gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nu ook een masteropleiding in Dordrecht

83e24a35ba604d0b750453fdb96b6073.jpg

Dordrecht is een opleiding rijker. De masteropleiding Cultuur, Erfgoed en Burgerschap van de Netherlands Business Academy vestigt zich in de Waag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De opleiding biedt dit jaar plaats aan 20 deeltijds en 30 voltijdsstudenten. Maar wil in de toekomst uitgroeien naar een totaal van 190 studenten.

"Het gaat om internationale en nationale studenten", vertelt Susan Pelkmans, projectmanager van de Netherlands Business Academy.

"We zullen ons in eerste instantie richten op internationale studenten, dat wordt het grootste aantal dat hier naar toe komt. Daarnaast hopen we uit te breiden en studenten uit Nederland hier te verwelkomen."

Die studenten moeten de stad een frisse boost geven. "Het geeft uitstraling, het geeft reuring", is wethouder Peter Heijkoop enthousiast over de aanwinst.

"De horeca gaat dit in positieve zin merken, maar er is ook werk aan de winkel. We moeten voldoende huisvesting hebben voor de studenten, we blijven bezig om deze stad aantrekkelijker te maken."

De gemeente Dordrecht steunt de komst van de nieuwe opleiding en geeft daarom de eerste jaren subsidie.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.