gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nominaties voor Picturaprijs

908b68b935fd8e55eb8616f65940268d

De Picturaprijs wordt elke twee jaar tijdens de Salon der Leden uitgereikt. De nominaties voor de prijs van 2019 zijn door de jury bekendgemaakt. De prijs bestaat uit een solo-expositie in Pictura en een geldbedrag. Uit de 68 kandidaten zijn Chun-Hsi Han, Niki Murphy en Ralf Kokke genomineerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens de finissage op zondag 20 oktober wordt de winnaar bekendgemaakt. Ook de publieksprijs wordt dan uitgereikt, gekozen door de bezoekers van de Salon.

De tekeningen van Chung-Hsi Han ontstaan vanuit zijn fantasie. De atmosferische diepte in zijn ‘landschappen’, in combinatie met de perspectiefwisselingen en gradaties van abstractie, zorgen voor een dynamisch karakter.

Niki Murphy maakt haar kunstwerken vanuit de noodzaak om de ruimte om haar heen te verstaan; door te kijken en te tekenen wordt ze deel van haar omgeving.

De schilderijen van Ralf Kokke bevatten veel humor en hebben een licht cynische ondertoon, waarin de huidige samenleving wordt becommentarieerd.


Pictura, op de Voorstraat 190 is open van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur.

Lees ook

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?