gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noordparkfestival barst weer los

In Zwijndrecht wordt op zaterdag 25 juni het jaarlijkse Noordparkfestival gehouden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het festival biedt natuurlijk muziek en de cultuurmarkt, maar dit jaar wordt ook een extra evenement georganiseerd voor amateurschilders. Zij worden uitgenodigd om plaats te nemen achter een schildersezel en hun eigen impressie van het festival op het doek te zetten. Dat doek moeten ze dan wel zelf meebrengen. Deze kunst wordt na afloop van het festival getoond in de etalage van leegstaande winkels in winkelcentrum Walburg.

Het muziekprogramma speelt zich op drie podia af tussen 12 en 6 uur, waar ook een dansdemonstratie van ‘Steph’s Dance’ te zien is.

Natuurlijk is er op de cultuurmarkt gelegenheid om werk van verschillende kunstenaars te bewonderen en kennis te maken met verschillende verenigingen en culturele organisaties. Houtkunstenaar Peter van Beveren geeft er een demonstratie en er is een uitgebreide collectie sieraden en woondecoratie te verkrijgen.

Tenslotte komen ook de kinderen ruim aan bod in het Kinderdorp met poppentheater, ballonartiest Rolando en teken- en schilderworkshops.

Het hele programma is te vinden op de website: Noordparkfestival.nl.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.