gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog even doorbijten bij verbouwing Gravenhorst

Het seniorencomplex Gravenhorst in Dubbeldam wordt nog druk gerenoveerd. De verbouwing had eind januari, begin februari klaar moeten zijn. De verwachtingen zijn dat de renovaties voor de bouwvak klaar zullen zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er worden verscheidene dingen aan de woning gedaan. Zo zijn de woningen bijvoorbeeld beter geïsoleerd, voor een duurzamer verbruik. “Voorheen moesten mensen hun ramen en deuren open zetten om de temperatuur in hun woonkamer te regelen. Dat is natuurlijk niet zo efficiënt”, vertelt Arend van Grootheest, penningmeester en bestuurslid bouwzaken. “Verder zijn onder andere de woonkamers en badkamers groter gemaakt en wordt er een extra bovenlaag aan het gebouw toegevoegd, zogenoemde penthouses.”

De verbouwingen gaan niet geheel van een leien dakje. Ondanks dat de bestuursleden er naar eigen zeggen alles aan doen om het zo leefbaar mogelijk te maken voor de bewoners, komen er ook klachten binnen over geluidsoverlast. Daar hebben de bestuursleden begrip voor. “We hebben bewoners verhuisd naar een andere vleugel en naar andere woningen in de stad. Nu zijn er daarvan weer een aantal terug verhuisd. Mensen denken dat het al over is, maar we zitten nog maar op de helft. Er moet bijvoorbeeld een lift vervangen worden en er worden penthouses gebouwd. Dat kan haast niet zonder overlast”, zegt Marianne Hezemans, bestuurslid huisvesting en bewonerscontacten.

Hezemans vertelt dat ze er alles aan zullen doen om het voor de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. “Zo zullen we blijven informeren over wanneer er welke werkzaamheden plaatsvinden en nodigen we bewoners uit om buitenshuis activiteiten te doen.”

Lees ook

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.