Dordrecht, Netherlands

Nog geen oplossing voor verkeersprobleem Wilgenwende

Bewoners van de Wilgenwende vragen de gemeenteraad om oplossingen voor de verkeersproblemen op de toegangsweg naar de wijk op te lossen. Deze weg kruist de Kilweg met aan beide kanten fietstunnels en, even verderop, een kruispunt met de oprit van de Laan van Nieuw Groenhove naar de N3.
Corrado Francke | 28 november 2019 17:35 | Aangepast op 28 november 2019 17:35
De gemeente stelde dinsdagavond in de commissievergadering voor om hiervan een rotonde te maken. “Wij denken dat er andere dingen veel effectiever zullen zijn voor de doorstroming dan dat de gemeente nu voorstelt”, reageert Rob Martens daarop. “Wij stellen het aanbrengen van kruisen op het wegdek, de voorrangssituatie om het kruispunt te wijzigen en een extra rijstrook aan de Laan van Nieuw Groenhove toe te voegen.”

Martens voelt zich niet gehoord door de gemeente. “Voorstellen van de bewoners worden niet onderzocht, terwijl de oplossing van de gemeente veel geld kost, maar niets oplost.”


De commissie heeft wethouder Rik van der Linden gevraagd om voorstellen uit de wijk te onderzoeken. Tijdens de vergadering op 10 december wordt dit in de gemeenteraad besproken.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...