gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen grote problemen voor Aafje thuiszorg ondanks andere aanpak

2b6826f2b7ea95ce76a7b2a91a1af047.jpg

Ondanks de verhoogde druk op de zorgmedewekers zijn er voor Aafje thuiszorg nog geen grote problemen. “Wel moeten we signaleren wat er aan de hand is en alert zijn op de symptonen van het coronavirus”, vertelt wijkverpleegkundige Margot Zwaans in radioprogramma Studio de Witt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De zorgverleners van Aafje hebben ook voldoende materiaal om de zorg te kunnen leveren. “Zo hebben wij zelf nog geen zorg afgezegd. Wel zijn er cliënten die de zorg hebben stopgezet en dit door familie laten doen. Daar hebben we natuurlijk begrip voor”, vindt Zwaans.

“Alleen de dagbesteding gaat niet door, waardoor we wel merken dat die mensen onrustiger worden of niet weten wat ze moeten doen. Voor ons is het dus goed samenwerken en kijken hoe het gaat.”

Voor de wijkverpleegkundige, die werkt in Wielwijk, valt ook de druk nog mee. “Maar de stress neemt wel toe als er meerdere coronapatiënten zijn. Daarvoor hebben we al wel een systeem voor bedacht, waar we de cliënten over hebben geïnformeerd. Want zij staan centraal: we blijven daarom de zorg leveren.”

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.