Dordrecht, Netherlands

Of hij het nu wil of niet, Kuijt is de populairste op fandag FC Dordrecht

Springkussens, spandoeken, stroopwafels en muziek: FC Dordrecht pakte zaterdag flink uit tijdens de fandag, waarop het met 2-2 gelijkspeelde tegen Excelsior. Toch was voor velen de handtekeningensessie na afloop hét hoogtepunt, met trainer Dirk Kuijt als middelpunt van de belangstelling.
Corrado Francke | Mels van den Broek | 20 juli 2025 12:00 | Aangepast op 19 juli 2025 21:41
“Ik vind ook eigenlijk dat het meer om de spelers dan om de trainer gaat, mijn tijd is daarin geweest”, aldus de 104-voudig international en voormalig speler van onder meer Liverpool en Feyenoord.

De naar de Krommedijk toegestroomde supporters denken daar alleen anders over. Want hoewel enkele fans voor één of een paar specifieke spelers komen, is hun trainer toch echt nog een stukje populairder.

Zo heeft Inge een album met voetbalplaatjes meegebracht uit 2014, toen Kuijt nog in Oranje te bewonderen was en nog wat meer krullen had dan nu. “We gaan zien of hij ‘m wil tekenen”, lacht ze.
Fans poseren in het nieuwe uittenue van FC Dordrecht Corrado Francke
Het felrode Liverpool-shirt van een jonge fan, tussen de veelal groene FC Dordrecht-outfits, verraadt ook een andere Kuijt-fan. “Wij wonen hier al heel lang, maar dit is eigenlijk onze eerste wedstrijd bij mijn club”, bekent zijn moeder.

Nieuw uitshirt
Het groen domineerde dus aan de Krommedijk, maar ook was er paars te zien. De club presenteerde deze week namelijk het nieuwe paarse uittenue. Een eerbetoon aan de jaren 90, toen de ploeg meerdere jaren in die kleur speelde.

Hoewel niet iedereen fan is, waren enkele tientallen liefhebbers van het shirt er als de kippen bij. “Normaal is het altijd groen en wit of rood, nu is het een keer wat anders”, zegt een jonge supporter, die wordt aangevuld door trouwe fan Ron Dekker: “Het is mooi retro, ik houd ervan.”

Benieuwd wat er nog meer te doen was bij de fandag van FC Dordrecht? Bekijk een sfeerreportage via ons YouTube-kanaal:

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...