gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NK stoepranden weer groter

b02a85f08014b71c9f48a78aeb345da3

Een voetbal en een stoeprand . Meer heb je niet nodig om het nostalgische spel te spelen. Zelfs een bestaande stoeprand heb je niet nodig. Tegenwoordig heeft de organisatie mobiele, kunsstof stoepranden waar je op kunt staan, daardoor blijft de rand op zijn plek. In dertig Nederlandse gemeenten worden de voorronden gehouden, op 22 september is de grote finale in Amersfoort.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op
Een voetbal en een stoeprand . Meer heb je niet nodig om het nostalgische spel te spelen. Zelfs een bestaande stoeprand heb je niet nodig. Tegenwoordig heeft de organisatie mobiele, kunststof stoepranden waar je op kunt staan, daardoor blijft de rand op zijn plek. In dertig Nederlandse gemeenten worden de voorronden gehouden, op 22 september is de grote finale in Amersfoort.


In 2012 werd het eerste NK stoepranden georganiseerd in Dordrecht door een groep vrienden. Destijds waren er 512 deelnemers en was het een Dordts evenement. Tegenwoordig is het evenement landelijk en geadopteerd door Jantje Beton.


De spelregels zijn simpel: twee spelers proberen de bal op de rand te mikken. Kaatst de bal terug, dan levert dat een punt op. De speler die de bal heeft gegooid mag naar voren lopen om de bal te vangen. Zo is het makkelijker om te scoren, omdat de speler dichterbij komt te staan. Als hij vervolgens mist, mag de andere speler de bal pakken om te gooien. Voor de meeste deelnemers heeft een potje stoepranden een sentimentele en nostalgische waarde.


Jantje Beton organiseert het NK Stoepranden omdat ze spelen, bewegen en ontmoeten in zoveel mogelijk buurten in Nederland willen stimuleren. Stoepranden is een leuk en laagdrempelig spel, waarbij de spelers veel moeten bewegen. Ook tieners, jongeren, volwassen en senioren kunnen meedoen. Zo draagt stoepranden bij aan meer onderling contact en gezelligheid in de buurt. En dat bevordert de kansen en mogelijkheden voor buitenspelen.

Lees ook

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

sociale huur ridderkerk

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.