Dordrecht, Netherlands

Nog meer subsidie voor aanpak leegstand

Eigenaren van leegstaande winkelpanden kunnen nu subsidie aanvragen tot 31 december om hun pand op te knappen . Dat heeft het college besloten. Daar voegen ze aan toe dat er nu ook geld wordt vrijgemaakt voor panden met een achtergevel in het water van de Voorstraatshaven. In totaal is er nog 170.000 euro beschikbaar. Mogelijk komt er na 2018 een vervolgaanpak.
Alka Goos | 25 april 2018 13:47 | Aangepast op 25 april 2018 13:47
Al sinds 2015 is de subsidie een onderdeel van de totale aanpak van de leegstand in de binnenstad. De gemeente stuurt eigenaren die hun pand verwaarlozen eerst een stimulans om het op te knappen. Als er dan niets wordt gedaan wordt er een aanschrijving gestuurd waarin ze verplicht worden maatregelen te nemen. In totaal zijn er al 19 panden opgeknapt en in 2 gevallen hebben eigenaren een aanschrijving gekregen. Daarvan heeft 1 eigenaar alsnog zijn pand opgeknapt.


De gemeente zegt te zien dat de leegstand minder wordt ten opzichte van twee jaar geleden. Ook zijn er steeds meer nieuwe eigenaren die investeren zonder gebruik te maken van de subsidie. “We zien gelukkig dat de investeringsbereidheid van eigenaren van winkelpanden weer toeneemt”, vertelt Piet Sleeking. Met de subsidie hoopt Sleeking ze nog meer te kunnen stimuleren. “Op deze manier kunnen ondernemers en gemeente samen de binnenstad nog aantrekkelijker maken.”

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...