Dordrecht, Netherlands

NPO-Topdoks in ASZ

Het NPO-kinderprogramma Topdoks is in een coronaspecial langs geweest bij de speciale testlocatie voor medisch personeel in het Albert Schweitzer ziekenhuis.
Isabel Pijnappels | 15 december 2020 15:14 | Aangepast op 15 december 2020 15:14
Presentator Elbert liet zichzelf testen door arts-microbioloog dokter Inge. Omdat hij zelf ook dokter is, neemt hij zelf zijn test af. “Dit is een heel gek gevoel. Het kriebelt heel erg”, zegt de presentator met tranen in zijn ogen. Hij legt uit dat je met het wattenstaafje de cellen achterin je keel moet ‘wegschrapen’ omdat het coronavirus zich daarin nestelt. “Het wattenstaafje is een van de zwaarden waarmee we vechten tegen corona.”

In het programma laten ze precies zien hoe ze bij een coronatest te werk gaan, en hoe ze er in het moleculaire microbiologie lab achter komen of iemand corona heeft. &fbclid=IwAR3a-MEDLe44FjxSjVErgJrbAlOsxPSp7lNcVwx2QEEal_G6_ViGmc7LKmg

Lees ook

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...

Uitgeputte koe krijgt stroomstoten, Veehandelaar sleept haar weg met touw

Een veehandelaar uit Oud-Alblas claimde op zijn website dat de dierenliefde hem met de paplepel was ...

Gaat dit beeldmerk Dordrecht écht op de kaart zetten? 'Het lijkt op Google'

Dordrecht heeft een nieuw beeldmerk én een nieuwe slogan. De leus 'Het begint in Dordrecht’ moet de ...