Dordrecht, Netherlands

NS komt met tienminutensprinter tussen Dordrecht en Rotterdam

Als je de trein wil nemen tussen Dordrecht en Rotterdam hoef je vanaf december 2021 niet meer te kijken hoe laat de trein gaat. NS wil een tienminutensprinter tussen beide steden laten rijden, bovenop de vier Intercity’s.
Emma Meijer | 1 september 2020 16:17 | Aangepast op 1 september 2020 16:17
Het is voor het eerst dat er een tienminutensprinter het hele jaar in de dienstregeling komt. Door de nieuwe verbinding hoeven treinreizigers in Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht en Rotterdam minder lang te wachten en zal er vaker een zitplaats zijn.

NS werkt al lang samen met meerdere instanties, zoals de provincie, ProRail en reizigersorganisaties, om tot een nog hoogwaardiger openbaar vervoer te komen in Zuid-Holland. ‘En deze tienminutensprinter is nog maar het begin!’, zegt NS Regiodirecteur Magdalena Piotrowska.

En de treinorganisatie streeft naar meer. Vanaf 2025 moet de snelle sprinter doorgetrokken worden naar Den Haag en er wordt gekeken of er nieuwe stations gebouwd kunnen worden. ‘We hebben de ambitie om elke vijf minuten een sprinter en meer intercity’s te laten rijden.’

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...