gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodbrug naast Engelenburgerbrug is klaar

97908ab7d722607567c5dd4a8605a3a0

Naast de Engelenburgerbrug, in het historisch havengebied van Dordrecht, is een noodbrug gebouwd, die donderdag geopend wordt. Die is nodig omdat de uit 1910 stammende brug gerestaureerd moet worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De oude brug wordt maandagmorgen afgesloten voor alle verkeer. Hulpdiensten, omwonenden en horeca-ondernemers drongen aan op een noodbrug, omdat het Nieuwe Werck anders alleen nog bereikbaar zou zijn via de Roobrug.


Het Nieuwe Werck is de naam van het eiland, dat loopt van het Blauwpoortsplein tot het Damiatebolwerk. Om dat deel van de stad bereikbaar te houden trok de gemeente 750 duizend euro uit, bovenop de 8 miljoen voor restauratie.


De Engelenburgerbrug is uniek, zegt Peter de Vet van de gemeente Dordrecht: "Dit is een rolbasculebrug, daar zijn er nog een handvol van in ons land, maar deze is het best bewaard gebleven."


Vooral onder de grond moet aan weerszijden van de brug veel gebeuren, omdat onder meer de houten fundering verrot is. "De klus gaat één tot anderhalf jaar duren", zegt De Vet, "en begint zodra de aanbesteding is afgerond."


De brug is een rijksmonument en dat betekent dat het uiterlijk er van zo min mogelijk moet worden aangetast. Van wat er gaat gebeuren heeft de gemeente Dordrecht een filmpje gemaakt.

Lees ook

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.