gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen groen licht voor Leefwerf De Biesbosch

De raad heeft nog steeds geen besluit genomen over Leefwerf de Biesbosch. De tijd dringt voor het plan voor tien ligplaatsen voor historische schepen op Stadswerven. Als de raad niet akkoord gaat, geeft de provincie geen subsidie. vanavond valt de beslissing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De raad kwam er vanmiddag niet uit. Eerst willen de leden zwart op wit hebben wat het college vanochtend heeft besproken. De wethouders lijken te zwichten voor onder meer bezwaren van de projectontwikkelaar. Het college heeft alles officieel op een A4-tje gezet. De raad vergadert vanavond verder.

Initiatiefnemer Elio Barone heeft vanmiddag 17 steunbetuigingen voor het plan overhandigd aan de burgemeester. Hij wil daarmee aantonen dat hij niet de enige is die de schepen graag afgemeerd ziet in de zuidelijke insteekhaven.

Jos Huben van het nabijgelegen binnenvaartmuseum is inmiddels somber gestemd. De beslissing is al enkele keren uitgesteld en hij vermoed dat van uitstel afstel komt. Huben kan het voor elkaar krijgen om een zogenoemde Franse Motor in de haven af te meren. Dat is een type binnenvaartschip dat vroeger op Stadswerven is gebouwd. Maar de eigenaren daarvan vinden dat ze al lang genoeg hebben moeten wachten. Als het nog langer duurt, gaat het over.

De provincie heeft een subsidie van 200.000 euro toegezegd. Dan moet binnenkort wel met de uitvoering worden gestart.

De raadsvergadering begint vanavond om 20.00 uur.

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.