Dordrecht, Netherlands

Nostalgie ten top op Winterfilmfestival

Dichtgevroren rivieren, meters sneeuw en zwierend over het ijs. Vroeger hadden we pas echte winters. Althans dat wordt altijd gezegd. Het bewijs is op 22 januari in bewegend beeld te zien in Het Hof van Nederland tijdens het Winterfilmfestival.
Petra Scheurwater | 17 januari 2017 17:54 | Aangepast op 17 januari 2017 17:54
Filmbeelden van Dordtse winters van 1929 tot en met halverwege de jaren '80 worden dan vertoond. De filmbeelden zijn bijna allemaal door amateurs gemaakt "met liefde voor de stad'. Dat ziet Ron de Bruijn van het Regionaal Archief Dordrecht aan de manier waarop gefilmd is.

Op de beelden is veel van de omgeving te zien en er zitten veel shots van ruim een minuut tussen. In een tijd dat filmen nog een klein vermogen kostte is dat bijzonder om te zien.

Het winterfilmfestival is tegen entreekosten van het museum te bezoeken.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...