gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nominaties voor Picturaprijs

908b68b935fd8e55eb8616f65940268d.jpg

De Picturaprijs wordt elke twee jaar tijdens de Salon der Leden uitgereikt. De nominaties voor de prijs van 2019 zijn door de jury bekendgemaakt. De prijs bestaat uit een solo-expositie in Pictura en een geldbedrag. Uit de 68 kandidaten zijn Chun-Hsi Han, Niki Murphy en Ralf Kokke genomineerd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens de finissage op zondag 20 oktober wordt de winnaar bekendgemaakt. Ook de publieksprijs wordt dan uitgereikt, gekozen door de bezoekers van de Salon.

De tekeningen van Chung-Hsi Han ontstaan vanuit zijn fantasie. De atmosferische diepte in zijn ‘landschappen’, in combinatie met de perspectiefwisselingen en gradaties van abstractie, zorgen voor een dynamisch karakter.

Niki Murphy maakt haar kunstwerken vanuit de noodzaak om de ruimte om haar heen te verstaan; door te kijken en te tekenen wordt ze deel van haar omgeving.

De schilderijen van Ralf Kokke bevatten veel humor en hebben een licht cynische ondertoon, waarin de huidige samenleving wordt becommentarieerd.


Pictura, op de Voorstraat 190 is open van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur.

Lees ook

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.