gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog een test Scheffersplein

De gemeente gaat nog een tweede test uitvoeren op de keitjes van het Scheffersplein.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op maandag 9 maart wordt nog een proefvlak gefreesd om de hoogteverschillen te beperken. Deze keer wordt met name gekeken hoe de structuur en de kleur van de keien de behandeling overleven. Vooral de structuur kan een heel ander aanzicht geven na de behandeling, en gezocht wordt naar de beste methode. Bij de eerste proef leek tweemaal frezen in richtingen haaks op elkaar het beste resutaat te geven.


Als de proef positief uitvalt wordt begin volgende week een definitieve beslissing genomen over de planning. Bij overleg met de ondernemers rond het plein is gebleken dat vrijwel iedereen voorkeur heeft om het werk zo snel mogelijk af te werken. Dat zal maximaal twee weken moeten duren. In het weekend wordt het plein zo goed mogelijk vrij gemaakt voor de terrassen.


In een later stadium moet ook nog wat minder urgent werk worden verricht aan de bestrating rondom de natuursteenvlakken. Daar blijft na regenval op sommige plekken te veel water staan.

Lees ook

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.