gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen grote problemen voor Aafje thuiszorg ondanks andere aanpak

2b6826f2b7ea95ce76a7b2a91a1af047

Ondanks de verhoogde druk op de zorgmedewekers zijn er voor Aafje thuiszorg nog geen grote problemen. “Wel moeten we signaleren wat er aan de hand is en alert zijn op de symptonen van het coronavirus”, vertelt wijkverpleegkundige Margot Zwaans in radioprogramma Studio de Witt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De zorgverleners van Aafje hebben ook voldoende materiaal om de zorg te kunnen leveren. “Zo hebben wij zelf nog geen zorg afgezegd. Wel zijn er cliënten die de zorg hebben stopgezet en dit door familie laten doen. Daar hebben we natuurlijk begrip voor”, vindt Zwaans.

“Alleen de dagbesteding gaat niet door, waardoor we wel merken dat die mensen onrustiger worden of niet weten wat ze moeten doen. Voor ons is het dus goed samenwerken en kijken hoe het gaat.”

Voor de wijkverpleegkundige, die werkt in Wielwijk, valt ook de druk nog mee. “Maar de stress neemt wel toe als er meerdere coronapatiënten zijn. Daarvoor hebben we al wel een systeem voor bedacht, waar we de cliënten over hebben geïnformeerd. Want zij staan centraal: we blijven daarom de zorg leveren.”

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.