gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog even doorbijten bij verbouwing Gravenhorst

Het seniorencomplex Gravenhorst in Dubbeldam wordt nog druk gerenoveerd. De verbouwing had eind januari, begin februari klaar moeten zijn. De verwachtingen zijn dat de renovaties voor de bouwvak klaar zullen zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er worden verscheidene dingen aan de woning gedaan. Zo zijn de woningen bijvoorbeeld beter geïsoleerd, voor een duurzamer verbruik. “Voorheen moesten mensen hun ramen en deuren open zetten om de temperatuur in hun woonkamer te regelen. Dat is natuurlijk niet zo efficiënt”, vertelt Arend van Grootheest, penningmeester en bestuurslid bouwzaken. “Verder zijn onder andere de woonkamers en badkamers groter gemaakt en wordt er een extra bovenlaag aan het gebouw toegevoegd, zogenoemde penthouses.”

De verbouwingen gaan niet geheel van een leien dakje. Ondanks dat de bestuursleden er naar eigen zeggen alles aan doen om het zo leefbaar mogelijk te maken voor de bewoners, komen er ook klachten binnen over geluidsoverlast. Daar hebben de bestuursleden begrip voor. “We hebben bewoners verhuisd naar een andere vleugel en naar andere woningen in de stad. Nu zijn er daarvan weer een aantal terug verhuisd. Mensen denken dat het al over is, maar we zitten nog maar op de helft. Er moet bijvoorbeeld een lift vervangen worden en er worden penthouses gebouwd. Dat kan haast niet zonder overlast”, zegt Marianne Hezemans, bestuurslid huisvesting en bewonerscontacten.

Hezemans vertelt dat ze er alles aan zullen doen om het voor de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. “Zo zullen we blijven informeren over wanneer er welke werkzaamheden plaatsvinden en nodigen we bewoners uit om buitenshuis activiteiten te doen.”

Lees ook

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.