gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noor (13) is eindelijk weer thuis

e9f6f8161bd417116870bab95a407f8e

Een vakantie van twee weken werd verlengd met een lockdown van bijna acht weken. De 13-jarige Noor Guardi, haar broertje Reda en haar zwangere moeder zijn na een lange periode in Marokko nu eindelijk weer thuis in Dordrecht. "Ik wilde schreeuwen van blijheid."

Alka Goos |  | Aangepast op
De familie Guardi ging eind februari op bezoek bij hun zieke opa in Marokko. Toen ze op 14 maart terug wilde vliegen naar Nederland, konden ze opeens hun bagage niet inleveren en kregen ze te horen dat ze niet meekonden in het vliegtuig. Zo vertelt de familie aan Rijnmond. 

"Dat was heel erg stressen. Ik zei alleen maar: 'Dit kan toch niet'", vertelt ze een dag na thuiskomst.

Door de strenge coronamaatregelen in Marokko mochten mensen niet zomaar het land in of uit. De Nederlandse overheid probeerde de afgelopen maanden gestrande reizigers terug te halen, maar de eerste repatriëringsvlucht vertrok vorige week pas. Zonder Noor en haar familie.

"Ik ging elke dag slapen met het gevoel dat ik niet wist wanneer ik terug zou mogen", legt ze uit. Intussen miste ze school, haar kat en haar vriendinnen erg. En uiteraard haar vader, die al die tijd alleen in Nederland zat.

"Dat was moeilijk", zegt vader Hicham. "Mijn vrouw is ook zwanger, vijf maanden. Op een gegeven moment mag zij ook niet meer vliegen."

Het verlossende woord kwam vorige week. Toen kregen Noor, haar broertje en haar moeder te horen dat ze op 6 mei terug zouden vliegen naar huis. "Ik voelde me gelijk goed", zegt Noor. "Ik kijk heel erg uit naar school, toch wel. Ik wil echt weer naar school. En ik ga zo meteen meteen naar mijn vriendin, want ik heb haar lang niet gezien."

Lees ook

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.