gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nu ook Dochters van Dordrecht

Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich dit jaar inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich nu inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Mannen schreven door de eeuwen heen de geschiedenis volgens het platform. Nu willen zij dus mensen en organisaties gaan verzamelen die bij willen dragen aan de herinnering van belangrijke vrouwen in Dordrecht. Op 27 september is er in de Blauwe Kamer van de bibliotheek Dordrecht een eerste brainstormsessie.

Top Naeff, Margaretha van Godewijck, Wijnie Jabaaij, Charlotte van Praag en Jenny Muilwijk-Brand zijn een aantal namen die al in ons geheugen zouden staan. Maar daar moeten er dus meer bij komen. Met de viering van 100 jaar vrouwenkiesrecht in 2019 moet dit een totaal plaatje worden. Volgens Jacqueline van den Bergh, woordvoerster van het platform, gaat 2019 het jaar van de vrouw worden.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..