gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog geen oplossing voor Teerlink

Raadslid Eline van der Vorm wil dat de gemeente het pand van Teerlink in ieder geval wind- en waterdicht maakt. De rekening moet dan naar de eigenaar, projectontwikelaar Van Pelt. De wethouder wil dat niet. Hij vindt dat Van Pelt het zelf op moet knappen. Een oplossing is nog niet in zicht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Onafhankelijk raadslid Eline van der Vorm vindt de situatie inmiddels nijpend. Ook zij vindt dat de eigenaar zijn verplichtingen na moet komen, maar het mag niet zo zijn dat het pand straks instort, omdat niemand iets doet. Pand Teerlink is ruim 200 jaar oud en een gemeentelijk monument. Het verpauperde gebouw ligt vol in het zicht vanuit treinen op de spoorbrug.

Wethouder Piet Sleeking zit er behoorlijk mee in zijn maag. De druk op actie neemt toe. Niet alleen vanuit de raad, maar ook vanuit de bevolking. Tenminste, dat constateert Van der Vorm. De wethouder geeft niet toe. Hij wil de eigenaar via bestuurlijke wegen dwingen om het pand op te knappen. De gemeente moet niet toegeven door zelf aan het werk te gaan, zo stelt hij. Bij andere verwaarloosde panden, zoals aan de Toulonselaan, zou de weg van de lange adem ook hebben gewerkt.

Projectontwikkelaar Van Pelt die het pand bezit, zou inmiddels weer een nieuw verbouwingsplan hebben ingediend. De wethouder zegt dat hij dat plan nog niet kent. De mogelijkheden van het pand zijn beperkt. Zo mag je er niet wonen. Het ligt te dicht bij de spoorlijn.

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.