gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen groen licht voor Leefwerf De Biesbosch

De raad heeft nog steeds geen besluit genomen over Leefwerf de Biesbosch. De tijd dringt voor het plan voor tien ligplaatsen voor historische schepen op Stadswerven. Als de raad niet akkoord gaat, geeft de provincie geen subsidie. vanavond valt de beslissing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De raad kwam er vanmiddag niet uit. Eerst willen de leden zwart op wit hebben wat het college vanochtend heeft besproken. De wethouders lijken te zwichten voor onder meer bezwaren van de projectontwikkelaar. Het college heeft alles officieel op een A4-tje gezet. De raad vergadert vanavond verder.

Initiatiefnemer Elio Barone heeft vanmiddag 17 steunbetuigingen voor het plan overhandigd aan de burgemeester. Hij wil daarmee aantonen dat hij niet de enige is die de schepen graag afgemeerd ziet in de zuidelijke insteekhaven.

Jos Huben van het nabijgelegen binnenvaartmuseum is inmiddels somber gestemd. De beslissing is al enkele keren uitgesteld en hij vermoed dat van uitstel afstel komt. Huben kan het voor elkaar krijgen om een zogenoemde Franse Motor in de haven af te meren. Dat is een type binnenvaartschip dat vroeger op Stadswerven is gebouwd. Maar de eigenaren daarvan vinden dat ze al lang genoeg hebben moeten wachten. Als het nog langer duurt, gaat het over.

De provincie heeft een subsidie van 200.000 euro toegezegd. Dan moet binnenkort wel met de uitvoering worden gestart.

De raadsvergadering begint vanavond om 20.00 uur.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.