gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder Merx: 'Dordrecht moet in 2030 meest sportieve stad van Nederland zijn'

4340382714ec13a9a06e66677c4d813d

De Nationale Sportweek wordt ieder jaar georganiseerd door het NOC*NSF. In heel Nederland organiseren gemeenten, sportbedrijven, sportbonden, scholen en sportclubs activiteiten om (nieuwe) sporters op een laagdrempelige wijze kennis te laten maken met sport en bewegen. Want, zo zegt de organisatie: "sport maakt je fitter, maar geeft je ook meer zelfvertrouwen. Het maakt je socialer. Sport verbroedert en het creëert nieuwe vriendschappen." Iets waar de gemeente Dordrecht helemaal achter staat. Daarom was onze stad dit jaar gastheer van de sportweek.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
En dat was te merken: tien dagen lang werden er allerlei activiteiten door de hele stad georganiseerd. Daarnaast heeft de samenwerking tussen verschillende partners mooie uitkomsten opgeleverd, zegt wethouder Marc Merx. "De opening was natuurlijk hartstikke mooi met heel veel mensen erbij die ook wat voor Dordrecht kunnen betekenen, zowel uit Den Haag als van het NOC*NSF. Maar ook vele anderen. Maar daar zijn ook verbindingen gelegd, bijvoorbeeld tussen het ziekenhuis en CIOS, om mensen die ziek zijn of geopereerd moeten worden zo fit mogelijk in de operatie te krijgen. Maar ook heel veel kinderactiviteiten, om kinderen lekker aan het sporten te krijgen, aan het bewegen vooral."

En dat laaste is hard nodig: de gevolgen van de coronacrisis zijn ook in de sport zichtbaar. Zo blijkt uit onderzoek dat veel jongeren tussen de 13-18 jaar minder zijn gaan sporten of helemaal zijn gestopt. Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF: “Juist deze groep moeten we weer aan het bewegen krijgen. Sportclubs spelen daarbij een belangrijke rol en zijn heel toegankelijk, juist voor kinderen en jongeren. De NOC*NSF Nationale Sportweek is dé gelegenheid om mensen bij sportclubs te laten herontdekken wat sport met je doet.”
Gezondheid
“Voor veel Dordtenaren is sporten en bewegen al een onderdeel van hun leven”, weet wethouder Marc Merx van sport. “Iedereen doet dat op zijn of haar eigen manier: bij verenigingen, op eigen houtje, bij een sportschool. Sport is goed voor de gezondheid, maar het is zoveel meer. Een belangrijke economische stimulans bijvoorbeeld, die Dordrecht vitaler en levendiger maakt; mensen ontmoeten elkaar door sport."
Met het organiseren van de sportweek hoopt Merx dat er ook mensen bereikt worden waarvoor sporten en bewegen nog niet vanzelfsprekend is. "Daarnaast grijpt Dordrecht de Nationale Sportweek bijvoorbeeld aan voor een congres met Dordtse sportaanbieders om te kijken hoe we de sport verder kunnen versterken.”
a7c1e65def3f187fe73e2c904ea53032
Speerpunt van het college
Sport staat sowieso al hoog op de agenda van het Dordtse college. 'Met het Programma Sportparken 2022-2030 maakt de gemeente Dordrecht werk van aandachtspunten en kansen die er zijn om sportparken en hun omgeving te ontwikkelen tot fijne plekken. Plekken die alle inwoners uitnodigen om te sporten, te bewegen, elkaar te ontmoeten, te ontdekken, plezier te beleven en te genieten van een groene omgeving', staat te lezen in het plan voor de komende jaren.
Daarnaast heeft de wethouder nog een ambitie: in 2030 moet Dordrecht de meest sportieve stad zijn van Nederland. En als de stad nog een keer gevraagd wordt om zo'n sportief evenement te organiseren,dan neemt de gemeente die uitnodiging graag aan. daar gaat Merx voor en nogmaasl gevraagd worden om zo'n evenement te organiseren, neemt de gemeente de uitnodiging graag aan. "Dat we dan kunnen zien wat we hiervan geleerd hebben en wat we ermee gedaan hebben. Dat we die voortgang kunnen laten zien met alle activiteiten die we gedaan hebben. Dat we het volgend jaar nog een keertje doen en misschien nog wel grootser aan kunnen pakken."

Bekijk hier hoe de sportweek zondag feestelijk werd afgesloten met een festijn voor kinderen op de Sportboulevard.

Lees ook

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.