gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Oevers Wantij moeten beschermd blijven’

4229b7e86c89057cc80c8decf05ccc09

De gemeente moet meer rekening houden met de natuur bij de nieuwe bouwplannen bij het Wantij. Dat zegt Cor Goosen van Stichting Het Wantij. De organisatie zet zich al jaren in voor het behoud van deze natuur. Maar ze luidt nu de noodklok.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De stichting maakt zich nu vooral zorgen om het gebied bij de Zuidhaven, waar onder meer een jachthaven moet verrijzen. En dat heeft alles te maken met hoe de gemeente omgaat met de (natuurlijke) oevers.


“Aan de overkant kunnen wij zien dat aan beide kanten van bioscoop Kinepolis allemaal betonnen trappen zijn en dat verhaal wordt hier doorgetrokken,” zegt Goosen. “Zelfs voor de haven heb ik nu plannen gezien, dat deze natuurlijke oevers ook betonnen trappen worden. En daar heeft geen dier nog iets te zoeken.”


Mensen realiseren zich volgens Cor Goosen niet voor bijzonder natuurgebied dit is. “Het is uniek, niet alleen in Nederland, maar ook in Europa.” Het Wantij is een zoetwatergetijdenrivier die in verbinding staat met de Biesbosch. Uit recent onderzoek blijkt dat er 14 bedreigde dier- en plantensoorten leven. Een

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."