gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen groen licht voor Leefwerf De Biesbosch

De raad heeft nog steeds geen besluit genomen over Leefwerf de Biesbosch. De tijd dringt voor het plan voor tien ligplaatsen voor historische schepen op Stadswerven. Als de raad niet akkoord gaat, geeft de provincie geen subsidie. vanavond valt de beslissing.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De raad kwam er vanmiddag niet uit. Eerst willen de leden zwart op wit hebben wat het college vanochtend heeft besproken. De wethouders lijken te zwichten voor onder meer bezwaren van de projectontwikkelaar. Het college heeft alles officieel op een A4-tje gezet. De raad vergadert vanavond verder.

Initiatiefnemer Elio Barone heeft vanmiddag 17 steunbetuigingen voor het plan overhandigd aan de burgemeester. Hij wil daarmee aantonen dat hij niet de enige is die de schepen graag afgemeerd ziet in de zuidelijke insteekhaven.

Jos Huben van het nabijgelegen binnenvaartmuseum is inmiddels somber gestemd. De beslissing is al enkele keren uitgesteld en hij vermoed dat van uitstel afstel komt. Huben kan het voor elkaar krijgen om een zogenoemde Franse Motor in de haven af te meren. Dat is een type binnenvaartschip dat vroeger op Stadswerven is gebouwd. Maar de eigenaren daarvan vinden dat ze al lang genoeg hebben moeten wachten. Als het nog langer duurt, gaat het over.

De provincie heeft een subsidie van 200.000 euro toegezegd. Dan moet binnenkort wel met de uitvoering worden gestart.

De raadsvergadering begint vanavond om 20.00 uur.

Lees ook

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.