gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noble genomineerd als Dochter van Dordrecht

ad92621d2be7d3c6e1cd82dd7ac9767b.jpg

De Dordtse zangeres Marianne Noble is voorgedragen als Dochter van Dordrecht. Dat kreeg ze afgelopen zaterdag te horen tijdens de radio-uitzending van het programma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dochters van Dordrecht is een reactie op het evenement De Vier Zonen van Dordrecht. Dit jaar is het namelijk 100 jaar geleden dat illustrator Otto Dicke, dichter Kees Buddingh', verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster geboren werden. Er worden onder meer exposities georganiseerd en er is een toneelstuk in Sckhouwburg Kunstmin opgevoerd.

 De initiatiefnemers van de Dochters van Dordrecht vinden dat er ook aandacht moeten zijn voor vrouwen die iets bijzonders voor de stad hebben betekend.  In 2019 is het 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen in Nederland. Afgelopen dinsdag werd er in de Blauwe Kamer een inspiratiebijeenkomst gehouden. Daarbij konden overleden en levende Dordtse vrouwen voorgedragen worden. En dus ook Marianne Noble. 

Noble schittert momemteel in het tv-programma The Voice Senior. Vrijdag staat ze in de finale. In het programma Studio De Witt reageerde ze verbaasd op de nominatie. "Ik heb met mijn muziek door de jaren heen wel veel Dordtenaren blij gemaakt. Ik vind dit wel fantastisch. Ik voel me ontzettend vereerd," laat ze presentator Ben Corino weten. Aanstaande zaterdag is Noble weer te horen op Drechtstad FM. Dan is ze de hoofdgast van Studio De Witt. 

Het interview met Marianne Noble in hier terug te luisteren. 


Foto: Wim van der Pol

Lees ook

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.