gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noble genomineerd als Dochter van Dordrecht

ad92621d2be7d3c6e1cd82dd7ac9767b

De Dordtse zangeres Marianne Noble is voorgedragen als Dochter van Dordrecht. Dat kreeg ze afgelopen zaterdag te horen tijdens de radio-uitzending van het programma Studio De Witt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dochters van Dordrecht is een reactie op het evenement De Vier Zonen van Dordrecht. Dit jaar is het namelijk 100 jaar geleden dat illustrator Otto Dicke, dichter Kees Buddingh', verzetsheld Aart Alblas en componist Kors Monster geboren werden. Er worden onder meer exposities georganiseerd en er is een toneelstuk in Sckhouwburg Kunstmin opgevoerd.

 De initiatiefnemers van de Dochters van Dordrecht vinden dat er ook aandacht moeten zijn voor vrouwen die iets bijzonders voor de stad hebben betekend.  In 2019 is het 100 jaar geleden dat vrouwen kiesrecht kregen in Nederland. Afgelopen dinsdag werd er in de Blauwe Kamer een inspiratiebijeenkomst gehouden. Daarbij konden overleden en levende Dordtse vrouwen voorgedragen worden. En dus ook Marianne Noble. 

Noble schittert momemteel in het tv-programma The Voice Senior. Vrijdag staat ze in de finale. In het programma Studio De Witt reageerde ze verbaasd op de nominatie. "Ik heb met mijn muziek door de jaren heen wel veel Dordtenaren blij gemaakt. Ik vind dit wel fantastisch. Ik voel me ontzettend vereerd," laat ze presentator Ben Corino weten. Aanstaande zaterdag is Noble weer te horen op Drechtstad FM. Dan is ze de hoofdgast van Studio De Witt. 

Het interview met Marianne Noble in hier terug te luisteren. 


Foto: Wim van der Pol

Lees ook

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.