Dordrecht, Netherlands

Nobel's Brood organiseert Pinksterontbijt voor de tweede keer

Duizend personen genoten maandag van een ontbijtje bij Nobel’s Brood, voor de tweede keer organiseerden Sander en Willemijn Nobel het ontbijt. “Een klein ontbijtje voor duizend mensen”, vertelt Sander.
Robert van Loon | 11 juni 2019 16:43 | Aangepast op 11 juni 2019 16:43
Het idee voor het evenement kwam vijf jaar geleden na de aankoop van de winkel. “Toen we net de winkel hadden geopend, vijf en een half jaar geleden zeiden we als grapje: 'we zouden wel eens een keer een heel groot ontbijt willen doen'. Omdat we zelf ook veel ontbijtjes al wegbrengen in Dordrecht naar verschillende adressen."

In januari 2018 was het zo ver. Willemijn gaf aan dat ze dat jaar een groot ontbijt wilde organiseren. "Zodoende dat onze droom uit kwam en we hebben het gewoon georganiseerd.”

Met het evenement is geld ingezameld voor nog eens duizend ontbijtjes, die zijn bestemd voor eenzame Dordtenaren. Deze ontbijtjes worden later dit jaar georganiseerd in wijkcentra licht Willemijn toe: “We hebben aangehaakt bij de campagne #jebentnietalleen van de gemeente om eenzaamheid tegen te gaan, dus iedereen die een kaartje heeft gekocht heeft eigenlijk ook een ontbijtje voor iemand anders gedoneerd."

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Celstraffen voor 'nepaannemers' die tientallen mensen voor half miljoen euro oplichtten

De rechter heeft een 50-jarige Dordtenaar veroordeeld voor het opzetten van nepklusbedrijven, waarme...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...