gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodbrug naast Engelenburgerbrug is klaar

97908ab7d722607567c5dd4a8605a3a0

Naast de Engelenburgerbrug, in het historisch havengebied van Dordrecht, is een noodbrug gebouwd, die donderdag geopend wordt. Die is nodig omdat de uit 1910 stammende brug gerestaureerd moet worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De oude brug wordt maandagmorgen afgesloten voor alle verkeer. Hulpdiensten, omwonenden en horeca-ondernemers drongen aan op een noodbrug, omdat het Nieuwe Werck anders alleen nog bereikbaar zou zijn via de Roobrug.


Het Nieuwe Werck is de naam van het eiland, dat loopt van het Blauwpoortsplein tot het Damiatebolwerk. Om dat deel van de stad bereikbaar te houden trok de gemeente 750 duizend euro uit, bovenop de 8 miljoen voor restauratie.


De Engelenburgerbrug is uniek, zegt Peter de Vet van de gemeente Dordrecht: "Dit is een rolbasculebrug, daar zijn er nog een handvol van in ons land, maar deze is het best bewaard gebleven."


Vooral onder de grond moet aan weerszijden van de brug veel gebeuren, omdat onder meer de houten fundering verrot is. "De klus gaat één tot anderhalf jaar duren", zegt De Vet, "en begint zodra de aanbesteding is afgerond."


De brug is een rijksmonument en dat betekent dat het uiterlijk er van zo min mogelijk moet worden aangetast. Van wat er gaat gebeuren heeft de gemeente Dordrecht een filmpje gemaakt.

Lees ook

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.