Dordrecht, Netherlands

Noor (13) is eindelijk weer thuis

Een vakantie van twee weken werd verlengd met een lockdown van bijna acht weken. De 13-jarige Noor Guardi, haar broertje Reda en haar zwangere moeder zijn na een lange periode in Marokko nu eindelijk weer thuis in Dordrecht. "Ik wilde schreeuwen van blijheid."
Alka Goos | 8 mei 2020 11:34 | Aangepast op 8 mei 2020 11:34
De familie Guardi ging eind februari op bezoek bij hun zieke opa in Marokko. Toen ze op 14 maart terug wilde vliegen naar Nederland, konden ze opeens hun bagage niet inleveren en kregen ze te horen dat ze niet meekonden in het vliegtuig. Zo vertelt de familie aan Rijnmond. 

"Dat was heel erg stressen. Ik zei alleen maar: 'Dit kan toch niet'", vertelt ze een dag na thuiskomst.

Door de strenge coronamaatregelen in Marokko mochten mensen niet zomaar het land in of uit. De Nederlandse overheid probeerde de afgelopen maanden gestrande reizigers terug te halen, maar de eerste repatriëringsvlucht vertrok vorige week pas. Zonder Noor en haar familie.

"Ik ging elke dag slapen met het gevoel dat ik niet wist wanneer ik terug zou mogen", legt ze uit. Intussen miste ze school, haar kat en haar vriendinnen erg. En uiteraard haar vader, die al die tijd alleen in Nederland zat.

"Dat was moeilijk", zegt vader Hicham. "Mijn vrouw is ook zwanger, vijf maanden. Op een gegeven moment mag zij ook niet meer vliegen."

Het verlossende woord kwam vorige week. Toen kregen Noor, haar broertje en haar moeder te horen dat ze op 6 mei terug zouden vliegen naar huis. "Ik voelde me gelijk goed", zegt Noor. "Ik kijk heel erg uit naar school, toch wel. Ik wil echt weer naar school. En ik ga zo meteen meteen naar mijn vriendin, want ik heb haar lang niet gezien."

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

2.500 nieuwe woningen: hier gaan ze samen de uitdaging aan

Een samenwerkingsverband tussen gemeente, woningcorporatie Fien Wonen en bouwbedrijven wil de woning...

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...