gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog meer subsidie voor aanpak leegstand

Eigenaren van leegstaande winkelpanden kunnen nu subsidie aanvragen tot 31 december om hun pand op te knappen . Dat heeft het college besloten. Daar voegen ze aan toe dat er nu ook geld wordt vrijgemaakt voor panden met een achtergevel in het water van de Voorstraatshaven. In totaal is er nog 170.000 euro beschikbaar. Mogelijk komt er na 2018 een vervolgaanpak.

Alka Goos |  | Aangepast op
Al sinds 2015 is de subsidie een onderdeel van de totale aanpak van de leegstand in de binnenstad. De gemeente stuurt eigenaren die hun pand verwaarlozen eerst een stimulans om het op te knappen. Als er dan niets wordt gedaan wordt er een aanschrijving gestuurd waarin ze verplicht worden maatregelen te nemen. In totaal zijn er al 19 panden opgeknapt en in 2 gevallen hebben eigenaren een aanschrijving gekregen. Daarvan heeft 1 eigenaar alsnog zijn pand opgeknapt.


De gemeente zegt te zien dat de leegstand minder wordt ten opzichte van twee jaar geleden. Ook zijn er steeds meer nieuwe eigenaren die investeren zonder gebruik te maken van de subsidie. “We zien gelukkig dat de investeringsbereidheid van eigenaren van winkelpanden weer toeneemt”, vertelt Piet Sleeking. Met de subsidie hoopt Sleeking ze nog meer te kunnen stimuleren. “Op deze manier kunnen ondernemers en gemeente samen de binnenstad nog aantrekkelijker maken.”

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?