijf verschillende tankstations in Dordrecht. Rotterdammer R.B. tankt in ruim een jaar tijd maar liefst 1262 liter benzine en diesel zonder te betalen. Justitie schat de schade op minstens 2500 euro.

“Ik vind dit heel brutaal”, zegt de officier van justitie in de rechtbank van Dordrecht. “Het gemak en stelselmatigheid waarmee hij dit keer op keer doet. Open en bloot op de camera.” In mei 2023 wordt de man aangehouden en is het voorbij met het proletarisch tanken.

Drugsproblemen
De benzinedief is niet aanwezig tijdens zijn rechtszaak en wordt ook niet verdedigd door een advocaat. Toch komen we wat meer over hem te weten.

“Tegen de politie geeft hij openheid van zaken”, zegt de officier. “Hij zegt: 'Ik heb het gedaan, ik heb het puur gedaan omdat slecht met me ging.' Hij had stevige drugsproblemen. De jerrycans met benzine verkocht voor een lagere prijs dan de prijs aan de pomp.”

Het gaat nu beter met de man. Dat bevestigt ook de reclassering. “Het gaat goed. Hij heeft zich bekeerd tot het christendom en woont in een kerkgenootschap. Daar is hij veel bezig met het geloof en met op het rechte pad blijven.” De man is lid geworden van een kerk in Rotterdam die er vooral voor drugsverslaafden is.

Claim
“Ik snap dat het lastig is, die drugsproblematiek. Die cravings...(verlangens, red.)”, gaat de officier verder. Hij eist naar eigen een zeggen ‘een forse taakstraf’ van 100 uur onvoorwaardelijk en nog eens 100 uur voorwaardelijk als de Rotterdammer nog een keer in de fout gaat. “Het gaat nu goed; hou dit vast.”
De rechter gaat mee met die eis. “Het gaat goed met meneer, maar dit zijn brutale feiten. Meneer verdient een taakstraf."

Twee tankstations willen een vergoeding voor hun gestolen benzine, maar komen woensdagmiddag in de rechtszaal voorlopig bedrogen uit. Ze hebben hun aanvraag niet op orde, maar kunnen later alsnog een claim indienen. De andere 17 tankstations lijken het erbij te laten zitten.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Tankstation|Rechtbank|

Meest gelezen

Lees ook

Handelaar in illegaal vuurwerk gaat zes maanden de cel in

Een Zwijndrechtenaar moet een halfjaar de gevangenis in vanwege het verhandelen en bezitten van een ...

Aanrander slaat vier keer toe in twee dagen: 'Enorm veel spijt'

Een 56-jarige man uit Dordrecht is schuldig bevonden aan vier aanrandingen, maar krijgt er geen stra...

Eerste verdachte mislukte explosie voor de rechter: 15 maanden cel geëist

Eén van de verdachten van de mislukte explosie in Albasserdam, afgelopen december, voelt zich door m...

Man flipt in rechtszaal, politie zet stroomstootwapen in

Op de rechtbank in Dordrecht is maandagochtend een man getaserd. Het ging om een persoon die weigerd...

Als zijn vrouw gaat douchen, besluit Marius stiekem te filmen: 'Ik heb de liefde willen voeden'

Een 54-jarige man is veroordeeld tot een taakstraf van 40 uur voor het stiekem filmen van zijn vrouw...

'Oud-jeugdspeler FC Dordrecht betrokken bij roofoverval op Marco Boogers'

Het Openbaar Ministerie denkt dat een vroegere jeugdspeler van FC Dordrecht in 2021 betrokken was bi...