gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zaterdag elfde editie Record Store Day bij Velvet Music Dordrecht

6b3d73bf9822a65a1b4486019040e104

Bij muziekliefhebbers staat hij al in de agenda: Aanstaande zaterdag 23 april is het na twee jaar (bijna) radiostilte weer tijd voor een editie van Record Store Day. Het evenement dat onafhankelijke platenzaken in het zonnetje zet, wordt dit jaar voor elfde keer georganiseerd. Wereldwijd doen er zo’n 2000 platenzaken aan mee. In onze stad gebeurt dat onder meer bij Velvet Music Dordrecht, waar een feestje wordt gebouwd met een hoop exclusieve releases plus live muziek van onder andere het Dordtse Tusky.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Record Store Day zag het levenslicht in de Verenigde Staten in 2007, om de aanwezigheid en het belang van een goede platenzaak te benadrukken en te vieren. Sindsdien doen winkels van over hele wereld mee; 2000 onafhankelijke platenzaken in Amerika, Europa, Australië en Japan maken Record Store Day samen tot het grootste muziekevenement ter wereld. Sinds 2009 wordt er dus ook jaarlijks een Record Store Day in Nederland georganiseerd, deze vindt bijna altijd plaats op de derde zaterdag in april. 

 Veel artiesten ondersteunen Record Store Day door speciaal voor die dag een bijzondere uitgave te releasen. Deze zijn inmiddels door fans en verzamelaars omarmd: De oplages zijn vaak heel klein, veel platenzaken openen daarom zelfs vroeger dan normaal de deuren. Artiesten waarvan er deze zaterdag uniek materiaal verschijnt zijn onder andere Prince, Blondie, Childish Gambino, Corinne Bailey-Rae, Dire Straits, Halestorm, Kensington, Madonna, Pixies en U2.

Ruim 80 onafhankelijke Nederlandse platenzaken doen zaterdag mee aan Record Store Day, en veranderen voor één dagje tevens in kleine muziekpodia met in totaal meer dan 250 optredens. Ook Velvet Music Dordrecht doet hier zoals elk jaar aan mee, met de volgende line up: 

11:30 uur    Intergalactic Lovers (BE)
14:00 uur    Tusky 
15:00 uur    Nambyar
16:00 uur    Frankie Fame (BE)

Toegang is gratis, maar vol is vol. De winkel op Voorstraat 180 is vanaf 9:00 uur geopend voor de verkoop van speciale releases, deze zijn niet te reserveren of na te bestellen. 

Lees ook

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.