Dordrecht, Netherlands

Waar eindigt het KKD-sprookje van FC Dordrecht? 'Dit smaakt naar veel meer'

Een bewogen dag werd afgesloten met een 1-4 zege in Breda Corrado Francke & Shane Winsser - Winsser Visuals
FC Dordrecht blijft comfortabel op de roze wolk zitten en mag dromen van promotie naar de eredivisie. De Schapekoppen legden vrijdagavond NAC Breda over de knie (1-4), waardoor een plek in de nacompetitie verzekerd werd. "We verdienen het, niet alleen qua resultaten maar ook wat we iedere week op het veld laten zien."
Corrado Francke | 13 april 2024 11:12 | Aangepast op 13 april 2024 11:12
Het lijkt soms alsof het niets is. Inmiddels negen duels ongeslagen, een vierde plek, nu al verzekerd van de play-offs en dromen van promotie. "Die jongens blijven mij verbazen, dat is het mooie van deze groep", glundert trainer Michele Santoni. "De volgende verbazing? De play-offs winnen. Als je zó speelt, moet je niet bang zijn en voor winst gaan."

Veel sterker dan NAC
En eerlijk is eerlijk: de promotiedroom wordt iedere week iets realistischer. Want ondanks dat de ploeg in het Rat Verlegh Stadion al na 45 seconden op achterstand kwam, waren de bezoekers in de resterende 90 minuten veel sterker dan NAC. De wijze waarop de Bredanaars op de pijnbank werden gelegd, maakte de Dordtse kers op de taart alleen maar mooier.

"De afgelopen acht wedstrijden waren we telkens de bovenliggende partij, nu moesten we ineens achter de feiten aan. Dan is het een mooie test om te kijken hoe sterk we als team zijn. Uiteindelijk laten we zien hoe echt we goed zijn", concludeert Santoni.

'We gaven nooit op'
Ook spits Rene Kriwak, die sinds 12 januari niet meer had gescoord maar in Breda op fraaie wijze de 1-3 binnenkopte, beleefde een avond om niet snel te vergeten. "Het was een flink gevecht, maar bleven bij ons plan en gaven nooit op", zegt de Oostenrijker. "Voor mij was het een heel belangrijke treffer, want ik heb een lange tijd niet gescoord. Dat was niet makkelijk, maar ik ben kalm gebleven. Dit geeft een heel goed gevoel."

De spelers spraken ook hun lof uit over de Dordtse supporters, die de spelersbus met vuurwerk en fakkels uitzwaaiden én, ruim anderhalf uur na het laatste fluitsignaal, ook weer feestelijk onthaalden op de parkeerplaats aan de Krommedijk. "Ik heb heel veel respect voor ze, we worden in thuis- en uitwedstrijden door heel veel supporters gesteund. Dat helpt enorm", lacht Kriwak.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Snackbar Verhage Dordrecht wint prijs voor beste frikandel van Nederland

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 5 feb 2025 17:14

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 31 jan 2025 17:30

Lees ook

De Plucheplakkers blikken terug op spectaculaire Dordtse transferwinter

Het was een spectaculaire transferwinter bij FC Dordrecht. De Plucheplakkers bespreken daarom alle i...

FC Dordrecht ziet spits Zandbergen naar VVV-Venlo vertrekken

Dean Zandbergen vertrekt bij FC Dordrecht. De 23-jarige spits maakt de overstap naar VVV-Venlo en te...

FC Dordrecht ziet Feyenoord-huurling naar Portugal vertrekken

Korede Osundina is, zoals verwacht, vertrokken bij FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling ontbrak de af...

FC Dordrecht koestert punt, maar baalt van penalty: 'Zeer dubieus moment'

Hoewel FC Dordrecht kan leven met het 1-1 gelijkspel tegen De Graafschap, knaagt de tegengoal aan de...

FC Dordrecht huurt spits Kotzebue van FC Den Bosch, met optie tot koop

Vieri Kotzebue draagt de rest van het seizoen het shirt van FC Dordrecht. De Krommedijkclub huurt he...

FC Dordrecht haalt oud-teamgenoot van Messi naar de Krommedijk

FC Dordrecht heeft de opvolger van de vertrokken Rocco Robert Shein in huis. Lawson Sunderland, die ...