gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NPO-Topdoks in ASZ

0ad4c5b8d76c7bd040704e3ea6d7a33e.jpg

Het NPO-kinderprogramma Topdoks is in een coronaspecial langs geweest bij de speciale testlocatie voor medisch personeel in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Presentator Elbert liet zichzelf testen door arts-microbioloog dokter Inge. Omdat hij zelf ook dokter is, neemt hij zelf zijn test af. “Dit is een heel gek gevoel. Het kriebelt heel erg”, zegt de presentator met tranen in zijn ogen. Hij legt uit dat je met het wattenstaafje de cellen achterin je keel moet ‘wegschrapen’ omdat het coronavirus zich daarin nestelt. “Het wattenstaafje is een van de zwaarden waarmee we vechten tegen corona.”

In het programma laten ze precies zien hoe ze bij een coronatest te werk gaan, en hoe ze er in het moleculaire microbiologie lab achter komen of iemand corona heeft. &fbclid=IwAR3a-MEDLe44FjxSjVErgJrbAlOsxPSp7lNcVwx2QEEal_G6_ViGmc7LKmg

Lees ook

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.