Dordrecht, Netherlands

Nog een test Scheffersplein

De gemeente gaat nog een tweede test uitvoeren op de keitjes van het Scheffersplein.
Gert van der Steen | 5 maart 2015 14:30 | Aangepast op 5 maart 2015 14:30
Op maandag 9 maart wordt nog een proefvlak gefreesd om de hoogteverschillen te beperken. Deze keer wordt met name gekeken hoe de structuur en de kleur van de keien de behandeling overleven. Vooral de structuur kan een heel ander aanzicht geven na de behandeling, en gezocht wordt naar de beste methode. Bij de eerste proef leek tweemaal frezen in richtingen haaks op elkaar het beste resutaat te geven.


Als de proef positief uitvalt wordt begin volgende week een definitieve beslissing genomen over de planning. Bij overleg met de ondernemers rond het plein is gebleken dat vrijwel iedereen voorkeur heeft om het werk zo snel mogelijk af te werken. Dat zal maximaal twee weken moeten duren. In het weekend wordt het plein zo goed mogelijk vrij gemaakt voor de terrassen.


In een later stadium moet ook nog wat minder urgent werk worden verricht aan de bestrating rondom de natuursteenvlakken. Daar blijft na regenval op sommige plekken te veel water staan.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...

Vader van vermiste Yoran (16) over vondst voet: 'In mijn hart wist ik de uitkomst al'

Noodgedwongen krijgt het boek ‘Zoon, waar ben je?’ van Daniël Krol uit Sleeuwijk een sombere toevoeg...

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...