gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen grote problemen voor Aafje thuiszorg ondanks andere aanpak

2b6826f2b7ea95ce76a7b2a91a1af047

Ondanks de verhoogde druk op de zorgmedewekers zijn er voor Aafje thuiszorg nog geen grote problemen. “Wel moeten we signaleren wat er aan de hand is en alert zijn op de symptonen van het coronavirus”, vertelt wijkverpleegkundige Margot Zwaans in radioprogramma Studio de Witt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De zorgverleners van Aafje hebben ook voldoende materiaal om de zorg te kunnen leveren. “Zo hebben wij zelf nog geen zorg afgezegd. Wel zijn er cliënten die de zorg hebben stopgezet en dit door familie laten doen. Daar hebben we natuurlijk begrip voor”, vindt Zwaans.

“Alleen de dagbesteding gaat niet door, waardoor we wel merken dat die mensen onrustiger worden of niet weten wat ze moeten doen. Voor ons is het dus goed samenwerken en kijken hoe het gaat.”

Voor de wijkverpleegkundige, die werkt in Wielwijk, valt ook de druk nog mee. “Maar de stress neemt wel toe als er meerdere coronapatiënten zijn. Daarvoor hebben we al wel een systeem voor bedacht, waar we de cliënten over hebben geïnformeerd. Want zij staan centraal: we blijven daarom de zorg leveren.”

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.