gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NK stoepranden weer groter

b02a85f08014b71c9f48a78aeb345da3

Een voetbal en een stoeprand . Meer heb je niet nodig om het nostalgische spel te spelen. Zelfs een bestaande stoeprand heb je niet nodig. Tegenwoordig heeft de organisatie mobiele, kunsstof stoepranden waar je op kunt staan, daardoor blijft de rand op zijn plek. In dertig Nederlandse gemeenten worden de voorronden gehouden, op 22 september is de grote finale in Amersfoort.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op
Een voetbal en een stoeprand . Meer heb je niet nodig om het nostalgische spel te spelen. Zelfs een bestaande stoeprand heb je niet nodig. Tegenwoordig heeft de organisatie mobiele, kunststof stoepranden waar je op kunt staan, daardoor blijft de rand op zijn plek. In dertig Nederlandse gemeenten worden de voorronden gehouden, op 22 september is de grote finale in Amersfoort.


In 2012 werd het eerste NK stoepranden georganiseerd in Dordrecht door een groep vrienden. Destijds waren er 512 deelnemers en was het een Dordts evenement. Tegenwoordig is het evenement landelijk en geadopteerd door Jantje Beton.


De spelregels zijn simpel: twee spelers proberen de bal op de rand te mikken. Kaatst de bal terug, dan levert dat een punt op. De speler die de bal heeft gegooid mag naar voren lopen om de bal te vangen. Zo is het makkelijker om te scoren, omdat de speler dichterbij komt te staan. Als hij vervolgens mist, mag de andere speler de bal pakken om te gooien. Voor de meeste deelnemers heeft een potje stoepranden een sentimentele en nostalgische waarde.


Jantje Beton organiseert het NK Stoepranden omdat ze spelen, bewegen en ontmoeten in zoveel mogelijk buurten in Nederland willen stimuleren. Stoepranden is een leuk en laagdrempelig spel, waarbij de spelers veel moeten bewegen. Ook tieners, jongeren, volwassen en senioren kunnen meedoen. Zo draagt stoepranden bij aan meer onderling contact en gezelligheid in de buurt. En dat bevordert de kansen en mogelijkheden voor buitenspelen.

Lees ook

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.