gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nu ook Dochters van Dordrecht

Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich dit jaar inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich nu inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Mannen schreven door de eeuwen heen de geschiedenis volgens het platform. Nu willen zij dus mensen en organisaties gaan verzamelen die bij willen dragen aan de herinnering van belangrijke vrouwen in Dordrecht. Op 27 september is er in de Blauwe Kamer van de bibliotheek Dordrecht een eerste brainstormsessie.

Top Naeff, Margaretha van Godewijck, Wijnie Jabaaij, Charlotte van Praag en Jenny Muilwijk-Brand zijn een aantal namen die al in ons geheugen zouden staan. Maar daar moeten er dus meer bij komen. Met de viering van 100 jaar vrouwenkiesrecht in 2019 moet dit een totaal plaatje worden. Volgens Jacqueline van den Bergh, woordvoerster van het platform, gaat 2019 het jaar van de vrouw worden.

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.