gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noble genomineerd als Dochter van Dordrecht

ad92621d2be7d3c6e1cd82dd7ac9767b

De Dordtse zangeres Marianne Noble is voorgedragen als Dochter van Dordrecht. Dat kreeg ze afgelopen zaterdag te horen tijdens de radio-uitzending van het programma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dochters van Dordrecht is een reactie op het evenement De Vier Zonen van Dordrecht. Dit jaar is het namelijk 100 jaar geleden dat illustrator Otto Dicke, dichter Kees Buddingh', verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster geboren werden. Er worden onder meer exposities georganiseerd en er is een toneelstuk in Sckhouwburg Kunstmin opgevoerd.

 De initiatiefnemers van de Dochters van Dordrecht vinden dat er ook aandacht moeten zijn voor vrouwen die iets bijzonders voor de stad hebben betekend.  In 2019 is het 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen in Nederland. Afgelopen dinsdag werd er in de Blauwe Kamer een inspiratiebijeenkomst gehouden. Daarbij konden overleden en levende Dordtse vrouwen voorgedragen worden. En dus ook Marianne Noble. 

Noble schittert momemteel in het tv-programma The Voice Senior. Vrijdag staat ze in de finale. In het programma Studio De Witt reageerde ze verbaasd op de nominatie. "Ik heb met mijn muziek door de jaren heen wel veel Dordtenaren blij gemaakt. Ik vind dit wel fantastisch. Ik voel me ontzettend vereerd," laat ze presentator Ben Corino weten. Aanstaande zaterdag is Noble weer te horen op Drechtstad FM. Dan is ze de hoofdgast van Studio De Witt. 

Het interview met Marianne Noble in hier terug te luisteren. 


Foto: Wim van der Pol

Lees ook

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”