gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Oevers Wantij moeten beschermd blijven’

4229b7e86c89057cc80c8decf05ccc09

De gemeente moet meer rekening houden met de natuur bij de nieuwe bouwplannen bij het Wantij. Dat zegt Cor Goosen van Stichting Het Wantij. De organisatie zet zich al jaren in voor het behoud van deze natuur. Maar ze luidt nu de noodklok.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De stichting maakt zich nu vooral zorgen om het gebied bij de Zuidhaven, waar onder meer een jachthaven moet verrijzen. En dat heeft alles te maken met hoe de gemeente omgaat met de (natuurlijke) oevers.


“Aan de overkant kunnen wij zien dat aan beide kanten van bioscoop Kinepolis allemaal betonnen trappen zijn en dat verhaal wordt hier doorgetrokken,” zegt Goosen. “Zelfs voor de haven heb ik nu plannen gezien, dat deze natuurlijke oevers ook betonnen trappen worden. En daar heeft geen dier nog iets te zoeken.”


Mensen realiseren zich volgens Cor Goosen niet voor bijzonder natuurgebied dit is. “Het is uniek, niet alleen in Nederland, maar ook in Europa.” Het Wantij is een zoetwatergetijdenrivier die in verbinding staat met de Biesbosch. Uit recent onderzoek blijkt dat er 14 bedreigde dier- en plantensoorten leven. Een

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.