gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog even doorbijten bij verbouwing Gravenhorst

Het seniorencomplex Gravenhorst in Dubbeldam wordt nog druk gerenoveerd. De verbouwing had eind januari, begin februari klaar moeten zijn. De verwachtingen zijn dat de renovaties voor de bouwvak klaar zullen zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er worden verscheidene dingen aan de woning gedaan. Zo zijn de woningen bijvoorbeeld beter geïsoleerd, voor een duurzamer verbruik. “Voorheen moesten mensen hun ramen en deuren open zetten om de temperatuur in hun woonkamer te regelen. Dat is natuurlijk niet zo efficiënt”, vertelt Arend van Grootheest, penningmeester en bestuurslid bouwzaken. “Verder zijn onder andere de woonkamers en badkamers groter gemaakt en wordt er een extra bovenlaag aan het gebouw toegevoegd, zogenoemde penthouses.”

De verbouwingen gaan niet geheel van een leien dakje. Ondanks dat de bestuursleden er naar eigen zeggen alles aan doen om het zo leefbaar mogelijk te maken voor de bewoners, komen er ook klachten binnen over geluidsoverlast. Daar hebben de bestuursleden begrip voor. “We hebben bewoners verhuisd naar een andere vleugel en naar andere woningen in de stad. Nu zijn er daarvan weer een aantal terug verhuisd. Mensen denken dat het al over is, maar we zitten nog maar op de helft. Er moet bijvoorbeeld een lift vervangen worden en er worden penthouses gebouwd. Dat kan haast niet zonder overlast”, zegt Marianne Hezemans, bestuurslid huisvesting en bewonerscontacten.

Hezemans vertelt dat ze er alles aan zullen doen om het voor de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. “Zo zullen we blijven informeren over wanneer er welke werkzaamheden plaatsvinden en nodigen we bewoners uit om buitenshuis activiteiten te doen.”

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.