gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen groen licht voor Leefwerf De Biesbosch

De raad heeft nog steeds geen besluit genomen over Leefwerf de Biesbosch. De tijd dringt voor het plan voor tien ligplaatsen voor historische schepen op Stadswerven. Als de raad niet akkoord gaat, geeft de provincie geen subsidie. vanavond valt de beslissing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De raad kwam er vanmiddag niet uit. Eerst willen de leden zwart op wit hebben wat het college vanochtend heeft besproken. De wethouders lijken te zwichten voor onder meer bezwaren van de projectontwikkelaar. Het college heeft alles officieel op een A4-tje gezet. De raad vergadert vanavond verder.

Initiatiefnemer Elio Barone heeft vanmiddag 17 steunbetuigingen voor het plan overhandigd aan de burgemeester. Hij wil daarmee aantonen dat hij niet de enige is die de schepen graag afgemeerd ziet in de zuidelijke insteekhaven.

Jos Huben van het nabijgelegen binnenvaartmuseum is inmiddels somber gestemd. De beslissing is al enkele keren uitgesteld en hij vermoed dat van uitstel afstel komt. Huben kan het voor elkaar krijgen om een zogenoemde Franse Motor in de haven af te meren. Dat is een type binnenvaartschip dat vroeger op Stadswerven is gebouwd. Maar de eigenaren daarvan vinden dat ze al lang genoeg hebben moeten wachten. Als het nog langer duurt, gaat het over.

De provincie heeft een subsidie van 200.000 euro toegezegd. Dan moet binnenkort wel met de uitvoering worden gestart.

De raadsvergadering begint vanavond om 20.00 uur.

Lees ook

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."