gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet van wethouder: 'Bijstand zal exploderen'

77db1c71fc63a3073abe0d0f970e2a9c.jpg

Wethouder Heijkoop maakt zich zorgen om de grote aantallen mensen die nu al een beroep doen op de bijstand. En dat worden er volgens hem alleen maar meer in de komende periode. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een brandbrief gestuurd naar de regering.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

De VNG merkt op dat de gemeenten het moeilijk zullen krijgen. Door de coronacrisis komen er meer taken bij de lokale overheid te liggen. Bijvoorbeeld op het gebied van handhaving, maar ook de opvang van kinderen uit kwetsbare gezinnen en van ouders die cruciale beroepen hebben en dus moeten doorwerken. Aan de andere kant komt er ook minder geld binnen, uit bijvoorbeeld toeristenbelasting.

Ook in Dordrecht is dat al te merken. Wethouder Heijkoop maakt zich vooral zorgen om de toename van het aantal werklozen, nu en in de nabije toekomst. "De zzp'ers melden zich en masse voor de Tozo-regeling (Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers), maar ook de reguliere bijstand zien we fors toenemen. Ik heb de afgelopen dagen ook met mijn collega's uit Amsterdam en Rotterdam gesproken", laat hij weten aan het tv-programma Nieuwsuur.

"Ook bij ons in Dordrecht en de Drechtsteden zie je twee a drie keer zoveel instroom. Dat stijgt echt heel snel.

En als je dan ook ziet dat veel mensen met 0-urencontracten, flexwerkers, dat die nu werkeloos worden en in de ww terecht komen. Die mensen komen uiteindelijk ook voor een heel groot deel in de bijstand", legt Heijkoop uit. "De bijstand zal exploderen, zal enorm toe gaan nemen, verwachten wij. Richting het aantal in de vorige crisis. En dat vraagt om een stevig antwoord".

Dat stevige antwoord zo financiële steun vanuit de Rijksoverheid moeten zijn, meent de VNG. De organisatie heeft woensdag achter gesloten deuren met minister Raymond Knops (Binnenlandse Zaken) gesproken. Het is niet bekend gemaakt wat daar uit is gekomen.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.