gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog even doorbijten bij verbouwing Gravenhorst

Het seniorencomplex Gravenhorst in Dubbeldam wordt nog druk gerenoveerd. De verbouwing had eind januari, begin februari klaar moeten zijn. De verwachtingen zijn dat de renovaties voor de bouwvak klaar zullen zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Er worden verscheidene dingen aan de woning gedaan. Zo zijn de woningen bijvoorbeeld beter geïsoleerd, voor een duurzamer verbruik. “Voorheen moesten mensen hun ramen en deuren open zetten om de temperatuur in hun woonkamer te regelen. Dat is natuurlijk niet zo efficiënt”, vertelt Arend van Grootheest, penningmeester en bestuurslid bouwzaken. “Verder zijn onder andere de woonkamers en badkamers groter gemaakt en wordt er een extra bovenlaag aan het gebouw toegevoegd, zogenoemde penthouses.”

De verbouwingen gaan niet geheel van een leien dakje. Ondanks dat de bestuursleden er naar eigen zeggen alles aan doen om het zo leefbaar mogelijk te maken voor de bewoners, komen er ook klachten binnen over geluidsoverlast. Daar hebben de bestuursleden begrip voor. “We hebben bewoners verhuisd naar een andere vleugel en naar andere woningen in de stad. Nu zijn er daarvan weer een aantal terug verhuisd. Mensen denken dat het al over is, maar we zitten nog maar op de helft. Er moet bijvoorbeeld een lift vervangen worden en er worden penthouses gebouwd. Dat kan haast niet zonder overlast”, zegt Marianne Hezemans, bestuurslid huisvesting en bewonerscontacten.

Hezemans vertelt dat ze er alles aan zullen doen om het voor de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. “Zo zullen we blijven informeren over wanneer er welke werkzaamheden plaatsvinden en nodigen we bewoners uit om buitenshuis activiteiten te doen.”

Lees ook

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.