gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noor (13) is eindelijk weer thuis

e9f6f8161bd417116870bab95a407f8e

Een vakantie van twee weken werd verlengd met een lockdown van bijna acht weken. De 13-jarige Noor Guardi, haar broertje Reda en haar zwangere moeder zijn na een lange periode in Marokko nu eindelijk weer thuis in Dordrecht. "Ik wilde schreeuwen van blijheid."

Alka Goos |  | Aangepast op
De familie Guardi ging eind februari op bezoek bij hun zieke opa in Marokko. Toen ze op 14 maart terug wilde vliegen naar Nederland, konden ze opeens hun bagage niet inleveren en kregen ze te horen dat ze niet meekonden in het vliegtuig. Zo vertelt de familie aan Rijnmond. 

"Dat was heel erg stressen. Ik zei alleen maar: 'Dit kan toch niet'", vertelt ze een dag na thuiskomst.

Door de strenge coronamaatregelen in Marokko mochten mensen niet zomaar het land in of uit. De Nederlandse overheid probeerde de afgelopen maanden gestrande reizigers terug te halen, maar de eerste repatriëringsvlucht vertrok vorige week pas. Zonder Noor en haar familie.

"Ik ging elke dag slapen met het gevoel dat ik niet wist wanneer ik terug zou mogen", legt ze uit. Intussen miste ze school, haar kat en haar vriendinnen erg. En uiteraard haar vader, die al die tijd alleen in Nederland zat.

"Dat was moeilijk", zegt vader Hicham. "Mijn vrouw is ook zwanger, vijf maanden. Op een gegeven moment mag zij ook niet meer vliegen."

Het verlossende woord kwam vorige week. Toen kregen Noor, haar broertje en haar moeder te horen dat ze op 6 mei terug zouden vliegen naar huis. "Ik voelde me gelijk goed", zegt Noor. "Ik kijk heel erg uit naar school, toch wel. Ik wil echt weer naar school. En ik ga zo meteen meteen naar mijn vriendin, want ik heb haar lang niet gezien."

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.