Dordrecht, Netherlands

Nog meer subsidie voor aanpak leegstand

Eigenaren van leegstaande winkelpanden kunnen nu subsidie aanvragen tot 31 december om hun pand op te knappen . Dat heeft het college besloten. Daar voegen ze aan toe dat er nu ook geld wordt vrijgemaakt voor panden met een achtergevel in het water van de Voorstraatshaven. In totaal is er nog 170.000 euro beschikbaar. Mogelijk komt er na 2018 een vervolgaanpak.
Alka Goos | 25 april 2018 13:47 | Aangepast op 25 april 2018 13:47
Al sinds 2015 is de subsidie een onderdeel van de totale aanpak van de leegstand in de binnenstad. De gemeente stuurt eigenaren die hun pand verwaarlozen eerst een stimulans om het op te knappen. Als er dan niets wordt gedaan wordt er een aanschrijving gestuurd waarin ze verplicht worden maatregelen te nemen. In totaal zijn er al 19 panden opgeknapt en in 2 gevallen hebben eigenaren een aanschrijving gekregen. Daarvan heeft 1 eigenaar alsnog zijn pand opgeknapt.


De gemeente zegt te zien dat de leegstand minder wordt ten opzichte van twee jaar geleden. Ook zijn er steeds meer nieuwe eigenaren die investeren zonder gebruik te maken van de subsidie. “We zien gelukkig dat de investeringsbereidheid van eigenaren van winkelpanden weer toeneemt”, vertelt Piet Sleeking. Met de subsidie hoopt Sleeking ze nog meer te kunnen stimuleren. “Op deze manier kunnen ondernemers en gemeente samen de binnenstad nog aantrekkelijker maken.”

Lees ook

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...

Ondanks nederlaag geniet Jamai van debuut op WK darts: 'Het was heel tof'

Het allereerste WK darts van Jamai van den Herik (22) zit er na één ronde op. De Alblasserdammer gin...

Lachende gezichten en trots alom bij winnaars Dordtse vrijwilligersprijzen: ‘Dit is zo bijzonder!’

Een grote complimentenregen in het Dordrechts Museum donderdagmiddag. De Dordtse vrijwilligersprijs-...

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...