gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noor (13) is eindelijk weer thuis

e9f6f8161bd417116870bab95a407f8e

Een vakantie van twee weken werd verlengd met een lockdown van bijna acht weken. De 13-jarige Noor Guardi, haar broertje Reda en haar zwangere moeder zijn na een lange periode in Marokko nu eindelijk weer thuis in Dordrecht. "Ik wilde schreeuwen van blijheid."

Alka Goos |  | Aangepast op
De familie Guardi ging eind februari op bezoek bij hun zieke opa in Marokko. Toen ze op 14 maart terug wilde vliegen naar Nederland, konden ze opeens hun bagage niet inleveren en kregen ze te horen dat ze niet meekonden in het vliegtuig. Zo vertelt de familie aan Rijnmond. 

"Dat was heel erg stressen. Ik zei alleen maar: 'Dit kan toch niet'", vertelt ze een dag na thuiskomst.

Door de strenge coronamaatregelen in Marokko mochten mensen niet zomaar het land in of uit. De Nederlandse overheid probeerde de afgelopen maanden gestrande reizigers terug te halen, maar de eerste repatriëringsvlucht vertrok vorige week pas. Zonder Noor en haar familie.

"Ik ging elke dag slapen met het gevoel dat ik niet wist wanneer ik terug zou mogen", legt ze uit. Intussen miste ze school, haar kat en haar vriendinnen erg. En uiteraard haar vader, die al die tijd alleen in Nederland zat.

"Dat was moeilijk", zegt vader Hicham. "Mijn vrouw is ook zwanger, vijf maanden. Op een gegeven moment mag zij ook niet meer vliegen."

Het verlossende woord kwam vorige week. Toen kregen Noor, haar broertje en haar moeder te horen dat ze op 6 mei terug zouden vliegen naar huis. "Ik voelde me gelijk goed", zegt Noor. "Ik kijk heel erg uit naar school, toch wel. Ik wil echt weer naar school. En ik ga zo meteen meteen naar mijn vriendin, want ik heb haar lang niet gezien."

Lees ook

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.