gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nu ook Dochters van Dordrecht

Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich dit jaar inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich nu inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Mannen schreven door de eeuwen heen de geschiedenis volgens het platform. Nu willen zij dus mensen en organisaties gaan verzamelen die bij willen dragen aan de herinnering van belangrijke vrouwen in Dordrecht. Op 27 september is er in de Blauwe Kamer van de bibliotheek Dordrecht een eerste brainstormsessie.

Top Naeff, Margaretha van Godewijck, Wijnie Jabaaij, Charlotte van Praag en Jenny Muilwijk-Brand zijn een aantal namen die al in ons geheugen zouden staan. Maar daar moeten er dus meer bij komen. Met de viering van 100 jaar vrouwenkiesrecht in 2019 moet dit een totaal plaatje worden. Volgens Jacqueline van den Bergh, woordvoerster van het platform, gaat 2019 het jaar van de vrouw worden.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.