gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodfonds komt er

De Drechtraad heeft gisteren ingestemd met de oprichting van een fonds voor urgente noden. De jaarlijks noodzakelijke 200.000 euro komt op tafel.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het noodfonds is bedoeld voor mensen die direct geld nodig hebben en geen tijd hebben om bestaande procedures te doorlopen. Het kan bijvoorbeeld gaan om een nieuwe wasmachine of acute ongediertebestrijding. Per geval wordt bekeken of er geld wordt geschonken of dat het, deels, moet worden terugbetaald. Naar verwachting gaat er 1400 keer per jaar een beroep op het fonds worden gedaan. 
Dordrecht en Zwijndrecht hadden vroeger al zo'n noodfonds, maar dat is stopgezet. Eind vorig jaar presenteerde het Platform Tegen Armoede Drechtsteden al een verkenningsonderzoek, waaruit de noodzaak bleek voor het fonds.

Lees ook

foto

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.