gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nu ook Dochters van Dordrecht

Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich dit jaar inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dit jaar stonden de vier Zonen van Dordrecht in de schijnwerpers. Het Dordtse vrouwenplatform 'Vrouwen kunnen Alles' gaat zich nu inzetten voor de Dochters van Dordrecht. Op deze manier willen ze ook vrouwen een plek geven in het collectief geheugen van Dordt.

Mannen schreven door de eeuwen heen de geschiedenis volgens het platform. Nu willen zij dus mensen en organisaties gaan verzamelen die bij willen dragen aan de herinnering van belangrijke vrouwen in Dordrecht. Op 27 september is er in de Blauwe Kamer van de bibliotheek Dordrecht een eerste brainstormsessie.

Top Naeff, Margaretha van Godewijck, Wijnie Jabaaij, Charlotte van Praag en Jenny Muilwijk-Brand zijn een aantal namen die al in ons geheugen zouden staan. Maar daar moeten er dus meer bij komen. Met de viering van 100 jaar vrouwenkiesrecht in 2019 moet dit een totaal plaatje worden. Volgens Jacqueline van den Bergh, woordvoerster van het platform, gaat 2019 het jaar van de vrouw worden.

Lees ook

autobranden reeks

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.