Dordrecht, Netherlands

Nu ook een masteropleiding in Dordrecht

Dordrecht is een opleiding rijker. De masteropleiding Cultuur, Erfgoed en Burgerschap van de Netherlands Business Academy vestigt zich in de Waag.
Petra Scheurwater | 21 januari 2020 17:03 | Aangepast op 21 januari 2020 17:03
De opleiding biedt dit jaar plaats aan 20 deeltijds en 30 voltijdsstudenten. Maar wil in de toekomst uitgroeien naar een totaal van 190 studenten.

"Het gaat om internationale en nationale studenten", vertelt Susan Pelkmans, projectmanager van de Netherlands Business Academy.

"We zullen ons in eerste instantie richten op internationale studenten, dat wordt het grootste aantal dat hier naar toe komt. Daarnaast hopen we uit te breiden en studenten uit Nederland hier te verwelkomen."

Die studenten moeten de stad een frisse boost geven. "Het geeft uitstraling, het geeft reuring", is wethouder Peter Heijkoop enthousiast over de aanwinst.

"De horeca gaat dit in positieve zin merken, maar er is ook werk aan de winkel. We moeten voldoende huisvesting hebben voor de studenten, we blijven bezig om deze stad aantrekkelijker te maken."

De gemeente Dordrecht steunt de komst van de nieuwe opleiding en geeft daarom de eerste jaren subsidie.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...