gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen groen licht voor Leefwerf De Biesbosch

De raad heeft nog steeds geen besluit genomen over Leefwerf de Biesbosch. De tijd dringt voor het plan voor tien ligplaatsen voor historische schepen op Stadswerven. Als de raad niet akkoord gaat, geeft de provincie geen subsidie. vanavond valt de beslissing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De raad kwam er vanmiddag niet uit. Eerst willen de leden zwart op wit hebben wat het college vanochtend heeft besproken. De wethouders lijken te zwichten voor onder meer bezwaren van de projectontwikkelaar. Het college heeft alles officieel op een A4-tje gezet. De raad vergadert vanavond verder.

Initiatiefnemer Elio Barone heeft vanmiddag 17 steunbetuigingen voor het plan overhandigd aan de burgemeester. Hij wil daarmee aantonen dat hij niet de enige is die de schepen graag afgemeerd ziet in de zuidelijke insteekhaven.

Jos Huben van het nabijgelegen binnenvaartmuseum is inmiddels somber gestemd. De beslissing is al enkele keren uitgesteld en hij vermoed dat van uitstel afstel komt. Huben kan het voor elkaar krijgen om een zogenoemde Franse Motor in de haven af te meren. Dat is een type binnenvaartschip dat vroeger op Stadswerven is gebouwd. Maar de eigenaren daarvan vinden dat ze al lang genoeg hebben moeten wachten. Als het nog langer duurt, gaat het over.

De provincie heeft een subsidie van 200.000 euro toegezegd. Dan moet binnenkort wel met de uitvoering worden gestart.

De raadsvergadering begint vanavond om 20.00 uur.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.