gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘We gaan aan de slag, we kunnen niet anders’: solidariteitsbijeenkomst voor Oekraïne

ee3ea2a83af419d9a2278feae4296d67

“Ik kan de beelden niet verdragen”, zo begon burgemeester Wouter Kolff zondagmiddag zijn toespraak tijdens de solidariteitsactie voor Oekraïne in de Grote Kerk. Deze actie werd georganiseerd door het platform Dordtse Kerken en de gemeente Dordrecht. Er werd gelegenheid gegeven om de verbondenheid tussen Dordtenaren en de bevolking van Oekraïne te tonen. Dit gebeurde onder andere door een aantal toespraken en andere voordrachten.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Kolff: “Ik moet eerlijk zeggen dat ik er soms van wegkijk. Niet wegkijken van al het leed, of van alle hulp die mensen in Oekraïne nodig hebben. Nee, ik kijk weg omdat ik de beelden van de jonge vaders die vrouw en kinderen naar de grens brengen en afscheid nemen, niet kan verdragen.” Deze beelden en andere schrijdende voorbeelden passeerden zondag de revue.

Benieuwd hoe Dordtenaren hun steun betuigen? Bekijk het hier:
Op 20 maart 2020 werd voor de Grote Kerk de coronahulp actie ‘Licht voor Dordt’ gelanceerd. Hans Berrevoets, platform Dordtse Kerken: “We konden ons toen niet voorstellen in werkelijkheid we nu – twee jaar laten – leven. We zijn nog steeds verbijsterd, maar de actie van toen wordt nu omgezet naar ‘Dordt voor Oekraïne’. Een hulp actie waarbij we veel vrijwilligers hopen te werven.”

Momenteel is er een hulplijn actief die mensen kunnen bellen wanneer ze hulp willen aanbieden. “We gaan kijken wat de mensen kunnen en willen doen”, zegt Berrevoets. “Daarnaast is het ook mogelijk om je via de website ‘www.dordtvooroekraine.nl’ in te schrijven.” Over één ding is hij in ieder geval zeker: “Hier in de Grote Kerk hebben wij in het kader van solidariteit gezegd: we gaan aan de slag. We kunnen niet anders.”

Aanstaande donderdag zal RTV Dordrecht vanaf zes uur een uitgebreide samenvatting uitzenden van de solidariteitsbijeenkomst in de Grote Kerk.

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.