gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noble genomineerd als Dochter van Dordrecht

ad92621d2be7d3c6e1cd82dd7ac9767b

De Dordtse zangeres Marianne Noble is voorgedragen als Dochter van Dordrecht. Dat kreeg ze afgelopen zaterdag te horen tijdens de radio-uitzending van het programma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dochters van Dordrecht is een reactie op het evenement De Vier Zonen van Dordrecht. Dit jaar is het namelijk 100 jaar geleden dat illustrator Otto Dicke, dichter Kees Buddingh', verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster geboren werden. Er worden onder meer exposities georganiseerd en er is een toneelstuk in Sckhouwburg Kunstmin opgevoerd.

 De initiatiefnemers van de Dochters van Dordrecht vinden dat er ook aandacht moeten zijn voor vrouwen die iets bijzonders voor de stad hebben betekend.  In 2019 is het 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen in Nederland. Afgelopen dinsdag werd er in de Blauwe Kamer een inspiratiebijeenkomst gehouden. Daarbij konden overleden en levende Dordtse vrouwen voorgedragen worden. En dus ook Marianne Noble. 

Noble schittert momemteel in het tv-programma The Voice Senior. Vrijdag staat ze in de finale. In het programma Studio De Witt reageerde ze verbaasd op de nominatie. "Ik heb met mijn muziek door de jaren heen wel veel Dordtenaren blij gemaakt. Ik vind dit wel fantastisch. Ik voel me ontzettend vereerd," laat ze presentator Ben Corino weten. Aanstaande zaterdag is Noble weer te horen op Drechtstad FM. Dan is ze de hoofdgast van Studio De Witt. 

Het interview met Marianne Noble in hier terug te luisteren. 


Foto: Wim van der Pol

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.