gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Oevers Wantij moeten beschermd blijven’

4229b7e86c89057cc80c8decf05ccc09

De gemeente moet meer rekening houden met de natuur bij de nieuwe bouwplannen bij het Wantij. Dat zegt Cor Goosen van Stichting Het Wantij. De organisatie zet zich al jaren in voor het behoud van deze natuur. Maar ze luidt nu de noodklok.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De stichting maakt zich nu vooral zorgen om het gebied bij de Zuidhaven, waar onder meer een jachthaven moet verrijzen. En dat heeft alles te maken met hoe de gemeente omgaat met de (natuurlijke) oevers.


“Aan de overkant kunnen wij zien dat aan beide kanten van bioscoop Kinepolis allemaal betonnen trappen zijn en dat verhaal wordt hier doorgetrokken,” zegt Goosen. “Zelfs voor de haven heb ik nu plannen gezien, dat deze natuurlijke oevers ook betonnen trappen worden. En daar heeft geen dier nog iets te zoeken.”


Mensen realiseren zich volgens Cor Goosen niet voor bijzonder natuurgebied dit is. “Het is uniek, niet alleen in Nederland, maar ook in Europa.” Het Wantij is een zoetwatergetijdenrivier die in verbinding staat met de Biesbosch. Uit recent onderzoek blijkt dat er 14 bedreigde dier- en plantensoorten leven. Een

Lees ook

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.