gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodbrug naast Engelenburgerbrug is klaar

97908ab7d722607567c5dd4a8605a3a0

Naast de Engelenburgerbrug, in het historisch havengebied van Dordrecht, is een noodbrug gebouwd, die donderdag geopend wordt. Die is nodig omdat de uit 1910 stammende brug gerestaureerd moet worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De oude brug wordt maandagmorgen afgesloten voor alle verkeer. Hulpdiensten, omwonenden en horeca-ondernemers drongen aan op een noodbrug, omdat het Nieuwe Werck anders alleen nog bereikbaar zou zijn via de Roobrug.


Het Nieuwe Werck is de naam van het eiland, dat loopt van het Blauwpoortsplein tot het Damiatebolwerk. Om dat deel van de stad bereikbaar te houden trok de gemeente 750 duizend euro uit, bovenop de 8 miljoen voor restauratie.


De Engelenburgerbrug is uniek, zegt Peter de Vet van de gemeente Dordrecht: "Dit is een rolbasculebrug, daar zijn er nog een handvol van in ons land, maar deze is het best bewaard gebleven."


Vooral onder de grond moet aan weerszijden van de brug veel gebeuren, omdat onder meer de houten fundering verrot is. "De klus gaat één tot anderhalf jaar duren", zegt De Vet, "en begint zodra de aanbesteding is afgerond."


De brug is een rijksmonument en dat betekent dat het uiterlijk er van zo min mogelijk moet worden aangetast. Van wat er gaat gebeuren heeft de gemeente Dordrecht een filmpje gemaakt.

Lees ook

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.