gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noble genomineerd als Dochter van Dordrecht

ad92621d2be7d3c6e1cd82dd7ac9767b

De Dordtse zangeres Marianne Noble is voorgedragen als Dochter van Dordrecht. Dat kreeg ze afgelopen zaterdag te horen tijdens de radio-uitzending van het programma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dochters van Dordrecht is een reactie op het evenement De Vier Zonen van Dordrecht. Dit jaar is het namelijk 100 jaar geleden dat illustrator Otto Dicke, dichter Kees Buddingh', verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster geboren werden. Er worden onder meer exposities georganiseerd en er is een toneelstuk in Sckhouwburg Kunstmin opgevoerd.

 De initiatiefnemers van de Dochters van Dordrecht vinden dat er ook aandacht moeten zijn voor vrouwen die iets bijzonders voor de stad hebben betekend.  In 2019 is het 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen in Nederland. Afgelopen dinsdag werd er in de Blauwe Kamer een inspiratiebijeenkomst gehouden. Daarbij konden overleden en levende Dordtse vrouwen voorgedragen worden. En dus ook Marianne Noble. 

Noble schittert momemteel in het tv-programma The Voice Senior. Vrijdag staat ze in de finale. In het programma Studio De Witt reageerde ze verbaasd op de nominatie. "Ik heb met mijn muziek door de jaren heen wel veel Dordtenaren blij gemaakt. Ik vind dit wel fantastisch. Ik voel me ontzettend vereerd," laat ze presentator Ben Corino weten. Aanstaande zaterdag is Noble weer te horen op Drechtstad FM. Dan is ze de hoofdgast van Studio De Witt. 

Het interview met Marianne Noble in hier terug te luisteren. 


Foto: Wim van der Pol

Lees ook

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.