gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Oevers Wantij moeten beschermd blijven’

4229b7e86c89057cc80c8decf05ccc09

De gemeente moet meer rekening houden met de natuur bij de nieuwe bouwplannen bij het Wantij. Dat zegt Cor Goosen van Stichting Het Wantij. De organisatie zet zich al jaren in voor het behoud van deze natuur. Maar ze luidt nu de noodklok.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De stichting maakt zich nu vooral zorgen om het gebied bij de Zuidhaven, waar onder meer een jachthaven moet verrijzen. En dat heeft alles te maken met hoe de gemeente omgaat met de (natuurlijke) oevers.


“Aan de overkant kunnen wij zien dat aan beide kanten van bioscoop Kinepolis allemaal betonnen trappen zijn en dat verhaal wordt hier doorgetrokken,” zegt Goosen. “Zelfs voor de haven heb ik nu plannen gezien, dat deze natuurlijke oevers ook betonnen trappen worden. En daar heeft geen dier nog iets te zoeken.”


Mensen realiseren zich volgens Cor Goosen niet voor bijzonder natuurgebied dit is. “Het is uniek, niet alleen in Nederland, maar ook in Europa.” Het Wantij is een zoetwatergetijdenrivier die in verbinding staat met de Biesbosch. Uit recent onderzoek blijkt dat er 14 bedreigde dier- en plantensoorten leven. Een

Lees ook

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.