Dordrecht, Netherlands

NS komt met tienminutensprinter tussen Dordrecht en Rotterdam

Als je de trein wil nemen tussen Dordrecht en Rotterdam hoef je vanaf december 2021 niet meer te kijken hoe laat de trein gaat. NS wil een tienminutensprinter tussen beide steden laten rijden, bovenop de vier Intercity’s.
Emma Meijer | 1 september 2020 16:17 | Aangepast op 1 september 2020 16:17
Het is voor het eerst dat er een tienminutensprinter het hele jaar in de dienstregeling komt. Door de nieuwe verbinding hoeven treinreizigers in Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht en Rotterdam minder lang te wachten en zal er vaker een zitplaats zijn.

NS werkt al lang samen met meerdere instanties, zoals de provincie, ProRail en reizigersorganisaties, om tot een nog hoogwaardiger openbaar vervoer te komen in Zuid-Holland. ‘En deze tienminutensprinter is nog maar het begin!’, zegt NS Regiodirecteur Magdalena Piotrowska.

En de treinorganisatie streeft naar meer. Vanaf 2025 moet de snelle sprinter doorgetrokken worden naar Den Haag en er wordt gekeken of er nieuwe stations gebouwd kunnen worden. ‘We hebben de ambitie om elke vijf minuten een sprinter en meer intercity’s te laten rijden.’

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...