gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NS komt met tienminutensprinter tussen Dordrecht en Rotterdam

fede2767aeae945ec77edc5c5ed5eced

Als je de trein wil nemen tussen Dordrecht en Rotterdam hoef je vanaf december 2021 niet meer te kijken hoe laat de trein gaat. NS wil een tienminutensprinter tussen beide steden laten rijden, bovenop de vier Intercity’s.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Het is voor het eerst dat er een tienminutensprinter het hele jaar in de dienstregeling komt. Door de nieuwe verbinding hoeven treinreizigers in Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht en Rotterdam minder lang te wachten en zal er vaker een zitplaats zijn.

NS werkt al lang samen met meerdere instanties, zoals de provincie, ProRail en reizigersorganisaties, om tot een nog hoogwaardiger openbaar vervoer te komen in Zuid-Holland. ‘En deze tienminutensprinter is nog maar het begin!’, zegt NS Regiodirecteur Magdalena Piotrowska.

En de treinorganisatie streeft naar meer. Vanaf 2025 moet de snelle sprinter doorgetrokken worden naar Den Haag en er wordt gekeken of er nieuwe stations gebouwd kunnen worden. ‘We hebben de ambitie om elke vijf minuten een sprinter en meer intercity’s te laten rijden.’

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.