gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nooit meer een schimmel door zijn hoeven: ‘Vervang paard van de Sint door een knuffel'

5baa9c54d10054938b257af790d45dbf

Wordt het niets eens tijd om met het gebruik van een (echt) paard tijdens de intocht van de goedheiligman te stoppen? Het is kort samengevat wat de Partij voor de Dieren in de Dordtse gemeenteraad voorstelt in een reeks vragen aan het gemeentebestuur. Aanleiding is de recente veroordeling van een paardeneigenaar die in 2022 een schimmel in zeer slechte conditie leverde aan de Dordtse intocht.

Coen Theuwis |  | Aangepast op
“Is het college bereid bij de organisator aan te dringen op het gebruik van alternatieven voor het inzetten van een paard, zoals bijvoorbeeld de inzet van een knuffelbeest”, luidt één van de vragen van Pieter Groenewege van de dierenpartij. En: “Kan het college toelichten hoe het mogelijk is dat er bij de Sinterklaasintocht van 2022 een vergunning is afgegeven voor een evenement waarbij een ondervoed en verzwakt paard zou worden ingezet?”

Door de hoeven
Om deze vragen te begrijpen, moeten we drie jaar terug in de tijd. Wat toen een feestelijke intocht voor kinderen had moeten zijn, eindigde in een pijnlijk tafereel. Op videobeelden is te zien hoe de schimmel van de goedheiligman dat jaar voor de ogen van ouders en kinderen in elkaar zakt, terwijl Sinterklaas nog op zijn rug zat.


Het is het slotstuk van een lange tocht vanaf de stoomboot door de Dordtse binnenstad. Agenten trekken nog voor de optocht begint al aan de bel. Zij vinden het paard te mager en instabiel is en zien dat het dier nauwelijks spieren heeft, blijkt later als de zaak voor de rechter komt. Het resultaat: een taakstraf van 30 uur voor de eigenaar van de schimmel.

Alleen met een vergunning
“Ik wil dat het college een duidelijk beleid ontwikkelt, waarin het gebruik van dieren bij evenementen in Dordrecht alleen nog met een vergunning mogelijk is”, licht Pieter Groenewege zijn vragen toe. “We zien dat als er dieren worden ingezet tijdens evenementen, van een levende kerststal tot aan kleindieren op de Dordtse bijenmarkt, het niet om het welzijn van het dier draait maar om vermaak voor de mens.”

En dat zou volgens de Partij voor de Dieren anders kunnen. Te beginnen dus met een vergunning, zodat vooraf kan worden gekeken of de mensen die dieren aanbieden wel goed voor de schepsels zorgen. En als er alternatieven voor dieren zijn, waarom zou je die dan niet gebruiken? Met zijn suggesties haalt Groenewege één van zijn trouwe stokpaardjes van stal, want ook in 2023 riep hij al eens op te stoppen met het paard van Sinterklaas, toen zonder succes. Een jaar later bleek de schimmel wel verdwenen van het toneel. De goedheiligman werd toen tijdens de intocht vervoerd in een koets, getrokken door twee bruine paarden.

Met de jaarlijkse intocht voor de boeg en de recente gerechtelijke uitspraak ziet de partijvoorzitter nu nieuwe kansen. Daarnaast is er ook een groeiende markt voor. “Ik zag op internet dat er een bedrijf is die een knuffelpaard verhuurd. Een soort handpop die bediend wordt door een acteur, wat volgens mij veel leuker is voor kinderen dan een echt paard”, besluit hij.

Zo zag de intocht van Sinterklaas zonder schimmel er vorig jaar uit:

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."