Dordrecht, Netherlands

Nu ook een masteropleiding in Dordrecht

Dordrecht is een opleiding rijker. De masteropleiding Cultuur, Erfgoed en Burgerschap van de Netherlands Business Academy vestigt zich in de Waag.
Petra Scheurwater | 21 januari 2020 17:03 | Aangepast op 21 januari 2020 17:03
De opleiding biedt dit jaar plaats aan 20 deeltijds en 30 voltijdsstudenten. Maar wil in de toekomst uitgroeien naar een totaal van 190 studenten.

"Het gaat om internationale en nationale studenten", vertelt Susan Pelkmans, projectmanager van de Netherlands Business Academy.

"We zullen ons in eerste instantie richten op internationale studenten, dat wordt het grootste aantal dat hier naar toe komt. Daarnaast hopen we uit te breiden en studenten uit Nederland hier te verwelkomen."

Die studenten moeten de stad een frisse boost geven. "Het geeft uitstraling, het geeft reuring", is wethouder Peter Heijkoop enthousiast over de aanwinst.

"De horeca gaat dit in positieve zin merken, maar er is ook werk aan de winkel. We moeten voldoende huisvesting hebben voor de studenten, we blijven bezig om deze stad aantrekkelijker te maken."

De gemeente Dordrecht steunt de komst van de nieuwe opleiding en geeft daarom de eerste jaren subsidie.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...